Vyrážka u pusinky. Čím ji namazat?

gilotek
28. dub 2008

Ahoj, Martínkovi se udělala vyrážka u pusinky, jak si pořád strká pěstičky a paleček do pusiny. Mažu mu to ICTAMO pro pastou. Skoro žádný výsledek. Hlavní problém je ale spíš v tom, že si tu mastičku furt smazává ručičkama. Setkali jste se s tím? Čím mažete? Díky

luciferek
28. dub 2008

tak to byl i náš problém, pořád vyrážka kolem pusinky, my mazali B- panthenem na radu Mudr. a zabralo 😉

schwarzovka
28. dub 2008

taky B-panthenem ( je k nezaplacení, na vše nám pomáhá)...a zabralo to hned 😉

luciferek
28. dub 2008

malé i mě zabral fakt úplně na vše 😉

trata
28. dub 2008

ahoj, musím se přidat k matkám - jedině BEPANTHEN , ten je na všechno!!!!

gabca1
28. dub 2008

holky, nám bepanthen nepomáhá 😔

najana
28. dub 2008

koupila jsem na to od biodermy speciální krémik a skvěle zafungoval... je to přesně na ekzémek kolem pusinky...

krista
12. led 2009

anickaajanko • 1d • Dnes v 11:31
Malému (4 mesiace) sa okolo ústočiek vyhodili vyrážky, niečo také ako akné, je to presne po obvode cumlíka, popod noštek a pery, nahusto roztrúsené, večer to ešte nemal
čo mu mám na to dať

berenika39 • 2d • Dnes v 11:37
ahoj, mě "na všechno" - drobné vyrážky a pupínky kdekoliv, pomáhá SUDOCREM. Voní, takže i kolem pusinky není s mazáním problém. Nechá trochu tenký bílý film, za chvíli se to vstřebá.Mají různě velká balení, zkus jen ten nejmenší kelímek, vydrží to dlouho, stačí mazat jen malinko.Používám ho ted i na ven, na tváře, v mrazech měla petas trochu podrážděné tvářičky. At vás to brzo přejde, nic to není.

mysinka • 1d • Dnes ve 12:02
Malý má takovou vyrážku vždy, když se mu chystá zub...někde jsem četla, že přitom mají ti prckové agresivnější sliny..

3558
12. led 2009

prene aj moj maly to tak ma.doktorka mi povedla ze to ma z dudla ale nie. on ho mava iba na noc.aj to len kym nezaspi.
najskor som si myslela ze je to z prvych prikrmov alergia. potom som si myslela ze zo slin, pretoze vela slinta. ale doktorka povedala zase nieco ine a uz naozaj neviem co mam robit.
4dni som skusala repik
4dni som skusala calciovu mast
4dni som skusala sudocrem
a teraz 4dni bepanthen a stale to ma. a viac a viac. uz to ma aj n lickacha na spankoch. ☹ ☹ ☹ ☹

alishia
12. led 2009

taky sem mazala bepanthenem a zabralo to. mazala sem hlavne na noc, jako bych to tam do te pokosky vmasirovala.

zuzkaj
12. led 2009

ahojte 🙂
zuzana29: zuzi my mame asi podobny problem - drobne vyrazky zacali najprv pri nosteku a ustach, teraz ich mam pri ockach a na vieckach. Bojujeme s tym skoro mesiac (maly bude mat o par dni rok), zhruba od vtedy, co sme presli na UM. Doktorka nam povedala, ze to z mlieka vraj nebude, nech skusime sudocrem - nezabral. Ani vazelina, ani detska pasta, tak sme boli dnes u koznej, kde nam dali Excipial a akusi vodicku, ktorej nazov zistim az za chvilu, ked ju urobia v lekarni. Minuly tyzden sme tri dni pouzivali locoid - kortikoidy, lebo nic ine mu nepomohlo - tak mu to krasne zmizlo, ale po par dnoch sa vsetko vratillo a este je to horsie. Vraj je to nabeh na atopicky ekzem, tak ho treba natierat tym, co nam dali a o dva tyzdne sa ukazat.
Najhorsie je, ze nam nikto nedokaze povedat (lebo vraj nik ani nevie, z coho to vznika), co treba vysadit, nejest, nerobit ... Je fakt, ze kym sa Kubko dojcil, neboli problemy. Kedze viac uz nechcel, mame umele, a odvtedy aj vselijake "papluhy"

