Uzliny v tříslech jsou u hubených dětí hmatatelné?

meggiiii
16. čer 2013

ahojky holky.Dneska jsem nahmatala malé v tříslech uzliny.Někde jsem se dočetla,že u hubených dětí jsou normálně hmatatelné.Je to pravda a nahmatáte svým dětem také uzlinky v tříslech??

meggiiii
autor
16. čer 2013

nikdo neporadí.....jsem z toho celá nervní prosím

alushka
16. čer 2013

nevím, jestli poradím, jestli jsou normálně uzliny u hubených dětí hmatné, ale obvykle jsou zvětšené po nějakých infekcích, Syn měl zvětšené krční uzliny a to dost, naše pediatrička nás neodbyla a poslala do nemocnice a po všech vyšetřeních (nechci strašit, ale testovali i leukémii) se ukázalo, že šlo o mononukleózu, takže bych asi raději pro klid duše zašla k lékaři

meggiiii
autor
16. čer 2013

@alushka:no zvětšené...já jsem spíš myslela,jako jestli nemůžou být vůbec hatatelné???

terkaz
16. čer 2013

My jsme meli zvetsene uzliny po ockovani ☹

martuli
16. čer 2013

Muj syn mel zvetsene uzliny pri viroze, peidatricka rikala, ze to maji hodne deti

berenika39
16. čer 2013

@meggiiii za prvé se neboj. opravdu. pravděpodobnost, že je to špatně, je velmi malá.
Uzliny - zvětšené, hmatatelné, má plno dětí a je k tomu milion důvodů. Jejich velikost, hmatatelnost se změní po čem koliv, s čím musí tělo bojovat. U dětí je to časté a ne neobvyklé.
Moje obě děti tím prošly, dříve se tomu říkalo uzlinkové děti - prostě tak reagovaly na kde co. Mladší má na krku neustále jednu malou zvětšenou, bohužel dobře viditelnou uzlinku. Šílím. Logicky. Ale:
pokud je to reakce na nějaký problém, uzlina je vidět, pak se zmenší. zmizí, zůstane malá, hmatná, ale stále stejná. prostě neroste a nemění se. roli hraje i to, jestli je to uzlina na jedné straně nebo symetricky...jestli bolí nebo ne, jestli je měkká nebo ne, jeslti je pevná nebo volná vůči místuu, kde je...jestli třeba není to místo zarudlé, jaké jsou další příznaky nějaké nemoci - jestli si dítě něčím prochází....
Takže: každá uzlina, která se změní, přibude, je vidět, změnila tvar, velikost, patří k pediatrovi - aby to viděl a posoudil, jestli je to ok nebo je třeba sledovat nebo případně vyšetřit další parametry. Je nanejvýš pravděpodobný, že to nic není, ale za klid to stojí. Petr měl ted zápal plic a tu jeho uzlinu vidělo asi deset lékařů, má ji tam asi tři roky a pořád stejnou, takže za mě - ano, moje dítě má hmatnou uzlinu, ale musela jsem skoro zešedivět, než jsem ji přijala🙂

milada2
16. čer 2013

Ja mela jako mala zvetsenou uzlinu v trisle a byla to toxoplasmosa. Ale nedes se, ta uzlina nebyla jen hmatna, byla obrovska. Syn mel ted dlouhodobe hmatatelny uzliny za usima, resila jsem to i doktorkou a ta rikala, ze je to normalni... ryma, zuby, ockovani atd. Pokud jsi nervni, zeptej se doktorky, ale myslim, ze to bude v pohode 😉
@meggiiii

fallingstars
18. črc 2013

@meggiiii Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale na uklidnění snad není nikdy pozdě - já mám tříselné uzliny hmatné odjakživa, obě, když se prohnu a jakoby zanožím napnutou nohu, tak jsou obě rozeznatelné i jen na pohled 😅
Mám to takhle odjakživa, co si pamatuji (teď je mi 30), a je fakt, že jsem byla vždy štíhlá až hubená. Asi to s tím souvisí, i gyndař mi vždycky říká, že mě je radost vyšetřovat pohmatem, že najde a krásně vyšetří palpačně vše, co potřebuje 😀

(Stejně tak mám i na krku zvětšenou pravou uzlinu - také roky 😉 )