Vrozená ptóza horního víčka, máte zkušenost?

andama
4. lis 2013

Zdravím maminky a tatínky. Naše malé zlatíčko Davča má vrozenou ptózu (povolený zvedač - sval) pravého horního víčka. Máme nařízeno cvičit Vojtovku a doktoři mu to chtějí po druhém roce života operativně "opravit". Máte někdo zkušenosti nebo stejné trápení jako my? Dá se s tím dělat něco jiného nebo to lze "opravit" pouze operativně? Díky za názory a rady a diskuzi vůbec 🙂 Petra

andama
autor
25. lis 2013

Nikdo nema stejny problem? :/

ivular
25. lis 2013

@andama Já asi moc nepomůžu, ale měla jsem známé, kterým se narodil chlapeček právě s ptozou horního víčka. Bohužel netuším jestli cvičili Vojtovku (ani by mě v tomto případě nenapadla). Nedávno jsem zabloudila na FB na jejich fotky a stále to jedno víčko pokleslé měl (může mu být tak 5 nebo 6 let). Ale netuším, v kolika letech se k případné operativní korekci přistupuje, ani jsem se o tomto s nimi nikdy nebavila. Jinak je to ale chytrý a bystrý chlapeček - tak jako jeho rodiče 😉

andama
autor
25. lis 2013

@ivular děkuju, nám říkali, že by se mu to mělo operativně spravit po druhém roce života. V lednu jdeme na další konzultaci, tak tam nám asi řeknou víc. Jo a taky říkali, že se to musí právě ještě párkrát reoperovat - před nástupem do školy, v pubertě 🙂

martunka
8. lis 2016

@andama jak jste dopadli s tou operaci? Nebo jak vam to doktori resili? Mame stejny problem 🙄

andama
autor
8. lis 2016

No, jedna operace proběhla, ale prostě ani ne dvouletý dítě nepřinutíš rehabilitovat správně, takže výsledek je nula nula nic. Takže se chystáme na druhou - jsme sledovaní na očním a tam doporučuji operaci provést co nejdřív, aby nedošlo k poškození vidění oka.....

spajkina
17. lis 2016

Můj syn má také vrozenou ptozu,ale mírnou, od půl roku jsme lepili zdravé očičko,aby cvičil to přivřené. Později si lepku sthával...lepit jsme přestali,dokonce nám posunuli i operaci právě kvůli nespolupráci dítěte. Nyní má syn 3,5 roku, byli jsme na kontrole,operace opět posunuta,za rok na kontrolu a operace doporučena až na rok 2018. Opravdu záleží na rozsahu ptozy, u nás jde spíše o kosmetickou vadu,očičko má naštěstí zdravé. 🙂

grootik
10. zář 2019

@spajkina zdravím, chtěla jsem se zeptat na ptozu vašeho syna. Můj syn má to samé. Je mu 10 měsíců a za měsíc jdem na operaci. Někdy jsou dny kdy oko vůbec neotevrel ale někdy je to ti jak moc je motivovan🙂. Chtěla jsem se zeptat jak to vše dopadlo u vašeho syna? Díky moc

spajkina
15. zář 2019

@grootik zdravím, syn byl na operaci.,po týdnu vytahovali stehy, ten týden byl doma, stehy vytažené během minuty...očičko vypadá dobře.Stále jsme museli lepit okluzor., pak tam byla jiná doktorka a napsala mu brýle, jinak je vše v pořádku.