Vyrážka na varlatech u ročního chlapečka. Co to je?

sylvka
28. zář 2009

ahojky,potřebuju poradit.můj syn má asi týden na varlátkách malou skvrnku(zarudnutí) a asi před dvěma dny se mu to rozšířilo a má čtyři.nebolí ho to,nesvědí,nemá teplotu....tchýně mi tvrdí že jsou to opruzeniny 😒 ale to je blbost ne?to by měl všude a ne jen na tam.nevíte některá?díky

mayerka
28. zář 2009

ahoj, v létě se Jarouškovi taky udělal červenej flek pod kouličkama, byla to opruzenina. Nemusí to být všude, jen tam kde se to zrovna zapařilo a odřelo. S rybilkou to bylo druhý den pryč 🙂

karotky
28. zář 2009

Ahojky,.....................tak s tímhle jsme měli problém přes léto a nikdy jsem nepřišla na to,co to je.Opruzenina to nebyla,protože když jsem to začala mazat Rybilkou ne Bepanthenem,tak se to naopak rozšířilo a začalo to mokvat.Naštěstí má ještě zbytek Canestenu,který jsme dostali u dr. na plýseň z(2krát pranného)nového oblečení.Tak si spíš myslím,že jak běhal přes den na ostro,tak jestli si do něčeho na zahradě třeba nepřisedl. 😖

kutcher
28. zář 2009

U takovyho prcka to vidim spis na tu opruzeninu, my to meli jako je na predkozce. Pokud to neni takovej vylozene vysusenej oval nebo takova mapa, ale jen vyrazka, tak to bude opruzenina - ta vznika bud v moc vlhkem zaparenem prostredi nebo trenim napr. o plinku, kuzi... ten bepanthen pomaha rychleji rybilka je taky ok... a hlavne castejc vetrat prcina a vymenovat pliny... nekdy za to muzou i plinky - dnes napr. na Pemprsky nedam dopustit, ale kdyz jsme byli uplny mimi, zpusobovaly nam prave opruzeniny. pokud to ma na varlatkach, tak pres ty hodne steka moc, tak to mohla podrazit a je to hned!

sylvka
autor
29. zář 2009

asi máte recht 😉 už se mi to zdá lepší,leze pořád s nahym zadečkem 😀 já jsem hrozná,jak něco není o.k. jsem nemožná 😔

kutcher
29. zář 2009

Jezisku, co ja se tady naresila veci... nemozna ne, spis starostliva, jen tak dal, je spousta matek, ktere nad necim mavnou rukou a pak se desne divi. Jsme tu prece od toho, abychom se zeptaly a radily si, nikdo uceny z nebe nespadl!

a_sma
Autor odpověď smazal
Zobraz