Vyrážka u 3měsíčního miminka

kaatus
30. říj 2017

Ahoj. Potrebovala bych radu. Mam 3 mesicni holcicku. Cca pred 14ti dny se ji udelala vyrazka na brisku takova spis husi kuze. Myslela jsem z je to z kremi Pupik, vyradila jsem, ale vyrazka pretrvala dal jsem vylucovaci metodou vicekrat machala pradlo zmenila krem po koupani. Nic. Dokonce to ma i ve tvarickach jako by dva cervene flicky. V sobotu mela mala zvysenou teplotu nic drastickeho 38 bez odectu. V nedeli nejvic 37,7 a to jen jednou jinak teplota ok. S teplotou jsem nekoupala ale jen otirala prdelku a spol. A nemazala. Vyrazka jakoby vyschla. Dnes jsem byla pro jistotu u Mudr. Pry je to exem napsala mi lipobasi a olejicek do koupele. Jenze vecer (jeste nez jsem mazala a koupala) se mala osypala jeste vic. Me ted jakoby spsi flicky nebo zak mi prijde po celem brisku, zadickach jedine kde ne jsoi nozicky. V ziloze posilam fotku.
Prosim nema nebo nemel nekdo neco podobneho. Nejak mi vysvetleni Mudr. Je to exem a nic dalsiho k tomu nesedi, kdyz se doma osypala jeste vic. Moc dekuji.

anguly
30. říj 2017

Syn měl když byl miminko a začali jsme s příkrmy něco podobného, ale nebylo to v takovémdle rozsahu - měl to jen na bříšku a na jednom boku. Doktor mi taky řekl, že je to ekzém, a že mám prát jen v Jelenu a dávat mu jen neagresivní potraviny a já (protože jsem ještě tenkrát kojila) taky hodně přemýšlet, co jím...

Jo a řikal, že to nemáme mazat a nepoužívat alespoň týden žádné olejíčky ani mýdlo při koupání, jen prostě ošplouchnout a zbytečně dlouho nemáčet.
Při svědění mi doporučoval nějakou chladivou mast, ale na tu ani nedošlo. Zmizelo to asi po týdnu bez mazání samo.

Ale je divný, že měla vaše malá teplotku. Třeba to byla jen souhra náhod. A svědí jí to?

petta33
30. říj 2017

Moje malá dcerka měla asi ve dvou měsících na puse takový divný exém, byla to taková drsná pupínkatá kůže. Pomohla na to Holtova mast, ale byla jsem s ní na kožním. Bohužel pro kožaře je vše atopický exém, oni jinou diagnozu nemají.. Ale pro jistotu bych na to kožní asi zašla. Mazala jsou tou Holtovou mastí, ztratilo se to a pak už nikdy neobjevilo, takže žádný atopický exém..

kaatus
autor
30. říj 2017

Moc diky za odpovedi. Vykoupala jsem ji v tom olejicku a namazala toi Lipobasi a uvidime rano. Kdyztak na to kozni zajdu.
Alergii na potravini zatim nema, prikrmy zacnou az tak za mesic nejdriv, jinak je bohuzel od malicka na UM.
A jesli ji to svedi taky nevim 🙂 resp nevim jak to poznat je jeste malcika na to aby se skrabala nebo ne? 🙂 je to moje prvni miminko, tak se asi ptam divne. 🙂 S tou teplotou nevim, a co neco jako ta 5ta nemoc to by nemohlo byt?

vafle
30. říj 2017

neporadím vám protože netuším co by to mohlo být ale musím vám napsat ona je tak hrozně roztomilá 🙂 moc se vám povedla, opusinkovala bych ji 🙂

kaatus
autor
30. říj 2017

@vafle jee moc dekuji 🙂 a to jste ji nevidela kdyz je ve forme a smeje se. 🙂 je to nase prdelka.

anguly
31. říj 2017

@kaatus Náš mrňous byl takovej mrzutej, když jsem ho oblékla a zakryla mu ten pupík... To je jeden ze signálů, že to může svědit 😉
5nemoc by asi dr. poznala 😉 Já teda nevím, to jsme naštěstí nikdy neřešili, ale náš dr. říká, že když se osype, tak mam zpozornět když to má na - noha, ruka, ústa...a teploty delší než 3 dny (nevim k čemu patří tento příznak, ale pořád mi to tluče do hlavy...😀) a samozřejmě otoky poblíž dýchání...
Pokud už nemá teploty a nemizí to, tak kožní je fakt nejlepší řešení...🙂

tervi
31. říj 2017

Dcera měla něco podobného na ramínku, když jí byly 4m. Kožní mi řekla, že je to obyčejný exem a mám hodně mazat.2x denně jsme mazaly Bioderma Atoderm a při každém přebalování Sudocremem. Zhruba za 14 dní bylo po problému. Prý to může být reakce na očkování,což mi potvrdila i alergoložka. Hodně zdaru!

kaatus
autor
1. lis 2017

Tak jsme prijely od kozarky. Na atopicky exem to pry nevypada. Nechala mi namychat masticku a mazat 1x denne na ty nejhorsi mista + mazat Lipobasi a 2x v tydnu koupat v Linole. Mam pry zmenit prasek na prani. Nemyslite, ze kdyby byl blbej osypala by se uz driv?? A jake mate zkusenosti s Lovelou?? 🙂 presu v Persilu sensitive.
A pripadne kdyz to nezmizi zmenit jidlo na HA. Coz asi bude az posledni varianta, protoze mala po tomhle hezka kaka a krasne pribira tak ji to nechci menit. Uz jednou jsem musela vymenit, po Nutrilonu byla uplne zabetonovana.

petta33
1. lis 2017

Ahoj, Lovela se na praní pro malé děti doporučuje a asi je i dobrá, já jsem ji používala, když byly děti mimča, nevýhoda je, že moc nepere 🙂 Asi právě proto, že v sobě nemá agresivní složky. Mám ještě zbytek, kterého se potřebuju zbavit a občas když s ní peru zašpiněnější věci, tak nevypere fleky. Ale tak u těch věciček pro ty nejmenší to tak nevadí, ty nejsou tak zašpiněné, jako když jsou pak příkrmy.. Možná mě napadá změnit UM na Hipp nebo se prodávají různý hypoalergenní mlíka nebo kaše. Jinak s Linolou mám taky dobrou zkušenost, používám jí na obličej dcerky a exémek už nemá.

kaatus
autor
2. lis 2017

@petta33
Ahoj, dekuji 🙂 dneka u ma tu vyrazku lepsi o 100%, takze myslim, ze Linola fakt funguje. I kdyz po tom koupani je to vzdycky takove osklivejsi. Nicmene Lovelu teda vyzkousim. A nas cekaji prikrmy snad za mesic, resp podle Mudr bude asi prvni mrkvicka. 🙂 tak jsem na malou zvedava 🙂 Mleko se mi zatim menit prave nechce mam to jako posledni variantu. Jinak mala prave basti Hipp bio combiotik takze kdyby koupila bych ji jen ten s HA. Ale kdyz zi leze dolu snad nebude treba 🙂
Jak ji s tou Linoloi koupu, tak mam po tom uplne prijemny ruce 🙂 asi se v tom budeme koupat i my s chlapem 😀
Moc diky