Vyrážka a suchá místa na pokožce mimča. Poraďte

molicova
21. pro 2008

Ahoj holky, poraďte mi. Mám 8 týdeního chlapečka a je to asi 14 dní kdy se mu objevily malé červené pupínečky. Spíš jako kdyby se osypal. A má to i na obličeji, kde je to tedy více. A i má zarudlá suchá místečka na čele a na oškách. Jakmile začnu mazat bephantenem mastí, tak to pomalu začíná mizet. Když si už myslím, že by to mohlo být OK a přestanu mazat, tak se zase objeví.
Díky za radu.
Míša

ducky
21. pro 2008

Ahoj Míšo,
já mám 7 týdenní holčičku a objevilo se nám to zatím jen párkrát. Byla to vždy reakce na něco, co jsem snědla. Takže nemůže to být tím? Každopádně není to nic hrozného, neboj, je to normální. Taky to může být reakce na hormony.
Suchou kůži jsme měli po celém těle, takže mažeme denně slunečnicovým olejem (prodávají v lékárně) a už to má dobrý.
Snad jsem trochu pomohla 😉 😀

andys26
22. pro 2008

Na promazávání se nám (díky tady koníku) osvědčila modrá indulona. Teď měl malý taky nějakou alergickou reakci projevilo se mu tu taky nejvíce na pusině a trochu na ruce a noze, ale mazala jsem mu to několikrát denně a nedám na ní dopustit. 😉

katuska85
22. pro 2008

ahojky nám zase mudra doporučila mazat olivovým olejem a za pár dní vyrážka zmizela 🙂

jandaj
22. pro 2008

ahojky, já malého mažu Excipialem a pomáhá to

andy80
22. pro 2008

jj Excipial je super. Já jsem s ním mazala syna, který měl Atopický Exem. Malou mažu Aviril baby olejem a nedám na něj dopustit.

Může to být začínající exem, tak by to chtělo, aby se na to kukla doktorka. Kojíš? Pokud ano, může to být alergická reakce na něco, co si snědla.

anke
22. pro 2008

molicova, pokud ma suchou kuzi, tak neprestavat mazat ... my mazeme kazdy vecer Excipialem, ted jsme zalecili docela velkou plochu alergicke reakce - ekzemu (presne cervene pupinky), mazeme Excipialem U Lipolotio, v obdobi klidu Excipalem U Hydrolotio (je slabsi) ... v obdobi, kdy to je vyskakane se doporucuje vubec nicim nemydlit, koupat v nejakem olejicku (Balneum Herbal, olivovy olej - my si netroufli, pze pak mimi klouze, tak jsme mazali hned potom) a nekoupat denne a ne do bazenu s chlorem, jen otirat ... ono by to melo ustoupit, nam to trvalo 2 - 4 tydny z te akutni faze ...

a fakt mazat mazat mazat, pokud ma sussi kuzi, tak i preventivne ... je to lepsi, ja sama mam atopicky ekzem a jsem vuci sobe flakac a ted se toho nemuzu zbavit ...

01ajka
22. pro 2008

ja taky prosim o radu, zacala nam kojenec seborea jeste v sestinedeli, pak se to prehouplo v ekzem(mam ja sama) a ted zase seborea, takze jednou mazat na to a pak na to druhe..ale po exip. je silene rozjela, a ja sama modrou indulonu nesnasela, uz jen ta vube a vse me svedi...ikdyz vzdy doporucovali a vim ze to hodne pomaha...ted pry excip. v zadnem pripade nemazat. mame imacort na zaleceni a pak delanou bilou masticku ta zabrala na ekzemek krasne, mala byla cista, ale ted ji to nezabira..takze vsude mozne hledam info od maminek z praxe....kojim..ale snazim se nejist..,takze fakt nic cokoladoveho ani citrusy...oliv. slunec,ol.lekarna, taky spatny...ted je mala olezla teda nejvic jak kdy byla...mozna to souvisi i s tim, ze je nachlazena...ja sama se s tim poperu, ale ji je mi lito..je ji ¨5,5 mesice

andy80
23. pro 2008

01ajka: a co kosmetika Seba Med? Už je to pro děti s AE. Nám moc pomohla. A taky nám pomohla nějaká mastička, kterou nám dali v Motole na kožním. Nevím odkud jsi, ale v Motole nám AE vyléčili za 6 měsíců.