jjaanca
12. led 2009

My to máme taky. Ale nevypadá to jako akné, ale je to ekzém. Má to na zápěstí, a u pusinky, akorát to mastím Lenienskou. Zkoušíme vynechávat určité potraviny a pozoruju jestli to nemizí. Myslím že je to alergie. Chce to ale trpělivost. Když měla malá ekzém po Pamperskách tak to pak mizelo šíííleně pomalu.

zuzkaj: známé se udělal ekzém na víčkách a byla to alergie na nikl, tak musela změnit náušnice. Je zvláštní, že dirky v uších měla v pořádku.

Teď mě napadlo, že jsem malé také měnila náušnice (vyndala jsem jí nastřelovací a dala zlaté normální). Asi jí je zkusím vyměnit zpátky a uvidíme.

martinano
13. led 2009

caute kocky, tak aj my bojujeme s vyrazkami, nasmu malemu zabera sudokrem alebo cicaderma, je to homeopaticka mast

zuzkaj
13. led 2009

tak sme nabehli na zahadnu vodicku (na recepte som ju nedokazala precitat a v lekarni to na nalepku nenapisali ☹ ) ,maly je zlty ako po obrovskom mnozstve samoopalujuceho kremu. Len keby mu to tak chcelo zabrat. chvilami sa zda, ze mu tie vyrazky blednu, ale po par hodinach akokeby mu znova vystupili. Ten vysyp ma hrozny a najviac sa mu ukaze, ked mu tvaricku umyjem vodou po jedeni.
Je mozne, ze by mu voda skodila (hoci po zvysku tela nema nic) alebo je to len bezna reakcia vyrazok? my v rodine nie sme ani alergici, ani ekzamatici, takze s tym vieme len malo bojovat.
Inak mu idem este skusit vymenit mlieko - mame cosi vyse mesiaca sunar, tak skusime nieco hypoalergenne, mozno je to v tom ...
cicaderma je skvela mast na vselico, tak uvidime, zapisem si ju do notesa do poradovnika - tak zufalo hladame nejaku pomoc, ze si uz zacinam vypisovat vsetky mozne rady.

zuzkaj
13. led 2009

a este som nasla, ze pri ekzemoch treba vycistit hlavne vnutro - to mi pripada viac ako rozumne, lebo v traviacom trakte sa nasklada hocico, napriek tomu, ze malemu stravu este celkom strazim. vedeli by ste mi poradit, co to znamena v praxi? 😕

anickaajanko
14. led 2009

nám veľmi pomohol HOLTOV KREM za necele 2 dni boli vyrazky preč
v lekárni stál len 22 Sk

zuzkaj
14. led 2009

vcera vecer a dnes rano som ho Holtom napatlala, a zvysok tvare pantenol baby kremom, a vyzera to, ze bledneme 🙂 purporovu som este dnes na tvaricke nevidela, tak dufam, ze to nezakriknem 😝 Ale zacina sa mi marit, ze to bude uplne inou pricinou - zubami. Kubko, o par dni rocny, mal do silvestra len dva dolne zuby, a od Noveho roku mame jeden horny a cuduj sa svete, dnes sa na mna vyceril horny ocny miesto druhej ocakavanej jednotky ... zeby mal tie sliny take agresivne, ked sa nam spustili tolke zuby naraz a este ma dalsie miesta navrete?

