Vysoké teploty u 7měsíčního dítěte, co by to mohlo být?

ajaajinka
19. kvě 2014

Zdravím všechny maminky,

chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s podobným případem. V sobotu večer malý (7,5 měsíce) dostal teploty - 39. Vůbec to na něm nebylo poznat, jen jsem ho preventivně změřila před koupáním. Dávali jsme panadol sirup, teplota ustoupila, ale po účinku (6-ti hodinách) opět vyrazí nahoru. Takže každých 6-8 hodin dáváme sirup. Dnes jsem byla u doktora, na malým nic nenašel, akorát říkal že má afty v krčku a udělali mu výtěr. Když do středy teploty nevymizí, tak máme přijít a vezmou malýmu krev. Ještě říkal, že by to mohlo být od zoubků, ale to se mi nezdá. Oba spodní máme venku a horní bych ještě řekla že nerostou. V pátek jsme sice byli poprvé na plavání, ale tam jsme asi nic chytit nemohli, to by bylo nějaký rychlý - pátek plavání a soboty horečky. Prodělali jste někdo něco podobného, nebo zkušenost co by to mohlo být? Za vaše příspěvky děkuju, snad to s malým bude v pohodě a nebudeme muset na tu krev. M

mysonek
19. kvě 2014

Těžko říct co to může být, takhle malý miminko může mít třeba šestou dětskou chorobu, ta se projevuje nejprve vysokou teplotou a po několika dnech se dítě osype, je to viroza a léčí se jen léky na teplotu. Jinak s tím zubem nevím, všude píší, že takhle vysoké teploty zub neudělá, ale já prý jako mimino ležela v nemocnici na pozorování s vysokými teplotami a prý to nakonec na zub svedli, takže každé dítě je jiné a třeba některé může reagovat i vysokou teplotou na zub. Tak hlavně ať je malý brzo v pohodě. Já mám stejně starý dítko jako ty, holčičku a zrovna taky bojujeme s virózou, chudinka má rýmu a kašel.

ajaajinka
autor
19. kvě 2014

já jsem právě taky myslela tu 6. nemoc, všechno by odpovídalo, tak uvidíme, jestli dostaneme vyrážku nebo ne a teploty náhle zmizí. Nechce mi vůbec nic papat, jenom odstříkané mléko a jogurt s banánem, nic jinýho nechce. Předtím baštil všechno a teď si vezme 3 lžičky a nic jinýho nechce, tak to bude asi těma aftama . My jsme taky měli asi před měsícem rýmá, neměl teploty, ale bylo to protivný, za boha si nechtěl nechat odsát z nosíku, trvalo to asi týden, naštěstí. Tak ať se malá rychle uzdraví 😉

duvi21
19. kvě 2014

Holky, zvysena teplota je obranna reakce organismu, kterou telicko nici viry. Tak pokud je do 38, tak urcite nesrazet. At se muze branit proti tem potvurkam.

betelgeuzz
19. kvě 2014

@ajaajinka horečky a afty vypadají na aftozni stomatitidu. Začíná to horečkama, pak se objeví v puse afty. Jsou velmi bolestivé, dcera odmítala i pití, musela jsem dávat stříkačkou. Nijak se to neléčí, je to virová záležitost.

ajaajinka
autor
19. kvě 2014

děkuji za reakce, tak zatím jsme bez teploty, tak uvidíme ráno 🙂

pavlala30
20. kvě 2014

My měli minulý týden 3 dny horečky...3. den jsme šli k mudr. Udělala CRP - to bylo negativní. Šestá nemoc to taky nebyla, protože vyrážka se neobjevila. Takže u nás to asi fakt bylo od zubů. Nejspíš se jich prořezává víc najednou. Doktorka nám doporučila Nurofen sirup - na horečky i na bolest a jinak dásně masírovat nebo mazat gelem na zoubky.

ajaajinka
autor
22. kvě 2014

tak to byla ta šestá nemoc, jsme od včerejška s pupínky, teplotky už nemá....