Používáme cookies. Více informací zde. OK

Výška dcery 10 let

ireuff
11. zář 2019

Moc prosím o zkušenost. Dcera čerstvých 10 let, měří 138 cm a váží 31 kg. Od narození si jde pěkně po grafu za rok vyrostla 8cm. Mudra nic neřeší , dcera však ano je nejmenší ze třídy. Mám výšku řešit? Má prosím někdo zkušenost, kde je hranice, kdy se řeší růstový hormon. Moc děkuji,

jajulin
11. zář 2019

@ireuff jejda, proč by to měla řešit Mudr.? 138 cm mi nepřipadá natolik málo, aby se to muselo řešit. A dokonce řešit pomocí hormonů. Syn má čerstvých 10 let a nejsem si jistá, jestli má víc než 140 cm, spíš ne. Dcera má 8 let a měří cca 122 cm. Naštěstí jí nijak nevadí, že je nejmenší ve třídě. Však vždycky musí být někdo nejmenší. Předpokládám, že to mají po manželovi. Ten byl celý první stupeň nejmenší prcek ve třídě a vyrostl v pubertě. Dnes má přes 180 cm.

luckavolosyn
11. zář 2019

Dcera má 10 let za mesic, chodí do 4.tridy. Ma 133 centimetrů a ani ne 29 Kg a nejmenší ve třídě nejmenší rozhodne neni. Ty kraso rustovej hormon když má
normální výšku? To mi přijde teda přes čáru

luckavolosyn
Autor odpověď smazal
Zobraz
editah222
11. zář 2019

@ireuff Dcera chodí do 4.třídy bude mít 10 let a má 138cm, rozhodně není nejmenší ve třídě. Považuju to za normální výšku.

lstuchlova
11. zář 2019

Já měla v 10 letech 146 cm a byla jsem skoro nejvyšší. Ve 12 jsem měřila 161 cm, což už mi zůstalo a všichni mě přerostli 😀
Každý dítě roste jinak rychle 🙂

pavuska
11. zář 2019

můj syn 10 let má taky kolem 140 cm a myslím že je to takový průměr ....mám staršího syna teď má 16 ...na základce byl pořád nejmenší z kluků .....a teď má už 176 cm ...každý rost jiným tempem 😉

bonavoxa
11. zář 2019

@ireuff Zhruba tolik má naše dcera v necelých sedmi letech, naší MUDr. se to naopak zda hodně. Ale jelikož muž je hodně vysoký, nepadla o nějaké poruše řeč.

etinka
11. zář 2019

Neřešte to,každý je nějaký.Mně zůstala dcera v 15letech na 154cm,tu prohlídku bych vám nepřála.Mudr.řešila celou dobu,že vybočuje z jakéhosi grafu,nahnala nás na všechny možné krevní testy,včetně celiakie,všechny vyšly v pořádku,tudíž konstatovala,že bude malá po nás.Já mám 158cm,muž 168cm,ale prarodiče z obou stran všichni max.160.Teď je jí 17 let pryč a má stále 154cm,prostě je drobounká a štíhlá a bude taková.
Syn je mladší a ségru už předrostl a prostě tak to je.....

astyna88
11. zář 2019

Rustove hormony resili nasi znami,kteri maji oba kolem 150 cm a jejich syn mel porad rustove pod percentil,ale oni to resili uz kolem tri let. Nyni je mu kolem 15 let a ma 170 s odhadem kolem 175 cm.

Myslim,ze dcera zase tak malinka neni...jste vysoci rodice?

m.e.l
11. zář 2019

Syn má 10,5 a má sotva 130cm, takže bych se 138 cm byla v klidu. . . Naprostým klidu.

esternejed
11. zář 2019

@ireuff myslím si že je to normální výška na holku pokud je ve třídě nejmenší je to vyjímka jsou i menší děti a určitě není třeba řešit růstový hormon. Od kamarádky dcera měla v 11 letech 145 cm takže si myslím že to dožene každé dítě roste jinak rychle

iulia
11. zář 2019

Doporučuji se podívat do růstových grafů (SZÚ nebo jinde na webu). Nám říkala mudr., že děti by měly vyrůst 8 cm ročně, pokud je to méně a rodiče jsou vysocí, tak by se měla zvažit další vyšetření.

