Vysušené zarudlé flíčky. Nemáte někdo zkušenost?

timbouctou
5. lis 2008

Ahoj maminy, nemáte některá zkušenost s přesušenou pletí? Našemu malému se asi tak ve třech měsících udělal takový červený suchý flíček na ručičce. Někdy byl vidět, jindy zmizel. Pak jsme v 7 měsících byli na plavání a druihý den už tam měl dva, pěkně velké a další na zádíčkách. Dostali jsme Locoid a radu, ať zrušíme plavání a koupeme méně často. Chvilku to zabíralo, ale včera najednou se to hodně zhoršilo. Spíš jsem měla dojem, že se to mírně zlepší vždycky, když ho koupu. Tak teď ho zas máme koupat, ale mazat Excipial U-Lipolotiem a mýt něčím, co se jmenuje Linola-Fett Ölbad. Stalo se to už někomu?

jabber
25. lis 2008

ankili - s tím plaváním bych byla teda dost opatrná 😅 slaná voda by mu mohla udělat naopak dobře, ale myslím si, že tam bude i nějaký chlor, nebo ne? V chloru bych ho v žádném případě neráchala 😅 😖

Nám Lipobase na tehdy rozjíždějící se ekzém nestačila 😖

katmi
25. lis 2008

ankili ano.. lebo nam ked ju lekarka dala, tak na listku z lekarne som mala napisane ze preplacanie poistovnou tolko sk a dopaltok tolko sk.. uz neviem kolko to presne bolo..

a inak bavili ste sa o Balneum Hermal Plus..aj ten ked si date predpisat,tak budete platit ovela ovela menej 😉

jabber dakujem za IP 😉

jabber
25. lis 2008

katmi 😉 🙂

ankili
25. lis 2008

jabber: díky, no zeptám se zítra lékařky na to plavčo, ale je mi jasný že to nedoporučí ☹ ten bazén by měl být zcela bez chlóru jenom sůl- otevírá se nový v klánovicích, studio anahita do sídlí na čerňáku, my k nim teď chodíme palvat do vany, tam má malej jen čistou pitnou vodu a o plavání ho vždycky dobře promažu a nezhoršuje se to tím.

katmi
25. lis 2008

ankili daj malickemu do vody na kupanie to Balneum Hermal Plus.. 😉

ankili
25. lis 2008

katmi: díky za radu píšu si to a kouknu po tom, koukám že máš taky květňátko 🙂

katmi
25. lis 2008

ankili ano 😉 mala je narodena presne o 6dni skor ako tvoj Adamko 😉

zuzujo
26. lis 2008

Baby, zkuste krem a detskou nemeckou kosmetiku Babylove z DM. Neobsahuje zadne sajrajtiky a je maximalne ohleduplna k detske pokozce. Doporucuju, nam pomaha.

ankili
27. lis 2008

ahoj holky, tak jak jsem se tu ptala na to plavání se suchou kůží - tak bazén se slanou vodou mudra neodsoudila, prý to chce vyzkoušet, může mu to klidně i dělat dobře, když ho pak dobře namažu. spíš mě zrazovala kvůli počasí, vizózám a tak. chlor v žádném případě.
jo a na tváře v tomto počasí mi předepsala tu lipobasi tak budeme mazat. prý nedávat nic s heřmánekm, děti s cilivou pokožkou ho můžou snášet špatně, ale zase chce to zkusit.

no a byli jsme pochválení jak to má hezky promazaný a že se flíčky ztrácí, no prý pokud je to skutečně ekzém tak nic jinýho kromě mazání se s tím dělat nedá a plácat nějaký kortikoidy na suché flíčky je holý nesmysl a tak mi mudra řekla ať mu dopřeju dvakrát denně masáž v podstět jedno čím, co mu bude dělat dobře (olivový olej, ambiderman...atd.), sem tam koupel v oleji a pokud to bude mít jen tak malinko jak to má ať to neřeším a raduju se z toho jak je krásnej, zdravej a pěkně baští 😵 tak mě potěšila. no tak budeme promazávat a třeba se toho časem zbavíme, prcka to nesvědí takže je to o.k.

