Vojtova metoda, může mít negat. vliv na psychiku mimča?

tichackova
8. srp 2012

Maminy, které cvičíte s mimčama vojtovku, myslíte si, že to může mít vliv na psychiku mimča? Cvičíme od pátku, Eliška při tom hystericky řve a ani po tom jí nemůžeme pořádně utišit. Právě nevím, jestli to s tím může souviset, protože právě od toho pátku je malá nevrlá, strašně uplakaná (spíš tedy hystericky uřvaná) a naprosto k neutišení. I v noci nám strašně naříká ze spaní. Je nám jí strašně líto, že je věčně taková nespokojená a ani na naší psychiku to není nic extra. Eliška tedy vždycky byla uřvaný miminko, ale poslední dny se už zlepšila a bylo z ní usměvavý zlatíčko, a od toho pátku tohle☹ I v kočárku nám začala řvát, o vaničce ani nemluvím...Myslíte, že to může mít souvislost...?

dlabinecka
8. srp 2012

Jo, to může. Já to u dcery taky pozorovala. Ale cvičily jsme až ve vyšším věku.

ludva
8. srp 2012

@tichackova Zkus cvičit mezi jídly, aby nebyla hladová, ospalá a nepřistupovat k ní s tím, že jí jdeš trápit 😉 Mluv na ní tiše a v klidu, aby nebyla ve stresu 🙂

antarres
8. srp 2012

Tak já cvičím teprve od včera, 4 minuty 3x denně, ale brečí mi jen u toho cvičení, asi jak jí holt držím v poloze, ve které se jí nelíbí. Jak jí pustím, tak se směje. Jinak nepozoruji, že by to na ní mělo nějaký vliv. Nebrečí ani v kočárku, ani při koupání.... mně přijde, že se chová stejně, jako před tím, než jsme začaly se cvičením. Nám je právě rok.

racerunner
9. srp 2012

Já jí cvičila sama na sobě a můžu potvrdit - takovej vztek sama na sebe jsem nikdy neměla. Je to divný pocit. Někde uvnitř vás něco nutí udělat určitý pohyb ale vy vlastně nevíte jaký a jak na něj . A vás to jakoby vnitřně štve, protože to
nejde.
Byla jsem z toho tehdy vždycky docela rozhozená a unavená...Poprvé a podruhé to bylo nejtěžší. Pak už lepší. Tlačí to , ale nebolí. Ale je to zázrak podle mě - moc mi pomohla a pro děti ve vývoji tuplovaný 🙂.

monika6e
9. srp 2012

@tichackova tak na "vojtovi" jsme byli jednou. A řekla jsem, že už ani omylem. Že moje dítě nemá takový problém, aby to nešlo jinak. Začala jsem hledat a zjišťovat... existuje více metod. Náhodou jsme se pak dostali do VFN ke Karlovu. Tamní neuroložka mi řekla, že dneska se cpe vojta zbytečně na všechno a je to škoda. Poslala nás k úžasné rehabilitační Ingrid Svačinkové - cvičí Bobatha. V podstatě metoda formou hry. Prcek dělal velký pokroky dost rychle. Vojtovka asi jo, v některých případech není vyhnutí, ale pokud je... hledala bych jiný řešení 🙂

lukava
9. srp 2012

také si myslím, že má tato metoda své opodstatnění spíš u vážnějších případů, také nás nutili cvičit a byla jsem z toho na nervy a kluk řval jak siréna, kdybych věděla, že to není až tak nutné, vykašlala bych se na to, stejně jsme to flákali a kluk se srovnal sám, měl potíže s preferencí jedné strany, stáčel hlavu pořád doprava, nakonec pomohlo hlavně nošení na druhé ruce, jak banální a bez breku 😉 ...za mě si myslím, že to u Elišky souvislost mít může, u nás byl po cvičení vždycky šíleně spocený, uřvaný a k neutišení

tichackova
autor
10. srp 2012

@dlabinecka
@racerunner
@monika6e
@lukava
Super, takže Eliška se sice bude točit na obě strany, ale zase z ní bude labil... 😠 😠 ☹ ☹

dlabinecka
10. srp 2012

@tichackova No, nebude, až přestanete, tak to přejde. nebo si třeba zvykne. Ale asi bych zvážila důvody proč cvičíte. Jestli je cvičení opravdu nutné.

