Vyrážka a suchá místa na pokožce mimča. Poraďte

molicova
21. pro 2008

Ahoj holky, poraďte mi. Mám 8 týdeního chlapečka a je to asi 14 dní kdy se mu objevily malé červené pupínečky. Spíš jako kdyby se osypal. A má to i na obličeji, kde je to tedy více. A i má zarudlá suchá místečka na čele a na oškách. Jakmile začnu mazat bephantenem mastí, tak to pomalu začíná mizet. Když si už myslím, že by to mohlo být OK a přestanu mazat, tak se zase objeví.
Díky za radu.
Míša

beruska2x
12. únor 2009

jeste je dobry treba zmenit praci prasek a davat machani navic 😉 a bez avivaze

gimulka
12. únor 2009

ahoj holky, nám se malej taky o víkendu osypal, dostali jsem od dr Exipial a kapky Zyrtek tak snad to pomůže...vůbec netušíme z čeho to je, jedl pořád to samý a peru taky pořád v Lovele...

beruska2x
12. únor 2009

nam ty problemy Lovelou zacaly.... 😝 a Nutrilon ji od 6 tydnu takze taky dlouho a ted prisla s aler. na bilkovinu kr. mlika 😲 takze to nic novyho asi byt nemusi....

knobloska
12. únor 2009

Beruska díky. Když tak nad tím teď přemýšlím, tak já jsem v době, kdy se osypala, kupovala Lovelu aviváž. Netvrdím, že je to z toho, ale vrátím se ke své staré. To mi nedošlo 😒

laaala
13. únor 2009

Nám dneska dr. řekla, že máme okamžitě prát v Lovele !!! Dostali jsme kapky Fenistil,, promazávat Excipialem, koupat v Oilatu a červená místa mazat Holtkou ....
pevně doufám, že se toho zbavíme ....
holky a kde se vám dětičky nejvíc osypaly ??

adelin
13. únor 2009

Ahoj hlky nejlepší je modrá Indulona, když byla Niky malá měla taky suché a červené fleky, Dr. řekla mažte jí Indulonou a od té doby máme klid. 😉

beruska2x
13. únor 2009

vsude... hlavne prsicka a nohy... Lovela je ale znama jako docela agresivni, to se divim...

indulona je pracovni krem, to nepouzivam ani na sebe a navic tam jsou ruzne latky... na detskou pokozku bych ji nedala ani na zdravou natoz na podrazdenou...
je sice i detska ale jeste neznam nikoho kdo by ji pouzival... ☹

sisstin
13. únor 2009

ja znam naopak spoustu lidí, kteří modrou indulonu na popud lékaři používají...a pomahala 😎

sisstin
13. únor 2009

naopak Exipial zabírá jen na určité druhy ekzemu, rozhodně se nemá používat jen tak..a jen na doporučení kožní lékařky 😎

sisstin
13. únor 2009

nám teda nezabrala ani ta indulona...na vše nám zabírá Advantan, ale je na předpis..sice to není kortikoid..ale něco tam je, takže používat jen střídmě..dokud vyrážka nezmizí 😉

laaala
13. únor 2009

holky,já tomu furt nějak nerozumím ... to už je atopický ekzém ??? Je to na pořád , co omezení .. co se týče zvířat atd. Já se v tom nějak plácám ... sice jsem přečetla už moc článků, ale nějak nevím ☹ ☹

sisstin
13. únor 2009

laaala: my měli vyrážku okolo půl roku, suchá místa v podkolení...potom Advantanu klid..ted mu občas mažu okolo pusy, kde ma oslintaniny od dudlíku 😉 jinak naše Dr. není nic moc, ale co se týče exemů a tak, vždycky nám dobře poradila 🙂 oni sami doktoři neví, co atopák je..a co už n ení 😉

adelin
13. únor 2009

Beruska nevím jak jsi přišla na to, že Indulona je pracovní krém, to bylo možná za komunistů, že se fasovala. Ted je to normální kvalitní krém sice píšou na ruce, ale je silně promašťující.A taky nevím co myslíš tím že obsahuje podivné látky. 😠

beruska2x
13. únor 2009

tata ji fasuje v praci furt 😀 no rozhodne neni hlidana jeko detske kremy a i v obyc modre je psany parfem takze na exemy 😠