zvizatinka
26. pro 2008

Holky, my mame taky docela sussi pokozku a dr. nam doporucila konopnou kosmetiku 😉 zadny koupani v mydle nebo tak, jen cistou vodu a ted jsem male koupila konopnou myci emulzi a musim rict, ze se to dooooooost zlepsilo 😵 Mam i kremik na ekzem z konopi a konopny olejicek. SebaMed ani treba Aviril ji nevyhovovaly, byla porad osypana ☹ ted uz je konecne lepsi.

jitdan
26. pro 2008

Ahojda,
tak co nám opravdu na toto pomohlo, byl HOLTŮV KRÉM-MAST.Mají ho v lékárně a stojí asi jen 30,-Kč. Hrozně smrdí, ale opravdu skvělý účinek!!!
Dr. ale říkala, že toto časem zmizí úplně samo. Já ale nechtěla mít poďobané mimi a povedlo se 😉

gedgitka.a
26. pro 2008

molicova: ahojky náš malej se mi osypal, někdy ve 3 měsíci Excipial děs byl po něm úplně rudej, Infadolan mastil, ale k ničemu to nevedlo, seba med mýdlo mu nesedlo, pak jsem koupila konopnou mast na obličej a konopnou kůru na halvičku, páč na obličeji prý má možná exém a na hlavě seborheu, tak jsem to začla patlat tou konopnou kosmetikou a hodně se to zlepšilo a promazávala Lipobase krémem, hlavičku máme čistou a na obličeji se ještě objevují flíčky, teď jsem začla mazat, už jen modrou indulonu a vypadá to zase o kouda líp, od kožní jsme dostali ichti mast, ale ještě jsem mu ji nezkoušela, uvidím co ta indulona a pak nastoupí možná i ona, jestli se to zhorší, ale zatím válčíme, tak snad to bude ok.

Tak zkus tu konopnou, třeba Ti taky pomůže kožní mi řekla, že kdyby u každého kojence, který se do půl roku, až 1 roku osype konstatovala Atopák, bylo by Atopiků 80% populace, prý je to vždy jen reakce na nějaké jídlo, prací prášek, nebo kosmetiku, které miminku nesedne a neumí si s tím to malé tělíčko a citlivá pokožka poradit a většině miminek to prý zmizí, jen malému % se objeví alergie, nebo Atopák a přejde prý do dětské nebo pak do dospělé formy 😒 , tak hodně štěstí 😉

beruska2x
31. pro 2008

meli jsme to taky, koupila jsem kosm. Bübchen (misto NIvea) a Ondrejovu mast a je klid ale musi se to hodne mazat - supr je obyc kosmeticka vazelina - je mastna, bezbarva a bez smradu 😉 tou mazu rano celyho a vecer olejickem a pohoda 🙂

gedgitka.a
31. pro 2008

ahojky, tak já dostala od kožní Ichtamolovou mast, prý je to jako Holtova, mazala jsem to malému ani ne celé dva dny a dnes vnoci se mi po ní tak osypal, že má rudej celej obličejík i hlavičku a je samej pupínek, takhle hrozný to neměl ani na začátku, když se osypal, letěli jsme k mudře a ta nám nechala namíchat Jarischův roztok na obklady, kvůli zklidnění a pak Fucidin H mastičku s lehoučkýma kortikoidama, teda aspoň říkala, protože tentokrát to je fakt hnusný ☹ . Po tý konopný kosmetice a Lipobasy krému to měl téměř 3 týdny, skoro čistý pak nám dali tu Ichtovku a takhle jsme dopadli ach jo, prý se toho časem zbaví většina miminek, tak uvidíme 😢

