Vyrážka v obličeji 5ti týdenního syna, co to může být?

katawo
3. dub 2012

Ahoj, synovi (5 týdnů) se asi před týdnem objevila vyrážka v obličeji, na krku, a trochu "v dekoltu". Jsou to jakoby pupínky, některé s bílou spodinou, ale těch je málo. Zhorší se to když spinká na nějakém boku, zlepší v chladnějším počasí. Máte s tím některá zkušenost, popř. co na to pomáhá? Zatím to jen omývám vodou, bojím se na to cokoliv dát. Děkuji za tipy

petulka25
4. dub 2012

ahojky můžou to být potničky. starší dcera to měla po celé pusince -dávala jsem tekutý pudr.sice byla celá bílá ale zabralo to.jak jsme šly ven tak jsem ji to umyla a jak jsme byly doma zase namazala!
jinak mastičky které mažu téměř vše-calcovka nebo infadolan.hodně štěstí

ajerdna
4. dub 2012

Ahoj, moja dcerka to mala tiez, namazala som to na doporucenie - Holtova/Ondrejova masticka a zabralo 🙂 dostupne v lekarni bez predpisu.

maki73
4. dub 2012

Naše maličká to měla taky a bylo to z kojení, něco jsem snědla, já jsem už od začátku dokrmovala nutrilonem, takže jsem odstříkala, dala mezitím umělé a do druhého dne byla vyrážka pryč

slundo
5. dub 2012

Asi bych se nepoustěla do žádného mazání bez porady s lékařem. Můžou to být potničky a nebo reakce na nějakou potravinu. Až půjdete k dr., poraď se . Zatím koupej jen ve vodě bez přípravků a koupej max 2x týdně. Takhle malý miminka mají tu kůžičku opravdu citlivou 🙂

hpaja
5. dub 2012

Může to být alergická reakce, to vymyzí během pár dní samo, potničky nebo tzv. novorozenecké akné (tělíčko se vyrovnává s hormonálními změnami) a dceři to zmizelo asi za 2-3 týdny, měla místy suchou kůži, tak jsem jí to mazala Lipobází repair 😉

luthien.k
5. dub 2012

Ahoj, mám jednu dobrou radu - nenech si radit na fóru, co asi má dítě za kožní problém a čím to asi mazat - mohlo by to dopadnout špatně - každá maminka má jednu svojí zkušenost se svým dítětem, nezná vaší rodinnou anamnézu (alergie, kožní problémy), neví, zda nemá dítě ještě jiné problémy, které by třeba ukazovaly na alergii nebo přímo na nějaký kožní projev (třeba koliky nebo seborea na hlavičce apod.) a obvykle nemá ani základní povědomí o tom, jaká léčebná kosmetika je vhodná na jaký kožní projev podle jeho typu... Vidím, že tu padly jak promašťující, tak vyloženě léčebně protizánětlivá mazání, také dvě velmi nevhodná pro pětitýdenní miminko (Ondřejova mast - obsahuje kys. salicylovou a ta je pro miminka velmi nevhodná, je toxická, prostupuje kůží, Holtova mast je zase fotosenzitivní, takže může na slunci vzniknout fototoxická reakce, proto není vhodná na obličej - ani u miminka, pokud je sklon k zánětu u toho kožního projevu, tak se nehodí promašťovací léčebné masti typu Infadolan či Lipobáze...).
Nejlépe toto prostě zhodnotí kožní lékař, o co jde a pak už se dá i něco smysluplně radit 😉

kludsisek
5. dub 2012

ahojky ničeho se neboj můj malý syn má nyní na obličejíčku to samé protože spinká zásadně na bříšku 😎 zkus dermalex krém pro kojence a malé děti, u dcery zabral i na atopický exém je určen na celou škálu kožních problémů a neobsahuje nic co by mohlo ublížit max. nepomůže.... 😅 jinak potničky NIKDY nemazat mastným krémem!! a jinak kožní lékaři často sáhnou po kortikoidní masti to raději zajít za dětskou lékářkou!!!! toť můj názor jako zdravotníka a dvojnásobné matky dětí s kožními problémy.... 😀