Výpotek v kyčli u malého dítěte, máte zkušenost?

gabour
26. led 2014

Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti s výpotkem v kyčli u malého dítěte? Synovi jsou čtyři roky a po týdnu na Nurofenu (a samozřejmě návštěvách lékaře) mu to ustoupilo. Jenže mi to vrtá hlavou, proč to měl, kde k tomu přišel a hlavně - kde je příčina? V nemocnici to nikoho nezajímalo, přestože jsem chtěla odběry apod. Naše milá dětská doktorka mu udělala aspoň výtěr z krku (negativní výsledek, stejně moč ok až na lehce zvýšené bílkoviny) a poslala nás na imunologii, kam jdeme až za měsíc. Nerada bych něco zanedbala, tak bych byla ráda za názory, jestli jste si tím někdo ještě prošel a CO TO teda je.
Děkuju.

gabour
autor
27. led 2014

Prosím, někdo zkušenosti?

lenkaha
27. led 2014

Ahoj, výpotek v kyčli měl kamarádky syn (6 let). Byli hospitalizovaný skoro 2 týdny, dítě smělo jen ležet, sedět minimálně. Kontrolovali ho, jestli tekutiny nepřibývá, jestli není třeba punkce. Po propuštění byl v domácí péči, musel ležet a hodně se šetřit. Prý to je virového původu...

heluk
29. kvě 2014

@gabour založila jsem diskuzi Rýma kyčlí mrknite tam a hlavně bych chtěla vědět jak jste dopadli a co vám zjistili už s tim po 2 ležíme v nemocnici, taky mi připadá že to nikdo moc neřeší prostě mi řekli že někomu se vráží rýma do uší a někomu do kloubů. ale když jsem všude možně zjištovala tak to skoro vždy mělo hlubši původ kamarádka to měla 3x nakonec si vydupala různá vyšetření a zjistili že měla ucpanou dutinu stačilo udělat punkci a měla pokoj.

eloana
28. zář 2014

Ahoj prosim -synovi 4 roky byla diagnostikovana synoviditda s tim ,ze se musi pohlidat,aby to nebyl perthes.....
Syna to jiz vice neme neboli....byli jsme u detske a ta nam naridila klid na luzku, jiny pan doktor nam naopak rekl,ze syn muze normalne chodit...byl to chirurg s atestaci ortopeda...tak ted nevim,co synovi muzu dovolit-vsude ctu,ze se na to nesmi chodit...dekuji

krtecek75
28. zář 2014

Ano já mám zkušenosti s mým prostředním synem. Poprvé v říjnu 2012 a po druhé v červenci 2013. Do teď zatím byl klid. Byli jsme na MR, ale tam nic nezjistili, jen tekutinu v kyčli. Měsíc nesměl chodit. Poprvé ji měl v levé, po druhé v pravé. Nikdo neví odkud se vzala, ale přiklánějí se, že to bylo způsobeno větší virovou infekcí. U prvního výpotku prodělal střevní chřipku a u druhého měl pozitivního streptokoka v krvi. A tak jak se objevil, tak zase zmizel po dodržování klidu

