Vrozené chybění‚ atrézie a stenóza konečníku

spaghi
8. led 2012

V září se nám narodil chlapeček s diagnózou "Vrozené chybění, atrézie a stenóza konečníku s píštělí (Q420)". Hned druhý den podstoupil operaci v Motole a nyní chodíme na pravidelnou kontrolu do proktologické poradny. Zákrok se naštěstí podařil úspěšně hned napoprvé, nyní rehabilitujeme s kovovými tyčinkami a vše je snad na dobré cestě. V poradně potkávám spoustu maminek, ale ne vždy je čas popovídat. Proto zakládám tuto diskuzi a budu ráda, pokud se najdou maminky s podobným nebo stejným problémem, které se budou chtít podělit o své zkušenosti, pocity, zkrátka popovídat...

jante89
5. črc 2019

Musíte se tím vnitřně smířit přijmout to. Mám sestru, která tuto diagnózu má také. Do tří let vývod a poté umělé vytvoření konečník. V 11 letech plastika konečníku. Nyní je jí 31 let a má trvalou kolostomii, má ji již 4 roky. Z toho dva roky má zašitý konečník. Nešlo to jinak. A bere to vcelku pozitivně, neboť v dospělosti trpěla stálou inkontinencí a hodně tím trpěla. Od mala byla v rukou pana doktora Škáby z Motola. Nechci nikoho strašit, jen jsem se chtěla podělit se svou zkušenosti s touto vrozenou vadou, kterou nikdo jiný v rodině nemá a že ne vždy je konec šťastný. Ve finále je takto sestra spokojenější. Radujte se s každičkého pokroku či změně k lepšímu, ale neupínejte se moc na ideální stav, ať nejste zbytečně zklamaní, pokud vše dobře dopadne, tak jedině dobře, pokud ne, tak ať z toho nejste zklíčení, vím o čem mluvím. Se sestrou jsme si "užili" své.

nicollsk
2. srp 2019

Dobrý den je mi 27 let mám dětskou mozkovou obrnu narodil se nám syn s diagnozou stenóza anu při porodu když mu chtěli z měřit teplotu tak mu hledali konečník pak zjistili že má jen malinkou dírečku měli podezření že se jedna o pištěl to se naštěstí nepotvrdilo jezdíme každý týden do Hradce Králové kde mu provádí delataci nejhorší je že mě přijde mi že čim je větší tím se to více projevuje a je to horší právě teď mu je 9 měsíců je tu někdo kdo má stejný problém docela by mi pomohlo nějaké rady tipy a i nějaká ta podpora s kým si o tom mohu po povídat? 🙂

eliska_z
5. srp 2019

@nicollsk Na FB je skupinka pro rodiče dětí s touto vadou (Vrozené chybění‚ atrézie a stenóza konečníku), zkuste zažádat o členství.

nicollsk
24. srp 2019

@eliska_z vážně moc děkuji zkusím poslat žádost 🙂

katey8
15. pro 2019

Dobrý den, jsem moc ráda,že jsem našla tuhle diskuzi. Narodila se mi dcera s touto diagnózou a stále hledám nové informace. Pan doktor, ikdyz je v oboru kapacita,tak mi to podrobně nevysvětlil. Ve výsledku pořádně nevíme,co nás čeká. Jak k tomu přišlo? Jaká je budoucnost? Čeká nás v blízké době operace a čím víc se to blíží,tím víc jsem nervózní,že vlastně pořádně nic nevím.Byla bych vděčná z nějaké informace blíže.

hojda
22. pro 2019

@katey8 Dobrý den, tady diskuze už nefunguje, členky jsou přestěhované na Facebooku, viz info výše. MK zrušil soukromé diskuze.

hojda
22. pro 2019

POZOR VŠEM NOVÝM MAMINKÁM - jsme přestěhované na Facebooku - uzavřená skupina se stejným názvem o přístup musíte požádat přímo na Facebooku.

alisia244
11. únor 2020

Prosím o prijatie skupiny som mamička zo slovenska dcérka ma 2,5roka je po plastike konečníka mám ju doma dilatovat no nedá sa mi vzpiera sa plače až je červená a takú silu ma v nohách že jej nezohnem ma tu niekto podobnú skúsenosť s takou veľkou dcérkou ako to zvláda na moju nič nezaberá ani dohováranie úplatky nič hrozi ze bude dlho v nemocnici hospitalizovaná kedze sme na13hegar a ma mat17...

jamajka2411
14. dub 2020

Mohla bych poprosit též o přidání do skupiny, máme stejný problém, v sobotu se nám narodil chlapeček s touto vadou, dnes má operaci.

enda.eva
14. dub 2020

@jamajka2411 drzim pěsti prislo se nanto brzo tim lepe zadejna fb q420 a vyjede ti skupina. Pak te tam prijmou holky

mignonette
16. črc 2020

Ahojte, skupinko,

moc ráda bych se k vám připojila a získala informace a zkušenosti, své taky taky rádi předáme. Máme holčičku s atrezií jícnu s dolní píštělí a u konečníku máme taky píštěl.

Děkuji.

mishabd
Autor odpověď smazal
Zobraz
martinalauraz
6. pro 2020

Dobrý den v r. 2018, sa mi narodila dcéra s kloakalnou malformaciou a atreziou jícnu, máme toho za sebou veľmi veľa a až teraz som nabrala odvahu sa podeliť o nase starosti a taktiež načerpat od Vas vědomosti a Vaše skúsenosti. Ak by to bolo možné, mohli by ste ma tiež pridať do Vašej súkromnej diskusie. Vopred veľmi pekne ďakujem.

hojda
6. pro 2020

@martinalauraz
@mignonette Tady již skupina nefunguje, je přestěhovaná na FB.

janakladno
20. pro 2020

Dobrý den. Mám dvouletého syna narozen s atresii anu a píštělí do močových cest. Již po třech operacích. Je možné dostat se do uzavřené skupiny. Děkuji za odpověď Jana

janakladno
20. pro 2020

Ještě jednou dobrý den. Ještě jsem chtěla napsat, že nemám Facebook a nechci si ho zakládat. Bylo by možné pokračovat v diskuzích zde na koníkovi? Mám dvouletého syna narozen s atresii anu a píštělí do močových cest. Je po třech operacích. Čůrat chodí krásně na nočník,ale s kakáním máme velký problém. Chodí hodně často a většinou řidší. Má to také někdo takhle? Děkuji za odpověď

spaghi
autor
6. únor 2021

@janakladno Dobrý den, veškerá diskuze se přesunula na Facebook, je tam k dohledání celá historie, zde už nikdo psát nebude. Pokud chcete, založte si na FB anonymní profil a připojte se.

luckasvob
18. črc 2023

@spaghi dobrý den máte ještě aktivní skupinku. Taky mám doma jedno dítě s novým zadeckem 🙂

spaghi
autor
18. črc 2023

@luckasvob Dobrý den, přesunuli jsme skupinu na Facebook, tam nás najdete 🙂 Skupina se jmenuje Vrozené chybění‚ atrézie a stenóza konečníku

sylvasedlacikova
25. črc 2023
voty
15. lis 2023

Dobrý den, mám měsíční holčičku a teď nám zjistili tuto diagnózu s pistelem. Chtěla bych vědět více informaci o operaci, život po operaci a tak celkově. Je možné mě přidat do té soukromé skupiny? Dekuji 🙏