Ví někdo, co je to trupová hypotonie?

natalia3
21. bře 2008

ahoj holky, byla jsem na kontrole v nemocnici, protoze Tobi ma alergii na bilkovinu kravskeho mleka. A kdyz ho kontorlovaly, tak mi doktorka rekla, ze ma slabou svalovou- trupovou hypotonii. Vi nekdo co to je??? Dik Nat

paolapou
18. únor 2018

Už koukám...

teresap
18. únor 2018

snizene svalove napeti trupu=slabsi svaly bricha a zad.

teresap
18. únor 2018

syn mel hypotonii trupu. je narozen predcasne. cvicili jsme Vojtovu metodu dokud nezacal lezt (v 10m). ted se snazim vyuzivat balancnich ploch a gym balonu, aby formou hry posiloval svaly. chodi normalne, ale ma nabeh na plochou nohu a casto sedi mezi nozkama (tzv. w sed).doktorka vam mela rict jestli se mate treba objednat na fyzioterapii. 🤔

lendy1
20. únor 2018

@paolapou x let jsem tu nebyla, až teď nakukuji, jelikož mám 2měsíční dcerku. Synovi je už 10 let, je z něj úplně normální dítě, jen teda z něj nikdy nebude žádný sportovec. Hypotonický mi přijde pořád i když jen trošku. Nemá ale žádné omezení např. ve škole. Na neurologii nám říkali, že vše bude dělat později, např., že na kole se naučí až cca v 10letech, no, naučil se to sám ve 4 nebo 5. Vedeme ho s manželem alespoň rekreačně ke sportování - v létě hodně jezdíme na kole do Jizerek a tak různě, výletujeme pěšky, v zimě brusle, plavání...Jako je víc unavenější než ostatní děti, ale jinak je o.k. Nikdo na něm nic nepozná a kdyby jsme to pro jistotu pořád někde nevypisovali na papíry např. na tábor, tak opravdu na něm není nic vidět, jen si třeba řeknou, že není tak šikovný. Ale to je dnes spousta dětí i zdravých. Kolegyně má dceru a ta ač je o.k., nikdy nezkusila žádný sport, nic nedělá, ani v 9 letech neumí jezdit na kole :-/ Takže já jsem ze syna nadšená, jak jsme to vše zvládli. Stálo to spoustu sil, cvičení a opravdu velké věnování se synovi a vyplatilo se to. Na jednu stranu není tak obratný, sportovně založený, ale vynahrazuje to intelektem. Už ve školce při nástupu měl znalosti předškoláka, encyklopedický přehled...ředitelka mi tehdy říkala, že takových dětí viděla za svou karieru málo a že to jednou někam dotáhne 😀 Teď je ve 4.třídě (rok měl odklad, jelikož mu dělal pohyb trošku problém, hlavně schody) chodí už x let na soukromou ang. jako kroužek a tam učitelka-angličanka žasla, jak mu to jde samo a má pro jazyk nadání. Ve škole nosí samé jedničky, na vysvědčení je jediný, kdo má samé biče, učení mu jde samo, je hodně chytrý, bystrý...Takže tak 🙂

paolapou
20. únor 2018

@lendy1 mohu se zeptat kdy začal mluvit? Ten náš nemluví... Jen občas máma a táta dělá zvuky zvířat ale to umí vše už dlouho...

lendy1
21. únor 2018

@paolapou docela dlouho nemluvil, už jsem to chtěla řešit s dr., ale říkala, ať mu dám ještě chvilku a do týdne mluvil. Bylo to nějak kolem 2let. Uměl jen slova, kde jsou stejné samohlásky (např. mama, tata), nedokázal dát dohromady jednoduché slovo, kde to bylo jinak (auto, děda). A opravdu ze dne na den začal mluvit pořádně a od té doby se nazastavil s mluvením.

paolapou
21. únor 2018

Děkuju 😍

marketushka
25. dub 2018

Dobrý den,mám trimesicniho syna,kterému diagnostikovali centrální hypotonii.Konicky pase hezky,ale když ho vezmu na ruku,tak hlavu vůbec neudrží a ještě se jakoby prohne v zádech.Při trakcnim testu mu hlava úplně klinklá dole a na hračky zatím vůbec nesahá.Chtela jsem se zeptat,zda na tom některé Vaše dítě bylo taky tak a nakonec vše dopadlo Dobre bez následku?Vsichni mě totiž straší,ze tento syndrom bývá spojen s mentální retardací.

evee24
25. dub 2018

@marketushka u nás taky hypotonicka cela. Jedna noha kratší díky natocene pánvi. Strašení uplne všude jak bude pajdat a nebude chodit krasne. Ehm dneska se to srovnalo a beha jak camrda 😁 jinak u nás trakční test to samé. Dlouho nezvedala hlavu díky slabému břichu. A řekla bych že je ludra chytra :D mluvi krasne a řekla bych uplne normální dite.

marketushka
25. dub 2018

Moc děkuji za uklidnění,člověk si místo užívání miminka vyslechne od doktoru strašlivé scénáře a jen sedí a přemýšlí,jak to bude mít malej tezky☹️

dora13
25. dub 2018

@marketushka mam dve kamaradky, co maji hypotonicke chlapecky a oba jsou v poradku, zacali trochu pozdeji chodit, ale nic tragickeho. Urcite najdete dobreho fyzioterapeuta a poctive cvicte🙂

evee24
26. dub 2018

@marketushka chápu. Já brečela pokazdy když me desily. Představa pajdaciho ditete celý život. Nebo že nebude chodit nikdy me děsila. Ale všechno dělala později.

marketushka
26. dub 2018

@dora13 Fyzioterapeuta už máme a cvicime,ale výsledky moc nevidim☹️Byli chlapečci vašich kamarádek nedonošení?A mentálně jsou na tom Dobre?Muj syn je narozen v termínu,porod bez problému a Apgar Score samé 10.Nevim,kde se mohla stát chyba...☹️

marketushka
26. dub 2018

@evee24 I mentálně dělala vše později,nebo jen fyzicky ?Muj syn nemá vůbec zájem o hračky.Pouze je pozoruje,nebouchá do nich,natož aby je bral do ruky.Kdy Vám malá projevila zájem o hračky?

evee24
26. dub 2018

@marketushka jen Fyzicky. Psychicky myslím že dobře. Hračky v leze na zádech držela když sem ji je podala. I koukala když pasla koníčky. Viskala na kolotoč. Ale plazit a utrpení bylo ji dostat cvičením na 4 aby lezla. Udělala to v roce a chodila az v 17 měsících

marketushka
5. čer 2018

@evee24 dobrý den,před časem jsme si psaly ohledně hypotonie,nyní mému synovi zjistili rotaci pánve a jednu nohu kratší v souvislosti s tou rotací.Chtela jsem se zeptat,zda jste měli kyčle v poradku,když jste měli také tu rotaci pánve a zda měla vaše dcera také nesoumerne faldiky na nohou?Jak jste to vyřešili?Moc děkuji za odpověď.

evee24
5. čer 2018

@marketushka kycle byly uplne na jedničku. Jádra se založila. A pak sme museli akorát porad chodit na kontroly az do roku. Jinak faldíky byly první co dr viděli jako nesoumerne. Dokonce mela rýhy I zezadu na kotnicich jine než na druhe. Resili jsme to bobathem. Opatrne natahovani nožičky, to mi ukazovali jak. A časem se to cvičením spravilo a ted ve 2 letech je v pořádku. Srovnali jsme to a beha od 17 měsíců a ted jak dračice 😊 kdyby ještě něco, klidne se ptejte.