Vyrážka jako odřenina, která se nehojí. Je to alergie?

verzel
2. srp 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s vyrážkou, která vypadá jako odřenina, ale nehojí se ? 😖
Vypadá to jako stroupek, ale není, spíš zněť malých pupínků v kruhové formaci zabarvené do červeno-oranžova..... nic na to nezabírá, nešíří se to, nemokvá...původně jsem si myslela, že je to odřenina, protože ji Aňa má na lokti. Ale další je na zádech, koleni a jedna na břiše.V životě jsem nic takového neviděla. Alergie ? Exém ?

niki2
2. srp 2009

Zkus promazavat, ale jak popisujes, videla bych to na atopicky ekzem 😒

soanpe
2. srp 2009

já bych typla ekzém

po koupání dej Aničce tak 3minutový obklad z Jarischova roztoku (lékárna cca 60,- myslím 😅 )
nech to volně doschnout
a pak namaž Bioderma Atoderm PP antirecidive (musí to být ten PP)

já Sofí takhle zbavila ekzému za 4dny a máme asi 2měsíce pokoj. Ten Atoderm používám i já na obličej.

verzel
autor
2. srp 2009

děkuji za rady,soanpe - hned zítra vše koupím, my biodermu používáme komplet celou řadu od narození a měla pleť jak porcelánová panenka, pevně věřím, že i ten Atoderm bude skvělý 😀 a brzo se toho svinstva zbavíme.

gabrianka
2. srp 2009

tak presne to co popisujes mela moje prvni dcera v jejich sedmi mesicich mela tri ty flicky...trvalo to do roku a promazavala jsem ji to niveou baby a ta pomahala ze se ji to pomalicku ztracelo po namazani..ale neresila bych to to casem zmizne,nic to neni 🙂

andy80
3. srp 2009

podle popisu mi to připomíná jeden druh atopáku. Zkus radši zaběhnout k doktorce.

jindri
3. srp 2009

Soanpe: Jarischův roztok je ale na vysušení ne? Tohle spíš potřebuje promazat.

Verzel: malá má teď nad obočím načervenalou skrvnu se stroupečky suché kůže. Dobře to promaže Linola Fett - mast. Bioderma Atoderm PP nepomohl ani trochu - zajdi si radši k doktorce a pak musíš zkoušet, protože na každou pleť pomůže něco jiného.

soanpe
3. srp 2009

jindri
neni ekzem jako ekzem 😉 "mokré" pupínky se nepromazávají 😉
ten červený popínkový mokvající se právě ošetřuje jarishem,který vysuší a zklidní a po tom jsem použila Atoderp PP antirecidive.
samozřejmě,pokud se jedná o suchou a až praskající kůži,tak je léčba jiná. 😉

soanpe
3. srp 2009

ale souhlasím, že návštěva dr. není od věci 😉

jindri
3. srp 2009

soanpe: 😉 to nebylo myšleno jako poučení. Já právě Jarischův roztok dostala na kožním s tím, že jak se pupínky objeví, mám dávat obklady a na netu jsem se dočetla, že slouží s vysušení. Takže jsem se spíš ptala 😀

soanpe
3. srp 2009

jindri
v pohodě 😉
u nás jarish je stále k mání. hojí i beďary 😅 ten mi doporučily v Ústavu léčebné kosmetiky, když mi bylo asi 16
sakta to je ale hooodně dávno 😅 😀 😀 😀

bereninka
3. srp 2009

My tohle měli a drl říkala, že to nic není.
Mazali jsme lotionem excipialem, a ztratilo se to. mazala jsem tak 3x denně.

soanpe
3. srp 2009

bereniko, malá excipial nesnese
koupila jsem ho, jako všechny maminky... hm a Sofí po tom byla rudá a podrážděná 😖
po olivovým oleji měla vyrážku, takže taky na nic

bereninka
4. srp 2009

jo, můj měl po olivovém oleji taky vyrážku. Ještě mi známá doporučovama mandlový olej..

blandik
4. srp 2009

nám pomohl úžasně Ichtyo care pasta (ne mast) na akutní/subakutní AE. na mazání zbytku obličeje pak robátko. Ten ichtyocare pasta - obsahuje zinek a bílý dehet. Zklid'nuje a vysušuje to ekzém, což je v pupínkové formě potřeba. Ekzém se olupuje, skne, jsou tam šupinky - a to je spárvné (ačkoliv to tak nevypadá, protože to není na pohled hezké). Podstatné je, aby ekzém jako takový bledl. Akutní fáze je taková, že jsou puínky - červené, ekzém je až horký, vyvýšený. Můžou na něm být krusty nažloutlé - to znamená, že je ekzém pravděpodobně infikovaný. Když po mazání ekzém pomalu bledne, růžoví, až je v tělové barvě a k tomu se olupuje, tak je to při výchozí akutní formě správně. Hlavně se nenchat zmást a pokud vám po akutní fázi nastoupí olupování - tak to olupování neřešit oleji nebo jinými tukovými mazadly. Aspo'n tak jsem to slyšela já a pomohlo nám to.

soanpe
4. srp 2009

blandik
máš pravdu.pokožka musí dýchat a ne se dusit pod tukovou vrstvou.nejhorší jsou minerální )syntetické) ojeje a bílá vazelína.ty ucpávají pory a pokožka nedýchá

blandik
5. srp 2009

Náš malý nesnesl A-dermu, zčervenal po ní. Na ložisko na ručičce jsem používala Bubchen na opruzeniny a občas zinkovou mast. A ještě na ekzém, který se zdá být infikovaný nebo i jako prevence infekce se používá Atoderm P.O. Zink - je to antibakteriální (jako jedna z mála). Takže jsem mazala i tak, že nejprve atoderm a pak ichtyo care. Tak to vlastně dělám te'd, když se ekzém vrátí (což se vrací cca po jednom až třech týdnech - vždy na tvářičku). Ten atoderm se dá sehnat jako vzorek zdarma (je to malá tubička a nám pořád ještě nedošla).

mikulka
5. srp 2009

blandik, a ten Ichtyo care pasta je i na obličej?

blandik
5. srp 2009

Mikulko, ano - malý měl ekzém krom jednoho místa na předloktí, jen na obličeji. Mazala jsem intenzivně (snad 10 -15 za den - čím horší stav, tím častěji) v tenší vrstvě na postižená místa - tj. pouze tam, kde byl ekzém. A taky jsem mazala i v noci - pokaždé, kdy mě probudil a to moc pomáhalo. Ale každopádně platí jako s každou novou kosmetikou - nejprve odzkoušet na malém místě. Jeden den bych namazala na nepostiženou část těla - malý kousek. Další den jen na malou část ekzému a pokud nedojde ke zhoršení, pak až mazat na celý ekzém.

honza130
Odpověď byla odstraněná
Zobraz