Vysoká horečka u 1,5 starého dítěte. Že by zuby?

mirinda35
1. říj 2019

Dobrý večer,asi panikarim,ale je to me prvni dite a první vysoká horečka. Syn ma od rana pres 39 teplotu. Když dam Nurofen,usne a po probuzeni je mu mnohem lépe. Po cca 4 hodinách jde opět teplota prudce nahoru. Ukazuje si do pusy a říká boo. Bílý krk néma,afty a pupínky nevidím. Ze by zuby? Pokud viroza,neměli by se objevit už i jiný příznaky (rýma,kašel)? Jsem z toho špatná....budí se,pláče,naříká a v ocich jde vidět,jak prosí o pomoc. A já bych rak rada 😢

malytlustyhroch
2. říj 2019

Syn mel takhle kolem roku a pul anginu, leky zjevne fungovaly na horecku ale dite furt plakalo bolesti, tak jsme naklusali k doktorce hned ze zacatku, a necekali ty doporucene "3 dny, az zacne mit nejake priznaky a vidi se, co to je". Z pohledu laika taky nic v krku nebylo videt. Tehdy jsem taky zjistila, ze z tech dvou prasku na horecku, co se stridaji reaguje jen na jeden, tak uz jsem pak ten "nefuncni" nedavala a davala jen ten druhy ( samozrejme v doporucenem davkovani). Jak to pokracuje u vas?

eithelwing
2. říj 2019

My obvykle střídáme Nurofen a Paralen, oboje sirup. Nurofen má prý delší účinek, je dobré, když vyjde na noc, to nám řekli v lékárně. Doplňovat tekutiny, pokud je syn kojený, je to super. Pokud ne, tak zkusit čaj, malá při horečkách jedla víceméně jen přesnídávky a polívky, na nic jiného neměla chuť.
A určitě konzultace lékaře. 39 je hodně. I kdyby měřeno v zadečku, je to dost. Já vždy lékaři volám, pokud se horečka vrací. Domluvíme se, že pokud to nezmizí samo, další den přijedeme. Snad nikdy jsme nečekali 3 dny, to slyším prvně. U malého dítěte jsem prostě vždy volala, probrala to a doktorka mi vždy ochotně poradila, jak postupovat dál.

jannym
2. říj 2019

Syn měl v létě, tři dny vysoký horečky i přes panadol, motali jsme se pořad okolo 39 až 40 dr ze na něm nic nevidí, ať mu dam zábaly hodně pije a uvidí se, bylo mu 13 měsíců, příšerný vedro, měla jsem ho nahatyho na sobě, na rukou a nohou měl otcovy zabaly, pak se osypal - pata nemoc jak podle učebnice, vysoký horečky jsou u drobečky desivy ale většinou to zvládají lip než mi

mirinda35
autor
3. říj 2019

Tak ted to byly 2 dny horečky a dneska nic. Jsem zvědavá jestli se z toho něco vyklube

iulia
3. říj 2019

Pokud je teplota nad 38,5 po odečtu - doporučuje se dát nurofen nebo panadol (lepší čípky než sirupy). Nad 40 a výš - zábaly. V případě, že teplota po podání léku/zábalu ma tendenci klesat. Nepanikařila bych. Pokud teplota do hodiny po podání čípky/sirupu ani o 0,5 stupně neklesne. Vem dítě a spěchej na pohotovost.
Diagnozu určí až lékař - podávej tekutiny. Může to být cokoliv. My jsem takto měly horečky 39,5 po odečtu 3 dny v kuse (vždy po podání léku teplota klesla a potom zase stoupla) bez dalších příznaků. A třetí den měla malá plnou pusů aftů. Ale může to být klidně i 5. nebo 6 nemoc.

martt
3. říj 2019

@mirinda35 A nebo nemusí se z toho vyklubat vůbec nic. Ja jsem to takhle měla vždy u syna cca dva dny horečky kolem 39.5 a třetí den ráno už bez teploty. Když se mi to stalo poprvé tak jsme s ním letěli na pohotovost a tam mi poradily střídat nurofen s paralenem. Pokud mu vylítne teplota na 39tak poprvé třeba dát nurofen a pokud mu za další 4 hodiny znovu vylítne teplota přes 39 tak dat paralen.

mirinda35
autor
3. říj 2019

@iulia a co jsi delala s téma aftama? Dneska se na me usmal a viděla jsem dva červený puchýře na horním patře. Ani nechce moc pit....

78marcela
3. říj 2019

@mirinda35 u nás takto začla teď ta nemoc ruka noha pusa..jinde nemá vyrážku, puchýřky? Taky byl rychly nárůst horečky, v pondělí byl syn ještě v pohodě ve školce, celý odpoledne dobrý a večer měl 40,1. Ve středu ráno se začal osypavat. Dnes to začalo u dcery. Takže čekám zítra vyrážku. Taky plná pusa aftů, nesni skoro nic..plus teda ještě ty ruce a nohy..u nás trochu horší průběhy u někoho to může být lehčí forma..

mirinda35
autor
3. říj 2019

@78marcela puchýřky to zatím nejsou,jen flíčky. To mo ani neříkej,ze ruka,noha,Pusa. To je infekční, zabili bysme se doma na dlouhou dobu 😢

iulia
4. říj 2019

@mirinda35 dostaly jsme fialku, ale efekt velice žádný. Pořád plakala, nejedla, ani zuby se ji nedaly vyčistit, krvacelo to. Nakonec jsem nevydržela a naředila jsem si destilkou aloclair na afty a lehce potřela dásně. A zabralo to.

78marcela
5. říj 2019

@mirinda35 tak jak to vypadá? Snad se vám to vyhnulo

mirinda35
autor
5. říj 2019

Tak zatím nic,vše v pohodě. Žádný teploty a ani pupinky