3558
14. led 2009

no tak ja hlasim ze mi nezabral ani po tyzdni bepanthen. rano to ma celkom fain, ale cez den to zase vyskoci. mam aj holtov zo slovenska tak vyskusam zase na par dni, len sa bojim ze maly si strka stale ruky do pusy a ten krem bude lizat. no a to je skodlive ak sa nemylim ☹ ☹ ☹

durdik
22. led 2009

ahoj, konečne som našla tú správnu tému.
Pretože presne toto isté trápi aj nás. Malý má dva mesiace a kedže nemám dosť mlieka, musím ho dokrmovať. Papá Nutrilon HA. Pri papaní mu to tečie po brade a tá je stále dráždená. Umývam mu to prevarenou vodou a natieram krémom od Biodermy, ale vôbec to nepomáha. Má to už trochu aj na líčkach. Ten Holtov krém sa zatiaľ bojím použiť. Zajtra ideme ku kožnej a uvidím čo nám predpíše.

zuzana29 - už si použila ten krém? a zabral? Náš Majko si tiež stále cumle prstíky.

lucia84
22. led 2009

doporučujem leniens...je to najkvalitnejšie čo možete na tie vyrážky použiť...od narodenia

krista
28. únor 2009

alterna • 1d • Včera ve 20:56
Máte někdo zkušenost?
dcerka má kolem pusinky červené flíčky, jakoby virážka. 4ím by jste to mazali?díky

cupi • 1d • Dnes v 18:06
Ahojky, náš malý mívá kolem pusinky červenou "krupičku". Mudr. říkala, že je to od slin a zmizí to navždy, až vylezou všechny zoubky. Poradila nám: osušit kapesníčkem a potřít Bepanthenem (maximálně 4x za den). Prckovi to skvěle pomáhá - mažeme jen občas a vždy je na pár dnů klid. Mám dojem, že tu už podobné téma je, taky tam doporučovali Bepanthen.

soanpe
18. kvě 2009

a nezkoušely jste na to jarishův roztok?
volně prodejný v lékarně. mně to dr. doporučila na moji extrémně citlivou plet jako oblkady.
prý když to neuškodí dětský prdýlce, atak ani mýmu obličeji 😀

suziad
21. srp 2009

aj mojej Lejke sa teraz robia virazky pod pusinou, stale ju ma mokru oslintanu, cez den jej to natieram Bepanthenom a moc to nepomaha ☹ , na noc som jej to skusila natriet Holtov kremom do rana to mala trosku vyblednute ale strasne jej chudinke smrdel pod nosom az sa jej zastavoval dych. Co by ste este poradili co by mohlo pomoct, ja som rozmyslala skusit aj Calciovu mast, nemate niektora skusenost.

petja
21. srp 2009

...no nám jarishův nepomáhal ani neuškodil,myslim,že je stejně nejlepší příliš do toho nezasahovat,vždyť přes kůži jde ven z těla spousta toxinů...pokud se to projeví během celého kojeneckého až batolecího věku,řekla bych tak 2.rokem konče,viděla bych to jako zcela normální,myslim,že různými těmito kožními projevy si projde na 70% dětí...jako nejlepší bych viděla vodu

danu
30. lis 2009

romi73 • 1d • Včera o 19:39
dobrý den, prosím vás, nemáte zkušenost s lišejem pod pusinkou, nám to vzniklo při slintání, pořád se to snažím otírat a sušit, ale nepomáhá. doktorka poradila mazat vazelínou z lékárny, aby se kůže chránila a vydržet. mám strach aby z toho nevznikl nějaký ekzém. teď se červený flek změnil na pupínky. je to takové každou chvíli jiné, nicméně jen v místech, kde přichází kůže do styku se slinama. taky mažu kalciovou mastí, ale připadá mi, že je všechno naprd. ani nový zuby se neobjevily...

lenkazdenek • 1d • Včera o 19:53
ahoj,my to měli nedávno pobný,malá měla dost lišej okolo pusinky,jediný co nám pomohlo byl jeliní lůj a i tak to trvalo týden 😒

shaula • 2d • Včera o 20:36
My jsme se s tím setkali asi kolem půl roku. Taky jsme měli promazávat, dávala jsem méně dudlík, a postupně to zmizelo.