jabber
27. lis 2008

ankili - tak jestli je ten bazén úplně bez chloru, jak píšeš, tak bych to vyzkoušela 😉 myslím, že máš rozumnou mudru 😉 🙂 a s heřmánkem - to je taky pravda - heřmánek je alergen 😒

sharon2
28. lis 2008

ankili - máte pravdu, že heřmánek je alergen, já ho nedávala přímo, ale malý hrníček do plné dětské vaničky - malá v tom novoroz. exemu /seboree/ měla i potničky a na ty nám nepomáhalo nic /černý čaj apod./ tak jsme zkusili tohle a pomohlo.
Jak jsi psala o tom AE - je to vlastně projev jakékoliv alergie těla a každému prostě pomůže něco jiného. Ještěže jsou takovéhle stránky, aby se člověk dozvěděl co může vyzkoušet 😀 😉

usounek25
8. únor 2010

Ahoj holky, malýmu se taky na kůži objevili suché červené fleky. Poprvé se mu to udělalo asi v půl roce, dr. nám dala Excipial U Lipolitio, mazali jsme 3x denně a fleky byly pryč. Asi před měsícem a půl se mu udělal červený flek na zádech, pak na lokti a pod krkem na klíční kosti. Jsou to červený suchý fleky. Prvně jsem si myslela, že na těch zádech to má třeba od druků na overalu, když ho přebaluju, tak, že se třeba odřel, ale dávám si na to docela pozor, aby na tom neležel - takže jsem to začla hlídat ještě víc, ale flek nezmizel. Na lokti jsem si zase myslela, že ho má třeba odřený od lezení po koberci, ale má ho tam pořád. Zkoušela jsem mazat vším možným - Excipialem, Dermazulenem atd., ale nic nezabírá, fleky jsou pořád stejné, navíc to prcka dost svědí, ten loket už má úplně rozedřenej. Byli jsme u dr., dala nám Ondřejovu mast - pod tím krkem mu to zmizelo, zbytek zůstal stejný a teď když jsme ji vysadili, protože byla na předpis a měla trvanlivost jen do 6. 2., tak se mu vrátil i ten flek pod krkem. Navíc je celej jaksi osypanej, takový červený tečky, včera když jsem ho namazala večer Excipialem, tak mu kůže úplně zčervenala, připadá mě, jak kdybych mu to tím zhoršila. Ráno už to nebylo tak strašný. Asi před 14ti dny jsme změnili mléko - měli jsme Bebu a začli jsme dávat Hami a taky jsem změnila prací prášek - mohlo by to osypání být i z toho??? Předtím jsme žádné osypání neměli, když nepočítám ty červené fleky, nikdy se třeba neosypal po žádným jídle nebo tak, takže to přičítám jedné z těch výše zmiňovaných věcí - mléko anebo prac. prášek. Zítra jdeme k dr., tak jsem zvědavá jestli nás pošle třeba na kožní. A nevíte prosím jak to na kožním probíhá - dělali by malýmu nějaký testy, jestli není třeba na něco alergickej?? Díky 🙂

blandik
8. únor 2010

Usounek - to vypadá na atopický ekzém. Ten může být způsoben potravinou nebo něčím extérním - např. tím práškem. Ten excipial už určitě nemaž, nedělá mu zjevně dobře. Prádlo je dobré máchat min. 2x navíc, aby se prášek pořádně vymáchal. Mléko často vadí - alergie na nějakou bílkovinu kravského mléka - BKM. Je to hodně obsáhlé téma, ale velmi dobré články jsou taky - podívej se i pod článkem - jsou tam další odkazy na seriál. Je to lepší než jen čerpat s diskuzí, protože tam se často objevují i nebezpečné informace.

http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atop...

