Vyrážka u pusinky. Čím ji namazat?

gilotek
28. dub 2008

Ahoj, Martínkovi se udělala vyrážka u pusinky, jak si pořád strká pěstičky a paleček do pusiny. Mažu mu to ICTAMO pro pastou. Skoro žádný výsledek. Hlavní problém je ale spíš v tom, že si tu mastičku furt smazává ručičkama. Setkali jste se s tím? Čím mažete? Díky

lucijja
5. bře 2010

moja mala to uz ma hrozne. ☹ Nic nepomaha. Ma jedenast mesiacov, pred dvomi mesiacmi jej vysiel druhy zub a od vtedy nic. ☹

monva
12. bře 2010

ahojte pridavam sa - my to mame uz tiez vyse tyzdna, pricinou je asi cumel = cez den sa nam ho podarilo zbavit uplne aj vecer zaspi bez neho, no v noci sa naramne rozplace a musim mu ho dat, no a poobede mi bez neho tiez nezaspi ... uz to ma ale dost skarede je to pod celymi ustockami, taha sa to az na licko okolo nosa a k ocku, davam mu na to Imunoglukan, ktory ma aj na atopicky ekzem, no tym mu to natieram len vecer pred spanim, teda vtedy ked nema cumel. Poobede mu to nemozem natriet, lebo ked s cumlom zaspava, tak sa nim hladka okolo pusiny a licka a nechcem aby potom olizoval ten krem ...
Ak to nezmizne do cca 3 dni, tak asi postupne odskusam vase rady: Bioderma (Perioral), Sudocrem a v krajnom pripade aj Holtov krem - pri atopickom ekzeme nam zabera, len okolo ust sa mu ho bojim davat

ekka
25. led 2011

ahojte, my mame podobny problem a kozna nam povedala, ze je to od dudla, ze ked prestaneme dudlovat, tak to zmizne, ale to kedy bude tak to netusim ☹ ☹ ☹ ☹

lublana1
25. led 2011

...ahojte, my mame momentalne tiez problem, ale nie je to vyrazka, ale take strasne suche miesta okolo ust, hlavne pod spodnou perou, az sa mu to lupe... malemu idu horne zubky a straaasne slinta...a este aj dudle cumel... skusila som Niveu SOS krem, Holtov krem aj Sebamed, ale akosi nevidim zmenu... neviete, co by mohlo pomoct?

babulina
25. led 2011

@lublana1 - ja davam malemu od oriflamu to ruzove vajco, alebo cicaderma mu na to dobre robi , obe zabrali do par hodin aj ked to mal velmi skarede

romana.st
19. dub 2011

Tak jsem holky vyzkoušela ten BEPANTHEN a SUPÉR, POMOHL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Díky moc za rady!!!!!!! 🙂

komirka
8. čer 2011

tak my uz s tym bojujeme asi 2 mesiace, skusali sme calciovku, bepanthen, vitella, nejaku miesanu ichtamolovu mast a najviac zabera sudocrem, necham jej to vysusit (na rady koznej), potom sa snazim niecim hydratovat (najviac zabera asi indulona), no nejak sa to stale vracia...zbavil sa toho uz niekto a ako?

ducci
15. čer 2011

my sme mali take cervene vyrazocky na tvaricke, hlavne na lickach a brade - asi z grckania, ked to malej ostalo na tvaricke. Umyli sme tvaricku prevarenou vodou (aj niekolkokrat denne) a potom natreli bepanthenom a super nam to pomohlo 🙂) uz to nemame 🙂

pe
29. čer 2011

moja dcerka sa takto "vyhadze" vzdy. ked jej idu zubky a tecu jej slinky, tie jej to tak podrazdia... zabera nam na to jedine bepanthen krem a to este v ten den, velmi rychlo sa jej to po nom upokoji, odporucam ho najma pre jeho neskodne a nedrazdive zlozenie 🙂

otulik
8. srp 2011

odporucate Holtov krem?lebo citam ze dojcatam neaplikovat.

carole
9. srp 2011

Také nás to trápilo , po cca 2,5 měsících vyrážka sama zmizela. Pomáhal nám Bepanthen ,modrá Indulona,Leniens, ale asi nejvíc neustále hadříkem utírat pusinku...

luthien.k
9. srp 2011

@otulik , hlavně ne na pusinu, protože obsahuje dehet (tinkturu z dehtu) a ta může být fotosenzitivní - tj. po holtovu krému na obličeji v létě se dítě může osypat ještě víc. Navíc má určitý dráždivý potenciál díky obsahu silic (levandulová, geraniová).
Jinak samozřejmě záleží, jak vyrážka vypadá, jestli jde o podráždění slinami, dudlíkem nebo je příčina jiná, vnitřní (reakce na potraviny aj. - atopický ekzém). Pokud se rozepíšeš, jistě něco dáme dohromady 😉

@carole , s tím utíráním souhlasím, nicméně ty mastné krémy, co popisuješ, nejsou na červenou vyrážku obecně vhodné, jsou to promašťující přípravky, hodí se na suchou, hrubou kůži, chronický ekzém, který není červený, tj. nejde o akutní fázi se zánětem (který se projevuje tím začervenáním).

