Vyrážka a puchýřky. Co by to mohlo být?

levata
31. říj 2011

ahojky maminky, nemáte někdo zkušenost s červenou drobnou vyrážkou po celém těle krom hlavy a mezi tím jsou puchářky- zejména na prstech u ruky? dnes jsme byli u MUDr. prý je to spála, ale mne se to nějak moc nezdá, nikde jsem nenašla, že by při ní byly právě ty puchářky☹ teplota žádná, jen hrozně slintáme- možná nějaký pupenec i v pusince☹ laboratorní výsledky budou až ve čtvrtek ☹

ludva
31. říj 2011

@levata Puchýřky jsou snad jen u nestovic, ne? Ale to by měla poznat mudra.....

dejna02
1. lis 2011

@levata Nechci tě strašit, ale jestli je to to, co máme teď my, tak se máš na co těšit. Malý se taky celý osypal a nadělaly se mu v pusince afty. Je to prý podle mudr. nějaká viróza, nic na to není, máme jen mundisal gel a heřmánkovou vodu na potírání pusiny. Malý už druhý den skoro nic nejí, je protivný, nemůže spát, gen moc nefunguje, tak nezbývá než čekat, až se mu ta pusina zatáhne. Vyrážka na tělíčku se prý ztratí během dne, dvou, stačí to potírat heřmánkem 🙂

levata
autor
1. lis 2011

@dejna02 no to bude možná podobné, protože včera hrozně plakal a ukazoval si pořád do pusinky ☹ jenže mu jí otevřít je nemožné, taky dva dny nic nejedl, dnes trochu krupicový kaše, chuděra ... pořád jsem zvědavá na ty výsledky u Mudr. zda to bude ta spála nebo něco jiného, načetla jsem taky, že by to mohla být něco jako slintavka, že to prý te´d taky řádí ... to jsou nemoci, člověk ani neví ...

dejna02
2. lis 2011

Držím palečky, aby to spála nebyla. My měli jednou taky podezření na spálu, a to mi doktorka říkala že jsou vyrážky jen na ručičkách a v ohybech. Jinak u nás aftíky trvaly dva dny, dneska už konečně docela jedl, že ho bolí pusinka si vzpomněl asi jen dvakrát. Tak jestli tě to uklidní, brzy by jste to měli mít za sebou 🙂