Vyrážka u 2letého. Zkušenosti? Kdy byste jeli na pohotovost?

janule1940
26. lis 2021

Dobrý den,syn vcera velmi řídká stolice a asi hodinu poté se osypal koprivkou,byly to takové vystouple mapy,ale nesvedilo to.Dala jsem na noc fenistil,ale bylo v noci slyset,jak si tře usicko.rano ho mel červené a trochu otekle.vyrážka se změnila z map na červené flicky cca 3mm v průměru,má je hlavne okolo přirození,na brisku,trochu zádech a uších.na nohou a rukou jsem zadny nenašla.chvíli je to klidne a chvíli to zas zcervena.davam fenistil,uklidní se to,ale uplne to nezmizí.Ještě kojim,takze alergen muze být v MM,vysadila jsem vse,co bylo posledních 5dni nove-kurkuma,stevie a větší množství česneku.teplotu nemá,je veselý,hraje si,ale osypany je teda dost.Naše MUDr.dnes neotdinuje a jet s tímto na pohotovost mi v soucasne situaci prijde zbytecne.Co myslite,mate zkusenost?Kdy byste jeli na pohotovost?alergeny jsem měla naposled vcera v poledne,kdy tak mizou z MM vymizel.foto prikladam.diky

neomenia
26. lis 2021

To bude alergie. Potravinová alergie může pretrvavat dny až týdny, takže v klidu, vyrážka bude delší dobu. Na pohotovosti by ti dali leda Fenistil taky, takze pokračovat Fenistil kapky 3 x denně a pohotovost nech pro případy, které ji opravdu potřebují 😉🍀🍀🍀

janule1940
autor
26. lis 2021

@neomenia Ok,on se ted zase hodně vysypal po spaní i v obličeji,ale je to 5hodin po ranní dávce fenistilu,tak už asi nepůsobil…ach jo…diky

marketka_m
26. lis 2021

Tak s tim bych ja zajela k doktorce..predem zatelefonovala...radeji at vas vidi nez aby se neco zanedbalo

janule1940
autor
26. lis 2021

@marketka_m naše doktorka neordinuje.bud pohotovost nebo cekat,jinou možnost nemame.kdyby mel teplotu nebo byl plactivy.tak bych to resila hned.ale řádí jako obvykle,má chuť k jídlu,pije,spí normálně.a ted po fenistilu v poledne to zase splasklo a má par červených teček.

marketka_m
26. lis 2021

@janule1940 jj....psala jsi...jak rikas,jak bude hur pohotovost...sledovat...ale v pondeli pro klid duse k doktorce