Vyklenutá fontanela. Měli jste to taky tak?

bobulle
9. led 2009

Ahojky,
prosím o radu. Včera jsme byly s Klárkou (6 měs.) na třetí hexe. Klárka je dnes celkem v pohodě (až na teplotu 37,9 nekorigovaně a rostoucí zoubky...), ale nelíbí se mi, že má vyklenutou fontanelku😔. Měli jste to taky tak?
Děkuju za info....

radka.m.
9. led 2009

bobulle-jestli myslíš propadnutou fontanelu,tak to je jedna ze známek dehydratace.tím,že má ještě teplotku,to jí na tom ještě přidá.takže začni hlavně zavodnovat-pít,pít,pít!

bobulle
autor
9. led 2009

Radko, právě naopak... je vyklenutá ven a tepe.... ☹

andyalukasek2008
9. led 2009

bobulle - a nebo fontanela vyklenutá ven? Nejsem odborník, ale někde jsem četla, že to by být nemělo!!! No brnkla bych pro radu aspoň na dětskou pohotovost... 😒

ivulinda
9. led 2009

bobulle POZOR na dehydrataci!!!!!!!!!!!!Naše malá je tedka s tím v nemocnici na kapačkách.pokud se ti malá odvodní je průser a vyklenutá fontanela být nemůže!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bobulle
autor
9. led 2009

Volala jsem naší dr. a prý je to v pohodě, ale mě se to taky nezdá. Na pohotovosti jsou až od 4 a na dětském odd. v nemocnici kam jsem volala mi řekli ať si zajdu na pohotovost.... ☹

fifinna
9. led 2009

bobule, ja sa na to kukam do knizky a tam, je pisane, ze ak je vyklenuty lupienok - fontanela treba volat pohotovost, nechcem ta strasit, ale radsej zavolaj svojmu pediatrovi.

bobulle
autor
9. led 2009

Ivulindo, právě naopak, ona ji má vyklenutou ven.... ☹
Ať je tvojí malé co nejdřív dobře a máš ji doma... 😔

bobulle
autor
9. led 2009

Fifinna, už jsem mu volala viz výš a musíme počkat do 4 až budou na pohotovosti...

sirinka
9. led 2009

bobulle kym zacne detska pohotovost musi mat poobednu sluzbu niektori pediater. najlepsie by bolo, keby si sla s malou cim skor k lekarovi. drzim vam palce, nech je vsetko ok.

andyalukasek2008
9. led 2009

Přesně, já myslím, že to rozhodně v pořádku není, známá tak měla holčičku na JIPce... Vyklenutá fakt být nesmí... S radou MUDry, že je to v pořádku bych se rozhodně neztotožnila... Držím palečky!

bobulle
autor
9. led 2009

Holky děkuju.
Teď jsem volala kamarádce co dělá v nemocnici a ta zavoala Mudr. z dětského odd. a doporučili raději zajet na pohotovost... ale prý to nic být nemusí (může to být reakce na horečku)... ale Klárka má navíc nějaké neurologické obtíže a hraniční velikost mozk. komory... tak se o to víc bojím... 😔
Jo a naše Dr. dnes ordinuje do 10.30... 😖

sirinka
9. led 2009

bobulle kiez by to nic nebolo, ale radsej mat istotu, ako doma od nervozity obhryzat nabytok, nie... vsetko dobre malej klarke...

bobulle
autor
9. led 2009

Sirinko... to máš pravdu... určitě na tu pohotovost zajedeme...
Pak písnu...

andyalukasek2008
9. led 2009

bobulle - budeš mít jistotu, mrknou se Ti na malou... Kdyby to bylo normální, na pohotovost by Tě neposílali! Kéž by to nic nebylo!!! A pokud máte neurol. potíže, o to více... Neboj, bude v pořádku! Napiš pak, ju? Hodně štěstí!

bobulle
autor
9. led 2009

Andy, to máš pravdu... tak jdu nás chystat....

andyalukasek2008
9. led 2009

Myslím na Vás!

