Vysušené zarudlé flíčky. Nemáte někdo zkušenost?

timbouctou
5. lis 2008

Ahoj maminy, nemáte některá zkušenost s přesušenou pletí? Našemu malému se asi tak ve třech měsících udělal takový červený suchý flíček na ručičce. Někdy byl vidět, jindy zmizel. Pak jsme v 7 měsících byli na plavání a druihý den už tam měl dva, pěkně velké a další na zádíčkách. Dostali jsme Locoid a radu, ať zrušíme plavání a koupeme méně často. Chvilku to zabíralo, ale včera najednou se to hodně zhoršilo. Spíš jsem měla dojem, že se to mírně zlepší vždycky, když ho koupu. Tak teď ho zas máme koupat, ale mazat Excipial U-Lipolotiem a mýt něčím, co se jmenuje Linola-Fett Ölbad. Stalo se to už někomu?

jabber
19. lis 2008

jo, na ten jsem zapomněla - Endiaron mast jsme měli taky a když to bylo nejvíc rudé, tak jsme mazali tím

jaja0110
19. lis 2008

Citala som akurat na internete pribalovy letok toho Endiaronu, pisu tam ze deti ho mozu pouzivat az od 1 roka... 😕 a nasla som ho len na ceskych strankach, musim zistit ci ho predavaju aj na slovensku... inak na podobnej baze je aj ten Imazol... ja uz mam doma toolko kremov, ze by som si mohla otvorit lekaren 😀 😝

pikkumyy
19. lis 2008

takovy ty zarudly vysuseny flicky nas malej obcas miva - koupu ho obcas v oilatu a mazu olivovym olejem a za par dni to prejde... moji znami s tim kdysi litali po doktorech a nakonec jim rekli, ze je to od koupani - ne od pripravku, ale z vody a radili jim, at to mazou...

jabber
19. lis 2008

no ono záleží jestli jsou to fakt jen nějaké suché flíčky anebo už atopák 😖
Nám se to při atopáku takhle slejvalo do velikých fleků taky a bylo to rudé a horké 😒 Endiaron to vždycky trošku zklidnil a pak jsme zas mastili a mastili

sharon2
20. lis 2008

jaja.....v Anglii nejsou odborní lékaři ? 😕 😕

Jinak opravdu koupat málo a promazávat. Nám se osvědčila v lékárně namíchaná leniensová mast /ne v tubě/. Když exem dceři "vyskočí" tak se okoupe s olejem - aspoň 15min., oplácáme osuškou /netřít/ a celou ji natřeme tou mastí. Do 2 dnu je exem v klidu, pryč.

etka
20. lis 2008

ahojte dievcata, nasej 6tyzdnovej dcerke sa pred vikendom objavilo zopar vyrazok na cielku, tak som si myslela, ze je to z jedla ale cez vikend sa nam cielko zlialo do takej krupicky a vyrazky sa vyhodili na spankoch a lickach, take male aj na uskach...som z toho riadne vystrasena. V utorok sme boli u dr, dala jej nejaky tekuty puder a mast a tiez Excipial, umyvat mame vo vyvare z dubovej kory. na noc jej davam ten puder, len velmi tazko ide rano dole, zda sa mi, ze jej to len drazdim a potom jej to namazem tym kremom, ktory je len raz denne. ostatne telicko mazem Excipialom...a dnes rano mala vyrazticky uz aj na hrudi, brusku a trosku na kolienkach...tak uz neviem co, kam a kedy mazat, ach jo... ☹ asi skusim tu indulonu a kupat vo vode s troskou oleja.

3558
20. lis 2008

aj moj maly ma tie cervene supinate fliacky. doktor mu sice predpisal maasticku ale vobec nezabera. uz som hotova,neviem co mam robit.len dufam ze ho to nesvrbi.