exipial mi dala DR ale staci detska, na kozni je na jeji doporuceni....
laala.. to neni jeste atopak, nebo zacinajici ale muzes ho i potlacit ale to by ti Dr rekla a vyrazek je hoodne druhu, nedes se hned atopakem 😉

berenika39
13. únor 2009

beruška, ty jsi fakt vševěd🙂. představ si, že by někdo mohl mít víc zkušeností než ty. modrou indulonu používá spousta maminek, je to super krém, nic jiného nepoužívám a když se občas objeví suchá místa, do dvou dnů je to pryč. po plavání mimčo celé střídmě namažu a pohoda. jasně že v případě prokázaného exemu je to něčem jiném, ale tyhle běžné záležitosti indulona zvládne. jo, a krásně voní🙂)))).
btw: na zadeček máme víš co? růžovou dětskou indulonu 😀 😀

beruska2x
13. únor 2009

jenzem my uz se tady o exemu bavime, tak to je neco trosku jineho kdyz nesmis dat nic bez parfemace jen skoro 100% tuk tak je to o nicem....

adelin
13. únor 2009

Beruska já jsem teda taky nepsala , že jí používám na exémy, ale na suchou kůži a to je rozdíl že. Každá suchá kůže není exém.

berenika39
13. únor 2009

A není to téma náhodou Vyrážka a suchá místa na pokožce?

jabber
13. únor 2009

sisstin - Advantan kortikoid samozřejmě je, takže opatrně s ním 😅

Modrá indulona je na ekzém jeden z nejlepších krémů, taky jsme bojovali nějakou dobu s ekzémem a indulona je naprosto super 😉 používá jí spousta maminek s dětmi s ekzémem, stačí se podívat do diskuze o AE 🙂 Modré indulony se fakt nemusíte bát 😉 nebyla na ní zaznamenaná ještě žádná alergická reakce 🙂

lenulin
13. únor 2009

ahojte modra indulona je fakt dobrá a teď mi doporučili SOS nivea krém a je super 🙂

knobloska
13. únor 2009

Naše to má nahoře na zádech. Indulonu jsem nezkoušela, takže nic proti ní, ale trochu mám psychickej blok....moje mamka s ní natírá boty 🙂

jabber
13. únor 2009

knobloska - my jsme s ní taky mastili kdysi boty na běžky 🙂 a přesto je super na promašťování miminka 😵 modrá teda, jiná nevím 😀

knobloska
13. únor 2009

Jo já vám to věřím, možná na ni taky jednou dojde 😉 . Ty jednotlivé pupínky jí zmizeli po Fenistilu kapkách, to bylo asi něco jiného. Ekzém, tedy ta suchá místa, zůstává 😒 . Mažu mažu, tak uvidíme.

sisstin
14. únor 2009

jabber: no tak to mi Dr. neřekla..a z toho složení jsem to nevyčetla..každopádně nám to zabralo jako jediný krém..používala jsem ho asi 14dní....a od tý doby nic...a je to skoro rok už 😕 a já si to mažu na svůj exem na předloktí též 😅

jabber
14. únor 2009

sisstin http://www.farmaceutika.info/skupina/D07/
a na co že vám to dala? Na suchou kůži? No to je teda 'dobrá' 🙄

sisstin
14. únor 2009

jabber: to nebylo na suchou kůži..ale na exem 😉

jabber
14. únor 2009

sisstin - to jo, ale i tak, to by se mělo používat až v největší nouz i- na mokvající ekzémy atd, bohužel spousta doktorů to dává jak na běžícím pásu 😒

sisstin
14. únor 2009

jabber: no měl to hnusný dost 😉 ale fakt to po 14dnech zmizelo..a od tý doby nic 😕 já to mívám občas taky..přes zimu..neměla jsem ho asi 4roky..a ted zas..tak jsem namazala..a dobrý 🙂

jabber
14. únor 2009

siss 🙂 tak to je dobře 😉

sisstin
14. únor 2009

jabber: ale v životě by mě nenapadlo, že je to tak "silnej" krém, opravdu ho předepisu jen tak..a ještě mi řekla, že se může používat pořád..třeba jako týden, pak zas týden ne...a takhle furt dokola 😅