tichackova
autor
10. srp 2012

@dlabinecka No, je pravda, že na tu levou stranu se ani nepodívala a celá se točila doprava. Samo by se to asi jen tak nezlepšilo. Těžko říct, no.-(

dlabinecka
10. srp 2012

@tichackova A takže jste řešili co? že má hlavičku na jednu stranu? A už je nějaký pokrok?

tichackova
autor
10. srp 2012

@dlabinecka Jj, hlavičku dává jen na pravou stranu. I tělo točí jen na tuhle stranu, třeba když přitáhne nožičky k bříšku, tak padá na tu pravou. Zlepšení za týden je, hlavičku už točí na obě, i když pořád víc na tu jednu, ale s tělem má ještě problém. Jak má posílený svaly jen na tý jedný straně, tak to prý chvíli potrvá, než se to srovná...

dlabinecka
10. srp 2012

@tichackova JAsně, já si ale myslim, že by třeba stačila jen nějaká opatření, cvičit třeba na míči, dávat si pozor na zvedání a nošení a mohlo by se to srovnat. Samozřejmě s tou vojtovkou je to asi učinnější, ale asi docela chápu Tvoje pocity, já si taky řikala, že Eliška z tohodle bude troska...

kamimik
11. srp 2012

Já si myslím, že vojtovka je hodně prospěšná, cvičíme ji od 6 týdnů. Určitě je to hodně náročné na psychiku, ale především pro maminku. Mimču se jen nelíbí, že si nemůže dělat co chce🙂 Nám cvičení strašně pomáhá, takže jsme se s tím srovnala. Nám naopak krásně spává, protože je tím cvičením unavný.

alisek
21. zář 2012

to je pěkná blbost, to byl byl už můj syn silnej neurotik, cvičila jsem s ním dva roky a je naprosto normální kluk, nemá žádnou poruchu, není lítostivej, uplakanej...NATOŽ LABIL.
Vojtovka je dobrá a hodně dětem pomáhá, je fakt že někdy se předepisuje preventivně což není úplně to nej ale přece sami můžete říct, že takto cvičit nechcete, že nevidíte důvod. Většinou to matky nezvládaj sami, psychicky a ne že by to dítě "neustálo". je to náročný, kor když vám to nikdo pořádně nevysvětlí ale informace si pořád můžete najít a nebo si víc promluvit s fyzioterapeutkou. Můj syn u toho vždy brečel,vztekal se, bojoval..je to jen o překonání sebe sama a veřit tomu, že dítěti pomůžu.

alisek
21. zář 2012

ještě jsem chtěla dodat, že naprosto souhlasim s příspěvkem ludvy, chce to klid, tišící hlas, pravidelnost a hlavně né hladové a ospalé mimčo
ps- já taky propadala zoufalství, že s tím končím atd., nakonec jsem s tím nikdy nesekla bála jsem se že mu tím víc ublížímnež že nebudemecvičit.
Malýho jsem vždy po cvičení zabalila do deky a konejšila, tu deku si tak oblíbil,že dnes bez ní nedá ránu, jediný "postižení"po vojtovce 🙂

yesu
13. led 2013

@tichackova ahoj jak to dopadlo s vaším cvičení? My cvičíme od středy a jak píšeš, Kubík mi od té doby dny skoro celý proplače a provzteká ☹ Cviků máme hodně a protože po každým mi hodně dlouho trvá něž ho uklidním, cvičíme skoro po celej den...

tichackova
autor
13. led 2013

@yesu Ahojky, od pondělka cvičit nemusíme😵 😵 Ale jinak zkus vydržet prvních pár dní, myslím, že pak se to zlepší. Eliška vždycky špatně reagovala na novej cvik, první týden až 10 dní to bylo peklo☹ Strašně špatně to snášela, ale po tom týdnu se to vždycky zlepšilo, zvykla si.

yesu
13. led 2013

@tichackova a jak dlouho jste cvičily?

tichackova
autor
13. led 2013

@yesu Pět měsíců. Střídavě jsem propadala depresi, že se na to vykašlu, že takhle moje dítě prostě trápit nebudu a tím, že jsem se do toho pustila s vervou a cvičila víc, než jsem musela.