3558
21. lis 2008

tak dnes som bola u doktora este raz, a ta koza mu predpisla kortikoidnu masticku ako na atopicky exem. pritom on exem nema, ten sa prejavuje inak. stacilo, keby si pani lekarka precitala navod, a tam je napisane ze pouzivat pre deti od desat rokov. a moj maly ma 4 mesiace. anglicke doktorky.......
ked moj syn bude velky,bude v UK doktor. 😀 😀 😀

sharon2
21. lis 2008

etka.... mojí dcerce /teď 8 týdnů/ se udělalo to samé ve třech týdnech, pak se jí udělaly šupinky a krusty na čele, obočí, za ušima a v uších. Měla jsem strach, že už od narození bude mít AE /starší ho má od 7 let/, ale kožní dr mě uklidnila, že je to čištění novorozeňat. Objevuje se to v různé intenzitě v prních měsících. Lidově se tomu říká dětská špinka,odborně myslím seborea - některé děti to mají jen na hlavičce, my to měli hodně špatné po celé hlavě, obličeji, na hrudníku a zádech - pupínky, šupinky, krusty. Bylo to hrozné.
To co ti napsala dr. nebude pudr, ale zinková mast na vysušení....my to dostali taky. Z míst kde měla krusty jsme to smývali několik dní. Moc nám to nepomohlo. Lepší byla indulona s rakytníkem a pak nám dala kožní dr. Fungicidin - ten zabral do 3 dnů a teď už má malá tvářičky i tělo čisté, jen v hlavě jí zůstaly šupinky, ale to časem zmizí taky - máme je vyčesávat. No a dokud měla červené pupínky /jako potničky/ tak jsem do vaničky dávala heřmánek/, teď už olejovou koupel.

katullka
21. lis 2008

Baby a neskusali ste premastovat s kyselinou mliecnou, nam to velmi pomohlo, je to zarabana masticka z lekarni, na predpis, aj na tie detske ekzemiky ako pise sharon. Oleje som ziadne nepouzivala, kupem od narodenia kazdy den, po kupani som natierala kyselinou mliecnou, teraz pouzivam Adermu Exomega a neviem si ju vynachvalit. Vyrabaju aj mydlo, je to taka kocka, je to z ovsa, nemalo by to vobec vysusovat pokozku. No je pravda, ze kazde dieta je ine, aj tie druhy ekzemov su rozne..Inak som tiez citala o tom octe, ze je dobre pridavat do pracky a zbavi pradlo zostatkoveho prasku.

jajaa, ja by som na chvilku skusila tie jogurty vysadit, mohla by to bit aj alergia na BKM, vtedy vadia aj jogurty. A uvidis, co to spravi.

laaala
22. lis 2008

My máme po flíčkách .... pomohla kombinace Excipial U Lipolotio a koupel v Oilatu ... fakt nemá nikde nic. Byla jsem objednaná ve středu k dr., ale jaksi už nebylo s čím .... 🙂 díkybohu 😉

amelias
22. lis 2008

ahojte,moj maly to mal tiez a teda aj znova ma.kozna doktorka nam predpisala krem lipobasu a je perfektny.hned mu to od toho zmizne.

jaja0110
22. lis 2008

Ahojte, tak sa zase po par dnoch hlasim... nic sa nezmenilo ☹ kupeme kazdy druhy (sem tam treti) den v oleji Balneum hermal, po kupeli uz telo nemazem nicim len tie vysusene cervene fliacky natieram Excipialom... to iste aj cez den, mazem asi tak 3x denne, len tie fliacky. Ale stale su tam, je to dost viditelne. Ale ani sa to nezlepsilo, ani nezhorsilo. 😒 😒

sharon- zdravotny system v UK funguje celkom inak ako na slov. Dieta tu nema pediatra ktory by ho poslal ku odbornikovi. Je tu len tzv. GP doktor (general practitioner-nieco ako obvodny doktor) a ten riesi vsetky veci- kozne, usne, nosne, zenske... takze moje deti su zaregistrovane u toho isteho doktora ako ja 😒 😒 A potom to tak vyzera, ze mi na exem daju sudocream, na vytknuty clenok som dostala acylpirin a ako pisala Zuzana, 4.mes. dieta dostalo mast s kortikoidmi... 😒 😒 tak asi tak 😨 😨
(inak su tu aj odbornici, ale ti su len v nemocniciach-povacsine sukromnych takze ak chces vidiet vystudovaneho kozneho, zaplatis pekne prachy... 😝 😝 )