hancas
9. led 2009

vím jen že když je propadlá tak je to známka dehydratace,ale myslím si raději zajet na pohotovost,za to nic nedáš(jen 60,-za ošetření 🙂 )

pastarela1
9. led 2009

bobulle,co najrychlejsie chod s klarkou do nemocnice, vtri sa im tam nedaj sa odradit a necakaj ani minutku. daj na materinsky cit.

skalnicka
9. led 2009

drzim palce! nech to nic nie je!!!

davulinek
9. led 2009

Bobulle,ja jsem zase cetla v jedne knizce,ze vyklenuta a napjata fontanela muze znamenat zanet mozkovych blan.Ale muzu rict,ze muj malej,je to uz dyl,kdyz se v noci vzbudil a chytla jsem mu na hlavicku,tak ji mel naplou a vyklenutou,tak jsem pozorovala a za hodinku to bylo ok a to byl taky po ockovani,takze to nejspis dela to ockovani.Urcite to bude ok.

andrii
9. led 2009

ja vás nechcem strašiť,ale my sme mali podobný problém pred vianocami - vyklenutú fonatelu. Doktorka mi najprv nič nepovedala,ale potom vysvitlo,že má podozrenie na meningitídu-zápal mozgových blán. Boli sme na vyšetreniach a našťastie sa to nepotvrdilo-malý mal teploty a vraj to môže byť aj z toho.....ale ja by som radšej šla k lekárovi a nenechala to tak.... radšej zbytočne,ako neskoro.

andyalukasek2008
9. led 2009

Holky, má známá nechala svou nyní asi již tříletou (pokud počítám dobře) dceru očkovat jako malinkou HEXOU. Tehdy to bylo myslím ještě za peníze a běžné očkování bylo naněkolikrát, hexa byla novinka... Měla takovou rekaci, že skončila na JIPce a nedávali jí moc šancí. Dostala se naštěstí z toho a bez následků. Hlavní příznak, se kterým tenkrát jeli do nemocnice byla vyklenutá fontanela... Sto dětí, sto reakcí :-/, ale snad to není případ Klárky. MUDr. jí poté řekl, že takovou rekaci v celém kraji ještě neměli... Prostě není to sranda ☹...

bobulle
autor
9. led 2009

Tak jsme doma z pohotovosti. Natrefili jsme na super doktorku a když jsem jí vylíčila i neurologické obtíže Klárky, tak nás poslala pro sichr na další vyšetření. Takže asi je to u nás OK, ale pokud se Vám to holky stane, tak určitě jděte ihned k doktorovi. Ta vyklenutá fontanelka může být následek teploty a očkování, ale taky to může být průvodní jev menigitidy, zápalu mozk. blan apod.
Klárka je ale klidná a bez vysokých teplot, pokud by to bylo něco vážnějšího tak by k tomu byly křeče, zvracení, změna chování, neshopnost přitisknout hlavičku k hrudníku a nucení na záklon apod.
No šli jsme ještě i na oční na vyšetření tlaku očního pozadí, jestli se jí tam nehromadí mozkomíšní mok a dopadlo to ťuk ťuk dobře.....
Děkuju za podporu i iformace...

andyalukasek2008
9. led 2009

bobulle - tak to je skvělá zpráva!!! 😉 Lepší je 5 vyšetření a mít klid než zůstat doma a llitovat. Tak ať už Klárku nic nebolí a je jí jen dobře! Papa

sirinka
9. led 2009

bobulle tak je dobre a prajem vam prijemny vecer 🙂

hancas
9. led 2009

bobulle....tak to je super že už je Klárinka v pohodě,aspon máš klid na duší že jsi s ní jela a nemusíš přes víkend na to myslet.pohlazení Klárince 🙂

pastarela1
9. led 2009

bobulle, aj ja som na vas myslela a som hrozne stastna, ze klarka v poriadku. hned sa mi ulavilo. zelam vela zdravicka.

bobulle
autor
9. led 2009

Holky děkujeme.... 😵
Jsem šťastná jako blecha... 🙂