luciska01
1. led 2009

No tak to koukám, že máme podobný, ne-li stejný problém. Minulý týden se malá taky osypala v obličeji, ale vypadalo to spíš jako potničky. Jenže ty by hned zmizely. Má to ještě dneska. Hlavně na tvářičkách a teď i za ušima. Z čela to během pár dnů zmizelo. Nikde jsme s tím nebyli, protože doktorka tam stejně o svátcích není. Mažu jí to třetí den Framykoinem, tak to snad není špatně...Z jedný strany už to skoro zmizelo, druhá už se lepší. Je to děsně hrubý na dotek. Tak myslíte, že je to alergie? To teda nevím, co jsem snědla... 😒

gedgitka.a
1. led 2009

luciska01: ahojky jo tak to má to samé co náš malej mohlo to být cokoli oříšky v cukroví, něco kyselého, med, mák, prací prášek, kosmetika, prostě cokoli, já mám podezření na homeopatika co jsem začla brát, páč jsme všichni tři nastydlý, sice jsou to přírodní léky, ale bylinky 😒 , přesně se to malému objevilo, když jsem je 3 dny brala a pak se to ještě zhoršilo mudra řekla, že to může být zhoršení, jako reakce na to nachlazení, ale prý to může být spuštěný téměř čímkoli s čím si to malé tělíčko samo neporadí ☹ určo skákni k doktorce, nám sice jedna řekla atopák druhá že má prostě dermatitidu, jako reakci na něco co mu nesedlo, ale por jistotu jsem šla malej to měl fakt oškliví a pořád si to ňoumal a škrábal ☹

helca76
1. led 2009

Nám se osvědčila také konopná mast 😉 Ještě asi pořídím konopnou mycí emulzi, jak doporučuje Zvizatinka. Mýdlo opravdu dost vysušuje. Ještě radila lékařka nekoupat každý den, ale tak 1 za tři dny. Mezi tím prcka pouze otírám žínkou a osprchnu 😉

sabs
2. led 2009

u nas se suché flíčky taky objevili, nejdriv jsem se bala zda to neni nejaka alergie, ale nakonec nam pomohl obycejny detsky olejicek, pro urychleni nebo kdyz nas to hodne svedilo, tak jsme mazali bepanthenem. 😉

andrysek81
2. led 2009

Ahoj holky,mám 6měs.holčičku a už 6týdnů bojuju s těma protivnýma pupínkama -každý radí něco jiného a dr. mě předepsala kortikoidy-pěkný hnus
😝 sice to pomáhá,ale není to dobré na játra a další orgány, vyzkouším tu konopnou kosmetiku o které se zmiňujete, jinak nám docela pomáha Lipobase a opravdu nekoupat.

alishia
2. led 2009

ahojjky,

my to mame taky, mazu bepanthenem a modrou indulonou pomaha to. ale spis se bojim aby to u nas nebyl atopak zdedeny po me:/(

itka
2. led 2009

Dobrý večer, mám skoro ročního chlapečka a od narození ho trápí suchá pokožka na nožkách a rukách. jediné co nám zatím pomohla je krém z lékárny A-DERMA. Zkusila jsem indulonu, olivový i slunečnicový olej, ale nic. A- Derma nám zabírá, ale chce to pořád mazat. Suchá svědivá místa měl i na pusině a krku, toho jsme se už naštěstí zbavili.

coriven
2. led 2009

Ahoj, my ty flíčky suché zarudlé měly putovní, zprvu se ohodila na bříšku, přeslo to na ručičky a nožky a když jsem měla pocit, že se úspěšně toho zbavujeme, tak se ohodila na zádech. Dr. nám doporučila mast Menalind, já koupila ještě indulonu. Mažu 2x denně a je to na ústupu... A asi jsme odhalila příčinu - čerstvé oříšky ve větším množství... Od jejího druhého ohození, jsem se na oříšky ani nepodívala, tak snad to bylo opravdu jen tím, když to mizí... A taky nekoupeme každý den.

