Vyrážka po jahodách, pomáhaj nějaké bylinky?

pavlanatlinka
13. říj 2012

ahojky chci se zeptat malá měla předevčírem jahodovího kubíka a včera jahůdky a od včerejška má vyrážku po celým těle. byly jsme u dr. ta řekla že je to alergická reakce napsala nám kapky ale včera jsem jí vysprchovala a má to uplně všude i na obličejíčku je bez teplot a nesvědí jí to a také jsme byly ve středu na očkování hexa a myslela jsem jestli to nemá z toho a prej ne že to nebívá nejsou nějaké bylinky které by nato pomohly? jsem už z toho neštastná bojím se aby sme sní nemusely do nemocnice máte stím některá zkušenosti?

asaka
13. říj 2012

samo to zmizi, priste pozor na to co maly davas k jidlu. jahody jsou vysoce alergizujici, pro tak male dite naprosto nevhodne, ted z ovoce jen jablka, hrusky, banany! Jablka i hrusky lepe kratce povarit.
Totez plati o citrusech, mandarinky a pod bych ve vanocnim case taky rozhodne nedavala.
Ja synovi jahody jeste nedala a to mu budou 4 😀 citrusy zacal az pred rokem, oba s manzelem jsme alergici (ne potravinovy ale to nevadi) takze jsem s jidlem byla hodne opatrna..

marecek4
13. říj 2012

jak píše asaka-zmizne to samo,a příště pokud budeš dávat něco nového tak jen trošičku a počkat ze dva dny co to udělá,bohužel v tomto jsou děti dnes pokusní králíci,protože dřív tolik alergií nebylo a mohli jsme jíst na co jsme přišli přímo ze zahrádky,neboj se klidně zkoušej už teď,protože aby zas dítko ve čtyřech letech něco neochutnalo je hodně extrémní-ano,rodinná anamnéza je důvod,proč to nedělat a proč si zbytečně přidělávat problémy,ale pokud doma žádné problémy nemáte tak nevidím důvod,proč se některých potravin stranit,ale chce to u miminek jen pomaličku přidávat a ne hned dva dny po sobě,a teď se můžeš jen dohadovat,jestli je to z umělin z kubíka nebo z jahod,

k tomu kubíkovi bych jen podotkla že je to stejný svinstvo jako ostatní pitíčka,voda je pro děti úplně to nejlepší,myslím si že -aspoň u nás za to mluví dostatečně to,že naše děcka to ochutnaly a odmítly,-jsou v pohodě,od kamarádky holka se tím napájí od malička a v podpoře zdraví,že jsou v tom vitamíny jí to moc nedalo,je dost často nemocná,a navíc obézní,neříkám že jim nekoupím nějaký fruko nebo jak se včecky ty krabičky jmenují,ale je to jen výjimečně,radši dodáváme vitamíny v jejich původní formě a když už jsme u vitamínů tak se zvlášť malým dětem má dávat jen sezonní ovoce-takže teď především hrušky, jabka a možná hrozny co dozrávají,držím pěsti aby jste už takovou další nepříjemnou zkušenost nezískaly a aby Ti Anežka dělala hodně radosti