otulik
9. srp 2011

@luthien.k ahoj maly mi bol nachladeny a este aj je 😒 vrajze je to zo soplikov virazky malinke pod nostekom a uz aj pri oku lekarka nam dala pod nostek framikoin mast,a na ocko oftalmoframikoin tak som zvedava ci to zabere 😉 no a je to cervene tak neviem hmm

vikazv
29. lis 2011

Zdravim, mojej malej trojmesacnej dcerke sa zacinaju tvorit vyrazocky okolo ustociek aj na lickach....co vam na to pomohlo?...uz som z toho hotova, raz riesim malo materskeho mlieka, na druhy den vyrazky okolo ust, na treti den ekzem,,,,este neviem co ma zaskoci...dakujem za rady 🙂

pe
30. lis 2011

aj mojej dcerke sa objavili taketo vyrazticky, ked zacala slinit a vonku uz bolo chladno, presne pred rokom som toto riesila, zabralo jej na to natieranie mastickou bepanthen, mala som pocit, ze jej to hned ukludnilo a po par natretiach sa to stiahlo, mala som tu mast doma, lebo som ju davala na zapareninky a docitala som sa, ze je dobra aj na rozne ekzemy, tak som vyskusala, takze odporucam aj tebe...

bamartinka
30. lis 2011

Mojej dcerke lekarka predpisala LIPOBASE, tak som natrela asi 3x vzdy na noc. Uvidim zajtra.

luthien.k
1. pro 2011

@bamartinka na 90% si troufám tvrdit, že lipobáze nepomůže, asi 50% dětí na ni má reakci a navíc, je to promašťující, ne léčebná mast. Na červené pupínky - řešit příčinu (!!!) - u pusy - dudlík, ale může to být i reakce ne něco ze stravy (dosti často - mléko a mléčné výrobky, i přes mateřské mléko), to samé platí pro
@vikazv - žádné mastné, ale Sudocrem nebo zinkovou mast apod. Podrobněji můžu napsat přes IP.

bamartinka
1. pro 2011

moze byt, neviem, moja 3rocna mala malinke cervene vyrazky z olizovania pier. Potom som jej to natrela sudocremon a trosku jej to vysusilo kozu. Akrat sme isli k lekarke kvoli nadche a ked to uvidela predpisala nam toto. Mozno skor kvoli tej suchej kozi. Ale dnes rano to uz mala pekne, ciste.

marketnieuw
1. pro 2011

@vikazv u nas sudocrem ani bepanthen nezabiraly, naopak temer ihned ji to zmizi po obycejnem Cutilanu - na noc namazu cely oblicej, pekne se to promasti a do rana je ekzem pryc

sasanka03
1. pro 2011

Mě zabral imazol, stačí jen velice tenká vrstva na noc.

landrea
7. pro 2011

ja vysusim sudokremom, a ked je suche , necervene dame indulonu a je to fajn

ducci
11. pro 2011

my sme mali tiez take vyrazocky na tvaricke, umyvala som tvaricku evarenou vodou niekolkokrat denne a natierala bepanthenom a super zabralo

vikazv
9. led 2012

Zdravim, vie mi iekto poradit ako odstranik crvene vyrazocky okolo ustociek u stvor mesacnej dcerky, ktore sa siria trochu aj na bradu aj na licko...je to zo slin , ale nic nezabera...akonahle si cmula prsty tak vyraky ocerveneju....dakujem....

luthien.k
9. led 2012

@vikazv a co jsi už zkoušela?

vikazv
9. led 2012

davala som jej na to od biodermy specialne okolo ust,,,,potom od biodemy atoderm po zink....z toho po zinku mam pocit, ze po noci ked si to nedrazdi sa jej to pekne skludni, ale ak si zacne prsteky slinit tak jej to opat nabehne....

levanda
13. únor 2012

Ahojte, mate niekto skusenost s cervenymi vyrazkami len pod nostekom, ktore potom zaschnu na supinky? Mala uz ma rok a ma to uz vyse mesiaca, ale netusim z coho. UM jej zatial nedavam...

ducci
23. únor 2012

aj my sme mali take cervene fliacky na lickach, pomohlo nam umyvanie prevarenou vodou a natieranie bepanthenom 🙂

romcovaklarka
23. únor 2012

Tak mně teď na to u doktorky poradili ABCDerm mastičku přímo určenou kolem pusy, napřed se mi zdálo, že to pomohlo a teď mi to přijde už pořád stejný, ale tak aspoň se to nehorší, tak to ještě pár dní budu zkoušet. Bepanthen na to byl úplně k ničemu.

ivulik20
23. únor 2012

@romcovaklarka ahoj, aj my máme tú Biodermu ale tiež nám to nepomáha. Má to rovnaké, dr. mi poradila Holtov krém. Takže idem skúšať to.

komirka
27. bře 2012

deti z toho vyrastu, u nas vela robilo to ze mala slintala ked jej sli zubky hlavne, prsty mala stale pri puse a vzdy to drazdila..nakoniec z toho nejak vyrastla a plus co mam pocit ze velmi pomohlo bola dovlenka pri mori..ta morska voda dobre na to zabrala a odvtedy chvala bohu nic sa neobjavilo