Inak na tu kyselinu mliecnu som uz pocula dost vela pochval a pozitiv, neda sa to zohnat aj bez predpisu?? 😕 😕

mirka755
23. lis 2008

ahojky, tak naše malá má asi od 3 měsíců děsně suchou pokožku-až drsnou. A flíčky se jí občas udělají na nohách a vždycky si to rozškrábe ☹. Linolu znám, jeden čas jsem jí používala a malé opravu pomohla. Teď jí budu muset zase koupit, protože ty fleky se jí zase ukazují

zuzanat
23. lis 2008

ahojte, filipko mal iba jeden taky fliacik na ramene a nam pomohol ten excipial, uz mu to skoro nie je vidiet. ale boli sme na kontole a nasa dokina povedala, ze to este neznamena, ze to nie je atopicky ekzem 😅 nemam ho casto kupat a ak, tak iba v tom oleji Balneum hermal,aj to mi ho dala az ked som si ho vypytala. nemoze citrusove plody,orechy, mak -ved nic z toho mu este ani nedavam... ma nosit len bavlnene veci, nepouzivat avivaz.a ja nemozem cokoladu, co je teraz pre mna problem, ale musim to vydrzat. a treba to stale pozorovat, tak som zvedava ako sa to vyvinie 😔

marmazel
23. lis 2008

Ahojky, a nevíte jak dlouho se může excipial u hydrolotio používat? Doktorka mi ho doporučila, ale v příbal.info je jen jestli se to do 6 týdnu nezlepší ať navštívíme lékaře, ale nic o tom jak dlouho ho můžem používat

3558
23. lis 2008

marmazel kludne mozes, je to najlepsia vec co mozes dat, a babetku absolutne neskodi. aj ja som to pouzivala.

etka
24. lis 2008

diky Sharon, myslim, ze fliacky pomaly odchadzaju, cielko uz ma v podstate vyhojene, len trosku drsne, tak natieram Excipialom, aj cele telicko. Kupem len v cistej vode kazdy 3ti den. Spytam sa dokiny, ci nemam davat nejaky olejcek do vody, nic nam neodporucila. 😠 Licka potieram vzdy vecer odvarom z dubovej kory, myslim, ze aj ten pomaha, pretoze vysusuje a potom este natriem tym tekutym pudrom, volam to omietka, tiez vysusuje. pevne dufam, ze to nie je ekzem... ☹

aponchie
24. lis 2008

excipial se fakt super 🙂

certica
24. lis 2008

etka, neviem, ci sa tu spominalo, ale do vody resp. do kupela je velmi dobre Oilatum, pripadne ho nedavat priamo do kupela, ale hned po kupeli este vlhku pokozku nim natriet.

timbouctou
autor
24. lis 2008

etka_ my koupeme v Linolu. To nám doporučila Dr.

No tak nás sice naočkovali, ale fleky se vrátily v plné síle, bůhví, jestli nejsou horší... Ale teď to bude reakce na ten prevenar asi....

Mirka_ no ty naše fleky nesvědí, ale zase je fakt, že i kdyby svědily, tak si na ně blbě dosáhne, má je hlavně nahoře na zádíčkách a po stranách bříška.

alishia
25. lis 2008

jak sou ty vase fleky velike, nam se ted udelali dve asi pul milimetrova kolecka u pusinky, mozna ze zimi a dudlikku. nevim

zanetka82
25. lis 2008

Můj starší syn na to trpí vždy když je zima a fouká. Mažeme to 2x denně nějakou dělanou mastí z lékarny. 😉 Nejvíc jich má na puse a občas se mu to ukáže i na stehnach.

alishia
25. lis 2008

zanetka82: ja si taky myslim ze je to z te zimy, ja na to totiz taky trpim, udela se mi to jen v zime. TAk doufam ze mu to zmizi stejne jako me.

ankili
25. lis 2008

Ahoj holky, tak koukám že jste založily téma které jsem před nedávnem hledala.

