Vakcína Menveo, nechali jste ji očkovat dětem?

keba
26. únor 2014

Chtělajsem se zeptat zda někdo tuto vakcínu nechal očkovat svým dětem..jaké byli reakce...také kolik tato vakcína stojí..popřípadě jestli máte lepší zkušenosti s jinou vakcínou tothoto druhu(třeba nějakou modernější-lepší)Uvažuji děti nechat naočkovat proti meningokovým infekcím tak sbírám všechny informace ...děkuji moc za každou radu a vaše zkušenosti, klidně i negativní reakce.

petula_t
26. únor 2014

Nechali jsme se celá rodina očkovat očkovací látkou Nimenrix (cena okolo 1500kč) - reakce po očkování : já a děti žádné,manželovi bylo druhý den trochu "nevolno",ale do večera byl OK

madre1
29. kvě 2014

Ráda bych oživila tuto diskusi,protože mám v plánu nechat oočkovat obě děti vakcínou Menveo a Bexsero.Zajímalo by mě,kdy(v jakém věku dítěte,ročním období a rozestupu mezi dávkami),jak jste nechaly své děti a proč oočkovat.Jaké měly reakce a jestli pak někdy přišly do kontaktu s meningokokem typu A,C a B?
Díky za odpovědi 🙂

barusak1
17. led 2015

@madre1 Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat jestli jste už po oočkování. Syn jde v únoru. Pokud ano bylo všechno v pořádku? Děkuji za odpověď Barča

diamanta
17. led 2015

já dala syna, po pěti dnech měl otok ruky, po deseti zápal plic

madre1
18. led 2015

@barusak1 ,......................ano,obě jsou oočkované oběma vakcínami.U obou byl stejný průběh-po aplikaci nic,do 2.dne bolestivý otok v míste vpichu,který po dalších 2.dnech zmizel.Takže doporučiji oočkovat v pátek,aby si tu reakci odbyli přes víkend a v pondělí byli zase v pohodě. 😉

barusak1
18. led 2015

@madre1 děkuji moc za informaci. Naplánuji si to tedy dle vašeho doporučení. A ještě jsem se chtěla zeptat kolik injekcí dostali?

madre1
18. led 2015

@barusak1 ,....................Menveo je na jednu dávku a to Bexsero na dvě 😉 Naočkovalo se to postupně 😉

barusak1
18. led 2015

Tak to jeem ráda, že jen jednu. Děkuji moc