Veľký červený fľak na kolienku. Čo to je?

janocka951
3. bře 2011

Ahojte baby ked som dnes išla dcerku kupať našla jej na ľavom kolienku veľký červený fľak. Čo to je? Ako mám to vyliečiť?

ela2710
3. bře 2011

@janocka951 ahoj, treba ist hned k lekarke a nasledne ku koznej, ja naozaj nechcem plasit, neviem ani ako to vyzera u nej, no ja som mala pred 4 rokmi na stehne - ustipol ma komar,ktory ustipol aj cloveka s boreliozou a preniesol to na mna, bola som uz v 2.stadiu - keby som prisla neskor, bolo by to zrejme skoncilo velmi zle

simonceli
3. bře 2011

Ahoj a je to jako když zatvrdlý červený flek, taková suchá kůže, na dotek drsná? To má malá taky teď je to z přechlórované vody, pokud je to teda to stejný co máme my. Já to mazala cannadermem - protože náš doktor nám dal hormonální kortikosteroidy a to jsem rozhodně na malou mazat nehodlala - ten nám zabral, ale za 3 dny to bylo zpět a teď to mažem 13% petroleem smíchaným s lékařskou vazelínou a pomalu je to lepší a nerozlízá se to, ale úplně to prý zmizí až začne malá chodit na sluníčko a přestanou tolik chlórovat vodu.

martinex
3. bře 2011

@janocka951 este to moze byt hemangiom, mojmu malemu sa spravil tiez asi v tyzdni-dvoch... idealne ist k detskej lekarke,nech ta posle ku koznej...radsej to nepodcenuj,lepsie zbytocna navsteva ako prist neskoro

janocka951
autor
3. bře 2011

@simonceli ahoj je to presne také ako to opysujes. Skusim jej dat na to masticku a uvidimme ci to do zajtra zmyzne 🙂

janocka951
autor
3. bře 2011

@martinex no to mas pravdu 🙂

simonceli
3. bře 2011

@janocka951 to se ti ještě rozleze, ale je pravda, že to chce mazat něčím hooodně mastným a třeba 2x denně. Malá to má na rukách a na nohách naštěstí.... nám to zmizelo s tím cannadermem,ale teda pak se to zase vrátilo a rozlízá se to a mízí, ale nikdy to úplně nezmizelo po 2 měsících mazání cannadermem, mi už na to ani nereagovala, tak jsme měnili tu mast. Zkusila bych ještě zinkovou mast. Hlavně to nemaž kotikoidama, protože jak přestaneš, tak se to rozleze a ještě mnohem víc. A vůbec je to humus ty kortikoidy.

janocka951
autor
3. bře 2011

@simonceli o.k. zajtra pojdem do lekarne nieco vybrat 🙂.

simonceli
3. bře 2011

@janocka951 my máme přesně tento http://www.uzamku.weblekarna.cz/shop.php?action... a koupili jsme ho v obchodě s bylinkami, ale měla bys ho dostat určitě i v lékárně. Jo a kdyby ti dávali Imazol, tak ten nám nezabral.

janocka951
autor
3. bře 2011

@simonceli Presne tento mam doma. Idem jej ho namazat 🙂. Dakujem 😉

simonceli
3. bře 2011

@janocka951 není za co