Vyrážka a suchá místa na pokožce mimča. Poraďte

molicova
21. pro 2008

Ahoj holky, poraďte mi. Mám 8 týdeního chlapečka a je to asi 14 dní kdy se mu objevily malé červené pupínečky. Spíš jako kdyby se osypal. A má to i na obličeji, kde je to tedy více. A i má zarudlá suchá místečka na čele a na oškách. Jakmile začnu mazat bephantenem mastí, tak to pomalu začíná mizet. Když si už myslím, že by to mohlo být OK a přestanu mazat, tak se zase objeví.
Díky za radu.
Míša

jabber
14. únor 2009

sisstin - no jo, člověk aby se těch doktorů pořád na všechno ptal, co mu dávají, proč mu to dávají.... 😅 já si pak ještě všechno hledám na netu 😀
Tady ještě něco o nich http://cs.wikipedia.org/wiki/Kortikosteroidy

smolinek
14. únor 2009

Ahoj holky,
lezu jsem jelikož jsem už bezradná a nevim si rady. Náš malej má kojenecký ekzem a Dr. mi řekla že ho mám potírat černým čajem a promazávat neparfémovanou mastí. Tak natíráme a mažem vazelínou. Jenže dneska je to snad nejhorší za poslední týden a k tomu má mírnou teplotu. Volala jsem ji a říkala, že je to normální, že je takový průběh, ale nechci ho nechat trápit až do pondělka! Na druhou stranu nechci bejt hysterka. Je to opravdu normální, že se to tak rychle zhorší?V rodině jsme se s ničím takovým nesetkali a na internetu všude píšou o atopickým, takže se prd dozvím 🙄
Dík L

berenika39
14. únor 2009

v prvních týdnech života se miminko "čistí", mají to skoro všechny děti, měli jsme to tak dva týdny, kolem 4 týdne. taky nám řekla čajem, ale nepomohhlo to a hlavně bylo od čaje všechno, jen ne jeho pokožka 😀 . fakt to chce mazat, dávala jsem mlíčko, olejíček. nemyslím si že by to byl hned atopák, neboj. s tou teplotou nevím.

smolinek
14. únor 2009

beren: díky, ale tohle nevypadá jako na očistu 🙂 Zkusila jsem ten A-derma, teplotka mu už klesla a zrudlá pokožka se zklidnila. Tak snad nám zmizí časem i ta vyrážka. Co bych taky chtěla po jednom dni používání 😀 😀

Hezkej večer

sarka11
14. únor 2009

Ahoj, malý má taky AE, dáváme hlavně lipobasi, je jen na předpis, ale v lékárně jde koupit lipobase repair, tu dáváme na obličejík.
Dřív jsem z toho byla hotová, malý samé ekzémky, ale pak jsem narazila na tohle http://www.makulka.cz/rikaji-mi-makulka.html a byla jsem vděčná, že malý má jen atopák, vždyť jsou na tom jiné děti i hůř, co by za to asi maminka makulky dala, kdyby její holčička měla jen AE.