ameline
13. únor 2015

Dobrý večer, ano mám zkušenosti bohužel má problémy můj syn dvojče 10 let a jek se zdá, tak to je nyní v přítomném čase.
Syn byl loni hospitalizován pro velkou bolest v noze, v zádech a podbřišku, nechtěli ho hospitalizovat, prý to vypadá na psychiku, no na příjmu asi jedli vtipnou kaši, po třech dnech bolestí chtěli syna vyšoupnout domů, nedostal ani kapačku, jen ibalgin na bolesti, které měl velké, z vyšetření prý nic nezjistili a na MR prý také ne. Upozornila jsem lékaře i sestry, že syn má těžkou VD (nyní i zjištěn autismus, předtím jsme to ještě nevěděli)a že neumí komunikovat jako "zdravé" dítě, nebylo bráno v potaz, před synem mluvili, že si vymýšlí a že s emu nechce do školy atd...syn se mi psychicky zhroutil, poté uvažovali jestli nejsem divná já a jestli se o syna řádně starám atd..zavolala jsem psycholožku v fakultce, vzala si nás do péče, po týdnu syna propustili, psycholožka mi řekla, tedy opatrně snad abych si asi nestěžovala(ale měla, jsem na sebe tak naštvaná, mám výčitky, že jsem nepodala stížnost...), prý na poradě všem slušně "nadala" že syn je postižený a že si nevymýšlel, že má opravdu problém se vyjádřit jak ho co bolí a jak moc. Výsledky, které jsem dostala z nemocnice, nebyly celé, potvrdila mi to lékařka a i neuroložka, ale nic víc mi z nemocnice nechtěli dát, z těch výsledků je dle imunoložky patrné, že nějaký zánět proběhl u syna. Sice mi v papírech z neocnice vyloučili, že by při MR něco našli, ale prý po konzultaci s dalšími lékaři ve FN došli k názoru, že ještě mi syna pošlou ve FN na revmatologii, kde docházíme doteď, při první návštěvě mi lékařka řekla, že dle výsledků syn měl zánět, ale při další kontrole mlela to samé jako všichni v nemocnici, že na MR nic nenašli a ani z žádných výsleků z krevních testů nic nenašli. Tuším, kdybych dala stížnost, tak se asi všechny papíry záhadně zmizí. Syna od té doby, bolí kyčel, nohy, záda stále, stále omluvenky na tělocvik, je zázrak, že syna vůbec klasifikovali. Při větší námaze syn mi chodí říkat, že ho bolí kyčel, nohy záda, já už nevím co mám dělaat....lítám ním od čerta k ďáblu, dále mám strach, že když by sem mu něco stalo a bude opět hospitalizován v nemocnici, tak chování některých lékařů bude pro syna zdrcující, z minulé hospitalizace se dostával několik měsíců, měl děsy, strachy, v noci brečel a křičel trvalo dlouho než se z toho dostal. Jsme v péči psychologa a psychiatra. Synka bolí ta kyčel a jjá mám pocit, že nám nechce nikdo pomoct, já už nevím co mám dělat. Dnes jsem byla se synem znovu za obvodní a vzali synovi krevní odběry, ale pokud nic nenajdou, tak mám pocit, že synovi ani mě nechce už nikdo věřit, že ty bolesti má. Samozřejmě, že nechci aby výsledky dopadly špatně, ale synovi věřím a nevím jak mu pomoct. Já myslím, že z MR něco našli, stalo se totiž tohle: Po týdnu v nemocnici tedy rozhodli,že syna na MR vezmou, odvezli ho na vyšetření, já čekala na chodbě, syn měl zavedenou kanylu, protože mu měli dát tu kontras.látku aby udělali celé vyšetření toho MR, ale když už mu měli vpichnout tu látku zavolala ta doktorka z dětsské, která od začátku byla proti nám, že tu látku nemají vpichovat, tohle jsem se ale dověděla od syna až v ten den, kdy jsme dojeli domů. Já mám podezření, že úmyslně chtěla,aby se nic nenašlo, ale proč sakra...to nevím!! Od začátku z nás dělali, že syn nemůže stoupnout na nohu, protože to má z psychiky, nechápu to, jakoby to měli naučené pro všechny pacienty již při příjmu...
Nyní docházíme jednou za asi tři měsíce na tu revmatologii, kde mě ji doporučili v nemocnici a měla bych být vděčná za to, že syna neposlali jen na psychologické vyšetření, ale že mám být ráda, že uznali, že může syn docházet na tu revmatologii, kde doktorka tvrdí, že syn má podezření na dětské revma, ale určitě ví, že revma nemá, že k ní syn chodí spíše jen tak pro opatrnost.
Omlouvám se, musela jsme se vypsat, připadá mi to nekonečné a syn má stále bolesti a já nevím co dělat.
Ještě bych chtěla dodat, že tedy mi nebyl nikdo schopen říci, co tedy bylo synovi, prý neví.
A před 14 dny na kontrole na revmatologii, jsem se ptala lékařky, zda syn může chodit do plavání, chtěla jsme to vědět a i na papír potvrdit od lékaře a světe div se....lékařka mi řekla, že syn může chodit se školou na plavání, že na VÝPOTEK KYČLI to nemá vliv! No já málem spadla ze židle, takže syn má diagnozu a oni to museli vědět již v nemocnici a ze mě a syna dělali blbce!
Jsem vyřízená.

