Uzliny u 8měsíčního syna. Může to být tím, že je nemocný?

katanovobran
17. kvě 2023

Ahoj holky .Přijde mi to tady jako fajn komunita a tak jdu s dotazem.
Malemu je 8 měsíců od miminka pozoruji ze má na strane krčků malé uzlinky na každé strane tak 4 teď má kašel rýmu a do toho 6tou nemoc chci se zeptat,uzlinky se mu zvětšili muze to byt vlivem tw nemoci ?
A měla vaše miminka taky takto po Teličku nějaké uzliny i když byla zdravá díky hezky den všem

novamamina
17. kvě 2023

@katanovobran tak nemoci se uzliny samozřejmě zvětší. A furt mu na ně nesahej, tím je stále provokujes a mohou se zvětšovat i tím. Dr určitě miminko od narození prohlíží na pravidelných kontrolách. Tak by určitě si všimla pokud by je měl větší a nenormální. Hlavně nic nečist a furt všechno nezkoumat 🙂

palja
17. kvě 2023

@katanovobran ahoj. Obě dcery měly uzlinky. Když byly nemocné, tak se vždycky zvetsily, někdy i po očkování. Já jsem se vždycky zmínila dr a ta to nepodceňovala. Zkonzrolovala a kdyby byly pořád velké, tak by nám napsala ultrazvuk. Malé dceři vždycky po nemoci zmizely, měla je na krku, za ušima a vzadu na hlavě. Druhá dcera měla na krku a v trislech, ty měla déle a dr nám napsala pro jistotu ultrazvuk. Nebylo tam nic patolologického.
Jen když měla ty uzliny zvětšené, tak před očkováním dr udělala crp a jednou i očkování odložila.

katanovobran
autor
17. kvě 2023

@palja takže je měli i mimo nemoc zda to dobře chápu ale b období nemoci se vždy zvětšila je to tak ? To mate tedy pečlivou paní doktorku to je skvěle ❤️

dashyyy
17. kvě 2023

@katanovobran syn má od narození uzlinku na pravé straně, pokud se zvětší očekávám rýmu, pokud naběhne i na druhé straně, bude to něco horšího.. jinak je důležité, aby se to nezvětšovalo postupně, aby se po nemoci vrátila do nějakého původního stavu a co mi říkala dr., měla by zůstávat o velikosti hrášku cca

palja
17. kvě 2023

@katanovobran ano, i mimo nemoc. Při nemoci se zvětšily. Starší dcera 5 let je už nemá, zvětší se jí při nemoci v trislech, ale ty nahmatava dr, nejdou vidět.
A malá dcera rok a půl má 2 uzliny vzadu na hlavě, teď je úplně zdravá, uzliny jdou vidět i nahmatat. Já jen sleduju, jestli se nějak moc nezvetsuji, má je pořád stejné.