Velmi malé děti, zpomalený růst, poruchy růstu

rotkapchen
7. pro 2013

Milé maminky,
mám dceru (téměř čtyřletou), která se narodila jako velmi malá (SGA) a nedošlo u ní k růstovému výšvihu. Tedy je stále velmi malá na svůj věk. Hluboko pod třetím percentilem růstu. Je od roka sledována na endokrinologii a od tří let je léčená růstovým hormonem. Zajímá mě, jestli má někdo podobnou zkušenost. Případně také svému dítěti musí podávat denně růstový hormon, ať už IUGR, Prader-Willi, ledvinová nedostatečnost atd. Jak to děti snášejí? Jak je motivujete? Jaký máte názor na tuto léčbu? Zabírá?
Díky za přípěvky.

janahus
31. črc 2016

@rotkapchen ahoj, mam syna s IURG, v zari 4roky, bez rust.vysvihu.Pichame od ledna 2016, takze pul roku, vyrostl zatim tak 5cm, ale vaha nahoru nejde, co vy, zabira lecba, co kontroly, nemate neg.ucinky, moc diky za odpoved

rotkapchen
autor
1. srp 2016

Ahojky,
léčba zabírá, Barča roste dobře. Dohnala už ty nejmenší děti v její věkové kategorii a některé jsou dokonce už trochu menší. Lékaři jsou spokojeni. Pícháme 3,5 roku a vše je ok. Žádné vedlejší účinky (možná začala více spát- což je k užitku, dřív spala méně, než bylo vhodné). Dokonce už zvládla školku v přírodě. Paní učitelka se vyjadřovala, že zcela bez pláče. Kontroly jsou také v pohodě, jen jednou za rok, když jde na krev, tak brečí. Zatím ťuk ťuk

janahus
1. srp 2016

@rotkapchen moc dekuju, on jeste ma tu mensi davku, pak se to zvysuje, my mame jeste autismus, ADHD, zpomaleny vyvoj, takze taky garda, a pribira ti dcerka. Snad muzu tykat? Me prave moc ne za pul roku pribral kilo...dekuji moc za odpoved

rotkapchen
autor
1. srp 2016

Jasne, tykame. Hubená je pořád. Pribira málo. V šesti letech 16 kg. Jídlo je nas velký problem. Nechce, nepotřebuje.
To mas teda naloz. Autismem mi vyhrožovali u druhého dítěte a trvalo mi, než jsem to přijala. Nakonec se ale spletli. Zpomaleny vyvoj maji obe nase deti. A obe spatne pribiraji (druhy roste zdrave, neni treba ho lecit).

janahus
2. srp 2016

Dekuji vzhledem k tomu, ze bude mit v zari 4 a ma 13 kg, tak budem jak vy.ja uz se tim jidlem nestresuju, protoze jsem dva roky nedelela nic jinyho a psychicky jsem se odrovnala, do toho jeste ten autismus. Ledas ceho se ani neni schopny dotknout natoz jist...nam byl diagnostikovany v Motole, jako Atypicky... Ale ten vyvoj jde holt dost pomalu.