Výraznější pneumatóza tračníku. Co to je?

misellll
17. únor 2010

Ahojky už jsem to psala do jedné své diskuze,ale ještě se mi na ní nikdo neozval a tak zakládám tuhle.Dnes nám zjistili,že malá má výraznější pneumatozu tračníku,vůbc nevím co to je doktor na ultrazvuku mi to nijak nevysvětlil takže pokud někdo víte budu moc ráda,když se ozvete 🙂

lucenek
17. únor 2010

missel no znamená toto, že v příčné čili podélné částiu střeva je dopst vzduch a dobudoucna to může znamenat problémy se stoličkou anfouklé bříško a bolesti tohleto může být pojmenováno i jako subileozní stav čili lehká střevní neprůchodnost v tom příčném tračníku to bude dělat neplechu proto že vzduch se tam bude držet dlouho, jak známo v nejvyšší části bude vždy vzduch, chyba je dle mě ve stylu podávání strany, prcek moc polyká vzduch (nevím zda kojíš či dáváš lahvičkou, tu bych určo změnila na antikolikovou láhev a vždy dávaůla do pusinky až když je láhev otočena dnem vzhůru a mlíčko v dudlíku

misellll
autor
17. únor 2010

lucenek:děkuju ti moc(super jsi mi to vysvětlila,že jsem to pochopila i já)ano ják přesně říkáš,malou rápí bolení bříška už je tolepší než když byla malinká,ale i tak jí to umí ještě teď pěkně potrápit.Máme doma antikolikovou,ale malá z ní nechce papat,je zvyklá na lahev,která má dudlík jako prso ☹ a nevíš ještě prosím nějaká opatření,abych jí to mohla usnadnit?Děkuju moc jsi hodná 🙂

lucenek
17. únor 2010

no ty ber espumisan a koj, masáž bříška ve stylu šnečka..od pupíku ve směru hodin. ručiček děláš kolečka,, které postupně zvětšuješ, jinak prostě prevence, co nejméně napolykaného vzduchu, ono toto dost bolí

misellll
autor
17. únor 2010

malá je na um víš takže zkusit tu antikolikovou lahev co? děkuju moc jsi hodná.

momin
17. únor 2010

misellll vy ste s tim briskem skoncili u doktora?

misellll
autor
17. únor 2010

momin jj zkončili poslal nás tam náš pediatr,když jsme byly na 6. měsíční prohlídce,Barča tam řvala,jako kdyby jí na nože brli,zase jí začalo bolet bříško a doktor na mě co jí je a já na to,že jí občas ještě takhle bolí bříško a on na mě to se mi nelíbí,pošlu vás na ultrazvuk a tak se stalo,že jsme dnaska byli na Bulovce,vše vpořádku akurád právě zjistili tu výraznější pneumatozu tračníku ☹ Tak proto nás to bříško pořád trápí,hlavně,že tam nenašli nic vážného 🙂 to ze mně spadlo celou noc ze včerejška na dnešek jsem nespala jak jsem byla nervozní

misellll
autor
17. únor 2010

až mě z toho rozbolela hlava jak jsem se uvolnila a uklidnila 😕