Vitamíny pro školkové děti. Co dáváte na imunitu?

ploutvicka59
10. led 2021

Ahoj😉🙂Co dáváte prckum za vitamíny na imunitu? Malá je od září permanentně nemocná.Od začátku dochodila tři týdny v kuse maximálně,jinak je to vždy týden školka a minimálně týden doma.Probiotika dostává, ovoce a zeleninu basti..Koupila jsem sirup s rakytnikem,Martanky,které dostává už od léta.
Vím,že jak je ve školce,tak nemocná bude...Ale že až takhle jsem nečekala. Teď má od začátku prosince druhá antibiotika🤐Nejdřív na kašel a teď na spalovou angínu,kterou asi tedy neovlivnim 🤦‍♀️
Doma dost často větráme,ven chodíme...

blondynka400
24. bře 2021

@hezz17 a navíc to brání i vstřebávání přirozených vitamínů..... Jenže stále si většina lidí myslím, že je to top a nejde bez syntetických vitamínů být.

blondynka400
24. bře 2021

@ploutvicka59 za mne nic zde uvedených věcí. Chce to dobrou vyváženou stravu, snížit teplotu v bytě/domě, začít postupně utužovat a hlavě venku méně oblékat + dostatek fyzické aktivity. A neřešit každou "blbost" léky, ale nechat s tím tělo v klidu vypořádat samo. A uvidíš ten diametrální rozdíl.

klarkahany
8. říj 2021

Ahojky, tak hlavně doplňujeme vitamín C a D, to jsou nejdůležitější vitamíny na posílení imunity 🙂

gujduska
Autor odpověď smazal
Zobraz
lennus
10. říj 2021

@blondynka400 Málokdo má dnes vyváženou stravu a bohužel kvalita pokulhává a stravou se to nedotáhne, vím i od naturopatky, i když to taky považuju za základ. Déčko je každopádně moc důležité, C zase při nemoci, ale se vším uvedeným souhlasím, jen někdy to bohužel nestačí

lovemusicsun
10. říj 2021

Dávám sirup s hlívou ústřičnou. Od léta mám udělanou šťávu z rakytníku smíchanou s medem, tak každý den lžičku. Taky probiotika a Vigantol teď na zimu. Chodí do sauny, hodně ven za každého počasí, spí při otevřeném okně i v zimě. Zatím nemocná nebyla, ale nedělám si iluze, že je to všespásné.

kometkak
10. říj 2021

@ploutvicka59 POdle mne stačí rybí tuk září-březen. a ovoce a zelenina.. a k tomu otužování.

lennus
10. říj 2021

@lovemusicsun Super, že chodíte do sauny, od kolika začala?

lovemusicsun
10. říj 2021

@lennus Poprvé šla se mnou když jí bylo tak 2 a tři čtvrtě a zalíbilo se jí to, tak jsem jí vždycky po plavání vzala. Teď jsem jí našla i školku, kde mají saunu, tak chodí každý týden ve školce.

lennus
10. říj 2021

@lovemusicsun Naše byly v roce obě, tedy oba. Až bude mladší bez kašle a rýmy, musíme pravidelně začít opět, já do sauny chodím ráda a také od dětství a když chodím pravidelně, namarodím

mollyweasley
10. říj 2021

Nepomůže nic. Musí si vytvořit imunitu, a to kontaktem s jinými dětmi. Proto bývají třídy s nejmladšími dětmi většinu roku poloprázdné. Taky hodně pomáhá, když se dítě opravdu vyléčí a necpe do školky hned den po tom, co mu klesla teplota nebo když má týden čirou rýmu.

lovemusicsun
10. říj 2021

@lennus Já také věřím, že sauna pomáhá. Ať jste brzy fit!

blondynka400
10. říj 2021

@lennus to ano má, ale dá se to řešit když člověk chce. Toto je řešitelný problém a kvalitní stravy je též dostatek 🙂 S D a C souhlasím, ale pouze, když jsou přijímány přirozenou formou.