ameline
13. únor 2015

Omlouvám se za překlepy a i zmatující příspěvek, ale muselo to ven.

ameline
13. únor 2015

Na revmatologii dělali synovi prý veškeré odběry, ale nic se prý neprojevilo, žádné podezření na revma a ani žádný zánět, atd..prý nic, jsem za to ráda, ale nevěřím jim po tom všem, jestli mi vůbec říkají pravdu, syn má bolesti stále.

mwone
30. bře 2015

Náš kubík 5 má diagnostikovany výpotek v kyčli ode dneška. Prodelal střevní vyrozu pak si začal stěžovat na bolest. Na ortopedii nám řekli, ze se má šetřit a užívat ibalgin.
V pátek kontrola, tak uvidíme, jsem ráda že to není nic horšího...
Žádné odběry se nekonaly, pan doktor to spojuje s prodelanou virozou.

ludva
5. zář 2015

@krtecek75 Ahoj, můžu se zeptat, jak je na tom synek teď? Můj nejmladší má coxitis už potřetí :( Začínám být zoufalá. Před rokem mu selhaly ledviny po přeléčené streptokokové angíně. Vše má spojitost, ale všechna vyšetření má v pořádku, revmatické faktory negativní. Nevím jak dál, chci aby mohl normálně běhat, chodit do školy jako jeho vrstvevníci :(

petulka3035
21. pro 2016

Ano vzniká to při virózách a podle toho co říkala dr. někdo na to může trpět a objevuje se to u něj. My to máme teď podruhé. Měl virózu týden, vysoké teploty, kašel. A včera si začal stěžovat na bolest v třísle a zase začal kulhat. Už jsme věděli, co a jak, tak jsme si udělali kolečko přes dětskou a pak na ortopedii. Máme super dětskou doktorku - ta udělala výtěr nosu a pak náběry - na spoustu věcí a také na chlamydie mykoplasmata - ty jsem pochopila tam mohou hrát roli také. Na ortopedii - sono, rentgen a Nurofen nebo Ibalgin 3x denně. Klid na lůžku v teple - nejlépe ležet nebo sedět. Když byl malej, tak jsme ho všude nosili, teď vyfasoval berle. Za 6 dní máme jít na kontrolu. Ale podle všeho to není žádná sranda, může to skončit i operací.

ludva
21. pro 2016

@petulka3035 Syn mívá i bez předešlé virozky. Zatím mu při zánětu nikdy nedovolili ani sedět, vždy je ležet. Zanedbat se to nesmí, jinak může vzniknout trvalé poškození kyčle. Držím palce, až je malý brzy v pořádku. S berličkama se to přeci jen líp snáší. Naposledy jsem mu půjčila i vozíček a jezdili jsme na krátké procházky. To se mu líbilo moc 🙂 Zrovna nastoupil do 1. třídy, tak jezdil na 1 hodinu, aby nepřišel o začátek.

petulka3035
22. pro 2016

@ludva Tak to jo. My měli před tím virózu. No uvažuji na ven použít golfky po mladším, jen musím zjistit nosnost. Zatím jsem to ale neřešila, protože měl teploty kolem 38 - 39. Ale na golfky se netvářil úplně nadšeně, i když kdo ví, možná po pár dnech doma bude za ně rád.
Prvně nám napsali ležet nebo občas sedět. Teď napsali jen klid a v teple. Tak uvidíme, snad se to zhojí tak dobře jako posledně. Na kontrolu jdeme před koncem roku.

ludva
22. pro 2016

@petulka3035 Matěj se na kočárku strašně styděl. Na vozíku se pohyboval sám, ale bylo to v září, kdy bylo babí léto. Konzultovala jsem to s dětskou doktorkou, abych mu neublížila, že je psychika taky důležitá. Prostě jen chviličku, aby pookřál 😉