kutcher • 1d • Včera o 21:30
SUAVINEX prodava masticky pro dudajici deti primo na tohle slintani a nasl. podrazdeni, mame ho a dobry, i kdyz malej neduda i tak dost slinta

gartneroval • 1d • Včera o 21:31
Nám paní doktorka poradila oční mastičku, Oftalmo Septonex, přišlo mi to divné, ale zabrala hned, ale je na předpis. 😉

pavlina05 • 1d • Včera o 21:42
romi73
Máme ten stejný problém 😒 U nás to trvá už 3 týdny! Mažeme také jel.lujem, indulonou...no nic moc ☹
červené flíčky máme stále 😖

kutcher • 1d • Včera o 23:03
A jeste vam holky teda muzu velmi doporucit ted nevim jestli od Avonu nebo Oriflamu ten zazracny kelimek, je to to nejlepsi na popaleniny, odreniny, vyrazky i zadery co znam, je to opravdu zazracny, vzdy pomohl

musko • 2d • Dnes o 08:18
natierať vazelínou - čistou z lekárne. Tá urobí pekný film na povrchu a nepustí vlhko, slinky stečú 😉

severankasr
14. led 2010

ahojte aj ja sa pridam, dcerka ma 4 mesiace,strasne slinta na brade sa jej vyhodili vyrazky aj pod briadkou na hrudniku,kde jej tecu slinky. skusali sme sudocrem a zasyp aviril a nic po piatich dnoch. teraz sme presli na kupanie v repiku, po dnesnej uslintanej noci to uz ma aj za uskom. ideme pokracovat kupanim v repiku. ma to akoby take pluzgieriky male a tie potom po par dnoch idu do chrasticiek. neviem, co este skusit bez predpisu. poradte. dakujem vam. 😢

katka82
14. led 2010

Ahoj Severankasr nám na to Sudokrém pomohl😉 a hlavně taky že mažeme pusinku když jdeme ven 😉 ono to taky nezabralo hned ale tak 7-10 dní to trvalo a teď ho tím Sudokrémem mažu každý večer 😉

martinka17
14. led 2010

severankasr
nám tiež pomáha ten "hojivý zázrak" z Oriflame. A potom mu líčka ešte natieram mliečkom, máme Hydrolotio, ale neviem, či je len na predpis, alebo volne dostupný.

lily1983
14. led 2010

Ahojte, aj my to máme, a asi je to od toho, že všetko dáva do pusinky.keby som to mala zakaždým oplachovať,
tak sa hráme v kúpelke 😒 no doteraz to nemávala, len pred pár dňami to začalo.ja jej vždy umyjem pusinku, a dam buď kalciovu masť, alebo to čo mame po kúpaní- silkoks.zijeme v zahr. u nás to asi nieje.je to v takej velkej pixli, a je to velmi tvrdý krém, ale perfektný.
pômože to ale na druhý den je to tu zas 😠

sarianah
29. led 2010

..tiez sa pripajam k teme ☹..maly je vyhadzany okolo pusinky a nosteka. Chvilu je to lepsie, chvilu zase horsie. Skusali sme uz Bepanthen - z toho sme sa vyhadzali este viac, Holtov krem - ziadny ucinok, Excipial - ziadna zmena, Atoderm od Biodermy - ziadna zmena a najviac nam zabera od Biodermy Peri-oral na ekzem okolo ustociek, to mu natriem a za chvilu to ma ovela ovela lepsie, ale zase len na chvilu a hotovo..neviem uz co s tym..skusim este zmenit UM, mame H.A. Bebu prvy krat a zobrat mu cumlik, nech ho ma len na noc.. ☹

adrika3800
3. bře 2010

My to máme 2 týždne a vyzerá to ako kútik,len je to začervenané,žiadne pľuzgieriky.Odvtedy začal aj viac slintať,UM pijeme už dávnejšie,takže podľa mňa,to má z toho slintania.Mám doma cicadermu a hojivý zázrak od Oriflame,skúsim mu to dať.