yesu
13. led 2013

@tichackova jsem na tom zatím podobně!

tichackova
autor
13. led 2013

@yesu No já se s tím nikdy nesmířila, vždycky jsem byla spíš ta úzkostná matka, která to brala jako trápení dítěte, což je samozřejmě špatně...😒

yesu
13. led 2013

@tichackova hmm tak to je jak já...kdyby aspoň plakal jen u toho a pak přestal, ale on je fakt mrzutej celej den a to se dlouho zvládat nedá a hlavně já chci mít spokojený a usměvavý miminko a ne mrzutýho řvouna ☹ já vím, že je to pro jeho dobro, ale nebude to dělat všechno sám jen později?!

tichackova
autor
13. led 2013

@yesu Těžko říct...😒 Ale fakt zkus vydržet těch prvních pár dní, co jsem tak četla, tak hodně dětí si vážně musí zvyknout.

yesu
13. led 2013

@tichackova vydržím, další ko je za tři týdny, tak uvidím, ale moc tomu nedávám, Kubík vůbec nespolupracuje, má se zvedat na rukách a radši se opře o hlavu a strašně brečí, na balonu strčí ruce do pusy, atd... 😒

tichackova
autor
13. led 2013

@yesu Tak tři týdny je tedy celkem dlouhá doba, to se divím, že vám to nedali dřív. Já když měla novej cvik, tak jsem chodila max do týdne, aby viděla, jestli to dělám dobře. Ale je pravda, že já vždycky celkem brzy viděla výsledky.
Váš pediatr to tedy celkem zanedbal. Měl vás poslat už dřív, líp by se ti s ním cvičilo. Je jasný, že když má 9 kilo, že už je to těžší...😒

yesu
13. led 2013

@tichackova ona mu furt dávala čas, za co sem byla ráda, ale dneska si říkám, že nás měla poslat dřív 😖 a na tu rhb zítra zavolám, že nevím jestli to dělám blbě, ale že Kubík nespolupracuje, tak co mám dělat dál...

tichackova
autor
13. led 2013

@yesu Jj, zkus to. Je lepší jí to hned říct, že nespolupracuje, třeba ti dá jinej cvik, co se ti bude dělat líp. My je taky měnily, protože Eliška po nějaký době přestala na ten cvik reagovat nebo tam vymýšlela kraviny a tím pádem bylo cvičení k ničemu.

anetka1701
13. led 2013

cvičili jsme Vojtovku chvilku a byl to úplně ten stejnej příklad - malá odmítala bejt v autosedačce, kočárku... plačtivá, protivná... Vyprdla jsem se na to a její "problém" jsem řešila tak trochu selskym rozumem - hráli jsme si, natahovala se po hračkách a tak... Během pár dní bylo vše zcela OK - myslím teda Šárčin neklid... Já už bych do toho znovu nešla, pokud by dítě nemělo opravdu vážnej problém...

terkaz
13. led 2013

Souhlasim s holkama, my jsme zacaly cvicit docela pozde. Marketka se nam zacala menit pred ocima, z pohodove vesele holcicky ze zacala stavat vztekla, plactiva neduveriva uplakana holcina. Rekla jsem dost, nestalo mi to za to, aby chodila o mesic driv a byla z ni takova psychicka "troska". Kdyz ji pani doktorka zalehla, Marka strasne rvala, cela modra volala mami mami.cekala, ze ji pomuzu a ja nic, bylo mi hrozne...na to jsem nemela nervy. To podle me ma velky vliv na psychiku i kvuli tomu, ze bude mit pocit, ze az me bude potrebovat, opet ji nepomuzu...

lasirena
4. čer 2013

@yesu Ahojky ještě cvičíte? Byly už 2x na kontrole, první 2 měsíce jsem to cvičení docela flákala, no od poslední kontroly se snažím cvičit 2-3krát denně. Sofi u toho pokaždé hrozně pláče, hlavně když jí fixuju hlavičku a mačkám ty body pod prsy. Chytá u toho doslova hysáky ☹ Jste na tom už líp? Je to opravdu záhul na psychiku, když vidím, že jí to bolí a já ji takhle trápím...