m.e.l
11. zář 2019

@iulia Luky vyrostl za dva roky o 10,5cm 🙂 Ale já mám svých 160, manžel 176cm, tchýně 156, tchán 175, můj táta asi 172, mamka 162.

luckavolosyn
11. zář 2019

@iulia to nevím teda ale mě teda kluk ani holka nikdy o 8cm nevyrostli a nikdy to nikdo neřešil

iulia
11. zář 2019

@m.e.l Já mám syna 5 let a na prohlídce se paní doktorce zdal malý 107 cm a 15 kg a budeme chodit na sledování, měli jsem základní odběry, vše v pořádku. A říkala, že 8 cm je u něj hranice v růstu. Já jsem 168 cm a manžel 197 cm.

gracinka7
11. zář 2019

Může vyrůst později. Já jsem byla vždy nejvyšší ze třídy a někdy v 6.třídě jsem růst přestala a ostatní mě přerostli.

m.e.l
11. zář 2019

@iulia Tak pak je to u vas jasny, manzela mas vysokyho. Luky v peti letech mel 105 a 21kg. Persentilove je na nejnizsi hranici. Ale kluci klidne vytahnou najednou v patnacti.

iulia
11. zář 2019

@m.e.l Taky jsem zaslechla a hodně se tím uklidňuji, protože rc tchyně mě dostala: "To je blbý, malý chlap."

m.e.l
11. zář 2019

@gracinka7 Ja byla vzdycky piiivo a ty holky co byly na zakladce o hlavu vyssi tak maji dneska treba o 5 cm vic jak ja. 🙃

mandala
11. zář 2019

Růstový hormon se řeší, pokud vybočuje z grafu, nebo přestane z ničeho nic růst. Prošla jsem si tím se synem- 5 let a hravě západně mezi tříleťáky. Pokud není opravdu důvod, vyhla bych se tomu, protože to není jen o jedné návštěvě, to je spoustu dalších vyšetření, některých i dost nepříjemných. Růstový hormon se aplikuje se denně perem pod kůži až do dospělosti. Kromě toho 10 let je už na hraně, toto se musí řešit co nejdříve a hlavně musí splnit spoustu podmínek kvůli pojišťovně, jelikož je to dost drahá léčba, to není jen tak, že vy se rozhodnete...
Já mám tři děti a všechny jsou ve své třídě nejmenší, věř své doktorce, kdyby byl problém, určitě by to sama řešila, ale podle mne vám nedá ani doporučení na vyšetření...

m.e.l
11. zář 2019

@iulia Co je maly to je mily a kdyz se to nepovede tak toho aspon neni tolik, rikavala moje prababicka. 😉 U meho syna hraje roli i jeho vvv mozku, ktera muze i mit vliv na vysku. U nej se proste nezblaznim kdyz bude mit 160cm, protoze stejne bude zavisly na pomoci a peci druhych.

fifina86
11. zář 2019

@iulia syn muze byt uplne v pohode vyskove do tebe nez tatinka, protoze 2m merici tatinek neznama, ze takovy bude i syn ;) A teda u kluku je na rust jinak cas, holkam se rustove sterbiny vetsinou uzaviraji s prvni menstruaci.

antilopkax
11. zář 2019

@ireuff nedávno jsem našla na skříni záznamy, jak mě máma měřila. V 10 (skoro 11 letech) jsem měla 132 cm. Byla jsem nejmenší ze třídy. Prvňáci byli často menší než já.
Postupně jsem se sunula dopředu v řadě. Nakonec mám 168 cm a na konci deváté třídy jsem už dávno nebyla nejmenší.
Takže neboj, ještě není všem dnům konec.

ireuff
autor
11. zář 2019

Všem moc děkuji za odpovědi a zkušenosti . Uklidnila jsem se. Děkuji

Sem začni psát odpověď...

Odešli