jmalko
4. led 2009

Ahojky, jak si tu tak pročítám ty příspěvky, jsme na tom podobně, ne-li stejně jako u lucisky01. Malému jsou 3 týdny, ve čtvrtek se mu objevily na obličejíčku takové jakoby malé uhráčky, moc jsem tomu nevěnovala pozornost, jenže přes víkend se nám osypal i na tělíčku - tam je to horší, tam je to i se zarudnutím. Usilovně jsem přemýšlela co by to mohlo způsobit a chci se zeptat, jestli by to nemohl udělat dětský olivový olejíček Batole od Alpy. Tím jsem ho prvně namazala ve středu (došel nám totiž olejíček z lekárny a tenhle jsme dostali, tak jsem ho tím namazala). Mazala jsem ho tím do pátku, kdy se nám objevila "alergická reakce" i na tělíčku - má to zatím jen vepředu, na ouškách, prstíčkách, jinak ručičky jsou zatím čisté, ale hrozím se každého svlečení, kde se to zase objeví. ☹ Taky jsem se chtěla zeptat (jelikož s tím nemám vůbec žádné zkušenosti) co jsou to potničky a atopický ekzém a jak se projevují. Předem děkuji za odpovědi.

beruska2x
4. led 2009

jmalko... nedes se hned atop. exemem... nas maly se osypal po olejicku Nivea 😠 dojdi za DR. a maz treba tou kosmetickou vazelinou nebo hodne mi pomohla Ondrejova mast - za cca 50,- v lekarne 😉

terri
4. led 2009

Ahoj holky,
já tímto problémem trpím asi rok malá krupička se mi nejdříve oběvila na noze pak se přesunula na pravou a teď levou ruku.Bohužel jsem to objevila i u své 6měsíční dcery. Na kožní mi napsali krém s kortikoidy je pravda že to trochu pomůže, ale zachvíli se to oběví znova. Mažu to tedy čím se dá protože to srbí, ale stejnak nic nepomáhá. ☹ už si nevím rady

beruska2x
4. led 2009

a neni to spis nejaka alergie?? domaci mazlicci, praci nebo yci prostredky a tak... u deti je vyzazka bezna ale kdyz to mas i ty.... 😅

motol
4. led 2009

terri náš malej byl osypanej pořád,ale naštestí to teda byla jen dětská seborea,máme špatnou vodu takže má na těle taky krupičky ale začala sem mazat sebamedem olejem ten je dost mastný a je to lepší a peru teba v lovele

01ajka
4. led 2009

my byly mezi svatky u doktorky, radsi a ted to je pro zmeno seborea a ne atopicky ekzem..taky valcime, mala ma rada vodu, ale napustim jen po dne abych ji oplachla a pak rychle osprchövat, koupeme obden, a cim mejete vlasky?taky jen vodou? clovek by vyzkouel ruzny veci co zna z vlastni zkusenosti(kdyz ma ekzem sam) ale u mimi je to preci jen jine...
framykoin je super masticka, dobra treba na opary, zabere perfektne lip nez specialni masticky na opary, ale asi opatrne je to antibiotikum a bez receptu se neda v lekarne koupit, mimi bych s tim nemazala..

01ajka
4. led 2009

taky treba v porodnici deti vozily sestricky na koupani a vzdy byla mala krasne cistoucka a vonava, ale nenapadlo me zeptat se co pouzivaji...objevilo se to az doma...jeste v sestinedeli...ale ma k tomu dispozici po me..chjo, je to des....
holky kdo tady pisete o svych mimi, ze maji tyto problemy, mate je i vy nebo nekdo z rodiny?? jen by me zajimalo, zda to ma treba i mimi kdyz to v rodine nikdo nema nebo jen mimi nekoho z koznim problemem???

terri
4. led 2009

Motoj a ten sebamed je volně v prodeji?

motol
4. led 2009

terri seba med seženeš všude je to sice trochu dražší kosmetika ale bez parfemace doporučuji třeba se dá sehnat dm lékarny i hyper super markety