Adámkovi se asi ve 4 měsících udělal na hrudníčku suchý flíček, asi jako koruna, moc jsme tomu nevěvovala pozornost, ale postupně se mu začala dělt vyrážka - taková nečervenalá krupička na zádech no a na půlroční kontrole před 14ti dny mi doktorka řekla že to všechno je projev atopie, že je to prostě ekzém. ☹ No já to doma skoro ořvala 😢 Mudra řekla že to nemá rozhodně v žádné kritické fázi, že atopák bývá rudý, horký, může mokvat, krvácet, svědit, ale že se o jeho kůžičku musím starat. No asi to máme v rodině z manžovi strany, ten máv zimě taky hodně vysušenou kůži a já mám sice zdravou ale citlivou pokožku. A řekal mazat, mazat mazat a doporučila jen Ambiderman - je to masťový základ z lékárny, 100g asi za 40kč a předepsala balmandol olej z lékárky. Pak jsem ještě koupila A-derma exomega balzám, na rady holek tady z koníka.

Takže teď malýho mažu při každým přebalování mu přeletím ten flíček na hrudí a zádíčka ambidermanem a nožky - tam jsem našla 2 flíčky malilinký tou A-dermou. Kupodivu účinkuje obojí, zmizela ta červená krupička a při letmém pohledu je kůže v pořádku jen když ho zkoumám tak má taková sušší místa. Ale mám radost že s tím tak bojujeme, ale mažeme pořád už 14dní. Až se to podaří nějak zvládnout asi bude stačit ráno a večer. Jsem ráda že to malýho nesvědí.

ankili
25. lis 2008

jo a prý je dobrý krém Lipobase, hlavně teď na zimu ven na tváře, ale je na předpis, tak se zítra doktorky zeptám.

ankili
25. lis 2008

teď ještě čtu sharon že jsem dávali heřmánek, mě naopak mudra před heřmánkem zrazovala že je hodně citlivých dětí kterým nedělá dobře ať už v kosmetice nebo v čajích, malej pij čajovou směs s heřmánkem tak jsem ji teď vysadila. no ale vzhledem k tomu že těch opatření jsem za posledních 14dní udělali víc tak nevím co vlastně mu pomohlo nejvíc 😅 ale myslím že to nemá z jídla, sice jsme začali s příkrmy, ale změny v jídelníčku nemají vliv.

ankili
25. lis 2008

no a poslední poznatky k tomuto tématu 😉 koukám že jsem jak romanopisec, ale jsem ráda že vidím že v tom nejsme sami 😅

vliv na ekzém může mít očkování i růst zoubků, no u nás teď obojí 😖
a co se týká toho že je to atopá - tak jsem se snažila poptat a ono prý z medicínského hlediska lze každu kožní anomálii nazvat atopickým ekzémem:
Atopický - pochází z řeckého slova atopos (zvláštní, cizí), tedy něco, co není na svém místě, není typické.
Ekzém - pochází z řeckého slova „ekzeo“, které označuje něco, co vyvěrá nebo vybublává na povrch

no takže cokoliv co vyraší na kůži bez zjevné příčiny je vlastně atopie 😖 takže neklesat na mysli jsou mnohem horší věci než suchý flíčky co se daj promazat mastičkou 🙂

a mám dotaz k tomuto fóru na závěr - chodíte s mimčama na plavání i když mají takto suchou kůži? Adámek plavání miluje, dosud jsme chodili do velké vany, ale po novém roce už chceme do bazénku, se slanou vodou a jen pro děti, na půlhodiny týdně, ale i tak si myslím že mi to mudra nedoporučí ☹

katmi
25. lis 2008

Lipobase je aj bez predpisu 😉 akorat ze na predpis sa menej plati..

ankili
25. lis 2008

katmi: vážně? já ji našla v internetový lékárně nešla mi dát do košíku protože je na předspis, tak se zkusím poptat přímo v lékárně.