lennus
10. říj 2021

@blondynka400 A víš, jakou přirozenou formou se získává D? Při nemoci je C velmi užitečné a ne vždy má nemocný chuť ládovat se, naopak apetit často klesá. Já na čerstvou pestrou sezónní a lokální stravu velmi dbám, ale protože řeším zdraví i s naturopatkou, vím, jak to zrovna s těmito vitamíny je. Kor Déčko v zimě

blondynka400
10. říj 2021

@lennus no sice nejsme ve škole, ale jasně že vím 🙊😅 Tak za prvé ze sluníčka ( a ty řeči že v zimě to není reálné jsou za mne zbytečné, i v zimě je dost dní, kdy svítí sluníčko) a pak z jídla, ryby, krevety, vejce, mléko, houby. Denní potřeba se dá pokrýt úplně v pohodě. A na vit C se nemusíš nějak extra ládovat 😀

korin
10. říj 2021

@blondynka400 Ono je to složitější, sluníčko musí svítit z určitého úhlu na určitou plochu těla.

blondynka400
10. říj 2021

@korin ano vím 😀 Ale i to je v zimě reálné . Když tedy většina lidí dokáže odhodit alespoň na chvíli ty šílené úbory alá severní pól .-)

sebinka123
10. říj 2021

@kometkak máte prosím typ na rybí tuk, který mi dítě bez problémů pozře, aniž by to tou rybinou pachlo? Děkuji

lennus
11. říj 2021

@blondynka400 Stravou se to bohužel nedohoní a v zimě není sluníčka dostatek. Nechávala jsem si nabrat krev před časem a mimo jiné i zjistit hladinu Déčka a nebylo dostatečné, a to opravdu na tu stravu dbám včetně ryb, kvalitního mléka a másla přímo z farmy. Celkem mě to překvapilo, taky jsem v létě nebrala, v zimě beru. On je důležitý i v souvislosti s covidem. Také nejsem zastánce braní doplňků stravy, ale to D mi dává smysl v zimě a C při nemoci.

lennus
11. říj 2021

@sebinka123 Co Moellers? Mají i s citronovou příchutí

sebinka123
11. říj 2021

@lennus neznám je, podívám se po nich. Vy máte osobní, dobrou zkušenost?

lennus
11. říj 2021

@sebinka123 Kdysi jsem ten olej kupovala, tak vím, že chuťově je ok

zuuzav
11. říj 2021

@sebinka123 ja ho mam pro dcery take a nevadi ji. Zkousela jsem ho i ja a take jsem to dala. Ten citron tomu pomuze😁

blondynka400
11. říj 2021

@lennus já s tímto nesouhlasím, za mne to dostatečné je. Ale je pravda, že člověk musí žít maličko jinak, než většina lidí a to třeba i včetně toho sluníčka v zimě. Ale když se někdo pořád musí halit do teplého oblečení a být doma, to je pak těžké.... A ještě se mi nestalo, že bych měla D někdy málo 🙂
Rybí olej ale třeba beru jako věc, která je ok, určitě lepší než hrůza typu Vigantol

fifinka2020
12. říj 2021

Nedavno byla v tv zajimava debata o imunite deti, kde takova rozumna dr rikala, ze to.zas tak moc neovlivnis - ze nekdo k tomu ma vetsi sklony a nekdo memsi. A ze z imunitniho hlediska je naprosto v poradku, kdyz ma dite cca 10x do roka nejakou respiracni chorobu. Problem je, kdyz to trva dele nez ma (= ryma asi tyden, chripka 2...). A ze idealne jak je dite ouho nempcne, tak dlouho by pakmelo regenerovat a nebyt jeste v kolektivu, jinak hned neco chyti...

kometkak
13. říj 2021

@sebinka123 jak velé dítě.. ja kupuji kapsle od Mollers. Jsou celkem malé. Naše děti do zvládaly tak od 2,5 let spolknout. Drive jsem jim kupovala taly Mollers ale citronovy, jak posilala pani fotku nade mnou. I ten ovocny tutifrutti, nebo jak se to jmenuje, ale ten byl hnusny. Citronovy bezva.

sebinka123
13. říj 2021

@kometkak roční a 4 roky. Děkuji, kouknu po vašich typech