Vyrážka nebo exém? Ohraničená místa drsný kůže

verkaplcha
22. dub 2013

ahoj holky, je mi jasný, že na tohle téma už tady toho bylo hodně, ale nemůžu se nějak zorientovat, tak se ptám znova. náš osmiměsíční syn měl nejdřív jenom na ručičce takový kolečko drsný kůže, ani to nebylo vidět spíš jsem to cítila když jsem mazala. potom se mu to drobet udělalo na druhý ručičce a asi před týdnem na zádech, ale tam je těch fleků víc. jsou to prostě ohraničená místa drsný kůžičky, někdy červený, někdy suchý, někdy skoro nejsou vidět. hodně to mažu a na těch rukách to mizí, ale na zádičkách nic moc. mám strach, že doktor nám hned dá kortikoidy. neměly jste něco takovýho, moc díky

jajulin
22. dub 2013

Ahoj, náš malý měl asi něco podobného. Vždycky v zimě, resp. na konci zimy, kdy už ta kůže asi byla víc vysušená. Dětská kožní nám doporučila nechat si v lékárně namíchat mast leniens a natírat 2x denně. Stojí pár korun a nemůže se s ní nic pokazit, maximálně nezabere.

jajulin
22. dub 2013
terezale
23. dub 2013

Ahoj, podle mě klasický ekzém, pokud se hrozně nedrbe a není to nějaké neúsnosné a rozšiřující se, zkoušela bych masti mimo kortikoidy.

myskin
23. dub 2013

Ahoj, dcera má něco podobného. Objednám na kožní a protože jsou objednací lhůty dlouhé tak to jak na potvoru vždycky zmizí, když tam máme jít tak nemám co ukázat. Ale osvědčilo se mi nepoužívat na mytí normální mýdlo, ale máme Biodermu Atoderm a to jak mýdlo (tvrdá kostka) tak i mléko kterým ji mažu. Pokud tohle dodržuju, má to o mnoho lepší. Před tím jsem vyzkoušela i jinou kosmetiku, ale teprve Biodermou jsem se trefila. Doporučila mi to paní v lékárně že si ji kupují atopici. Dceru pouze sprchuji, žádné koupání ve vaně, voda jí na to vůbec nedělá dobře.

nikollita
23. dub 2013

Ahoj, můj syn to má od dvou měsíců. Jsou to ohraničená drsná místečka (Radim jen na nožičkách), nejsou vidět. Dr. říkala, že je to jen suchá pokožka a promazávat. Ekzém to prý není.

ckei
23. dub 2013

Syn to měl taky na nohách a dost, ekzém to není, perfektně zabrala Linola do koupele a po těchto suchých místech už není ani památka 🙂

helcenka
23. dub 2013

My to máme taky, ohraničený ložiska, hrubá kůže, flíčky jsou různé, různě velké a dlouho trvá, než zmizí, v různých fázích. Tak to je atopický ekzém, alergie na nějakou potravinu.
Jedna prďolka to má po kakau, druhá po citrusech. Doktorka nám samozřejmě napsala kortikoidy, ale nedávala jsem je, sama jsem vysledovala, z jaké to je potraviny, tu jsem z jídelníčku úplně vysadila, koupala jsem normálně, mazala jsem zpočátku nemastnou pěnou Leciderm z lékárny, a pak normálně mlékem z DM. Asi po měsíci zmizely všechny flíčky a další už se neobjevily. Čas od času do jídelníčku zařadím i tyhle alergické potraviny a sleduju, jestli se flíčky vrátily. Starší prďolka už je docela v pohodě, tak zařazuju kakao častěji, má flíček tak 2x do roka.
Postupem času by se to mohlo vytříbit, a úplně zmizet, u staršího to tak vypadá a než půjde do školy, bude OK.

verkaplcha
autor
23. dub 2013

taky přemýšlím že začnu dávat něco do koupele nebo budu jenom sprchovat. taky se mi zdá, že to je horší teď jak se udělalo teplo před tím to tolik neměl a teď se mu ještě udělaly všude na trupu pupínky (i za uchem) a já mám podobný na ruce, tak tady si myslím jestli to není z tepla