Blbá zpráva je, že je to dost obsáhlé téma a tak ti opravdu doporučuji ty články - žádný lékař nemá tolik času, aby všechno vysvětlil. Dobrá zpráva je, že se děti ekzému většinou do tří let zbaví (a velmi často i mnohem dříve). Je třeba najít alergen, který ekzém spouští, protože soustavné podávání alergizující potraviny má, krom ekzému, za následek to, že dítěti se po třetím roce (i dříve) rozvinou inhalační alergie - senná rýma, astma, pylové alergie....

usounek25
8. únor 2010

blandik: díky za odpověď - teda moc mě nepotěšila, ale uvidíme co řekne doktorka. A nevíš prosím, jak se to zjistí, že ten atopický ekzém opravdu má??? Udělají mu nějaké testy?? A ty osobně s tím máš nějakou zkušenost??

spalka
9. únor 2010

my pouzivame konopny krem na ekzem, mame tiez suche fliacky na lickach, brade, rucickach ☹, ale vyzera to tak, ze ju to nesvrbi, fliacky cerveneju a blednu, niekedy aj same zmiznu, ale ten krem zatial celkom funguje

berus222
9. únor 2010

nas ma taketo fliacky na vonkajsej strane stehien na obi2 nohach. dr nam kazala natierat excipialom a teiz to nepomaha. ☹

usounek25
11. únor 2010

ahojky, můžete mi prosím poradit jakou používáte kosmetiku na koupání, když mají vaše dětičky citlivou pleť?? Chci vyzkoušet nějaký olejíček nebo něco na suchou kůži, máme doma dost tvrdou vodu, navíc má malej ty suchý fleky. Díky za rady a tipy 🙂

anysek1
15. únor 2010

my s těma flíčkama taky bojujeme už od 3 měsíců.dr nám napsala oilátum do vaničky ale měli jsme koupat co 2-3 dny ale my museli každý den jinak se to zhoršilo.pak jsme dostali mastičku co nám speciálně namíchali v lékárně.a zlepšilo se to ale saša se nám osype pokaždé když sním něco kořeněného nebo třeba česnekového atd a hlavně nesmím pít mlíko a jest jogurty bo po těch je to nejhorší okamžitě je celej flekatej

beruska24.9.
15. únor 2010

anysek - a není to nějaká alergie???
Trochu odbočím, ale já zase nemohla jíst rýži, malá příšerně blila (nemůžu napsat blinkala) a Dr. že to bude alergie.

lucynetka
15. bře 2010

Ahoj holky, moc prosim o radu ty, ktere maji zkusenost s cutishelp mimi ekzem, dcera ma na krku, v zahybech rukou a na vickach asi ekzem...obvodni doktorka nam na to dala kortikoidovou mast,coz mi prijde na tri mesicni miminko dost divny..tak ji to nedavam a koupila jsem v lekarne prave tuto konopnou masticku, po ctyrech dnech mazani, ze ji to zhosilo, zcervenalo a dvojnasob ji to svedi..jsem z toho uz nestastna..prosim mate stejnou zkusenost s timho kremem? Hodne maminek pisi, ze krem funguje, tak nevim jestli mam vydrzet krem pouzivat delsi dobu ( mam strach aby se to jeste nehorsilo ) nebo zajit rovnou na kozni?

spalka
15. bře 2010

lucynetka mi ho pouzivame, a zlepsilo sa, ale aj vysadenim potraviny na ktoru mi asi prave takto alergicky zareagovala, tvoja mala je este urcite na mliecku, tak ak kojis mozno to je aj nieco v tvojej strave co jej vadi, mozno prasok na pranie treba zmenit, kortikoidy sa mi tiez zdaju byt moc, ale ani ten konopny krem by som nedavala, ked jej to urobilo zle ☹, skoda, ze ti nemozem poradit nieco ine, nemam z nicim inym skusenost

jozef123
13. dub 2010

Vyskusajte detsky liecebny ustav vTRAVNICI okr. Nove Zamky, ktory sa zaobera licbou exzemou a ma 90% ucinost pouzivaju aj vodu s mrtveho mora ktora tam prameni,odporucam mam s tym skusenosti.

andykov
22. čer 2010

Holky, malý se objevily na tělíčku takové menší vysušené flíčky do červena ... Nevíte co by to asi mohlo být? A co by mohlo pomoct? Koupila jsem weledu mléko a mám tu locoid krém...

collette
23. čer 2010

@andykov nevím, co to je, malému se to udělalo také, ale na tvářičkách. Nechtěla jsem s tím hned běžet k lékaři a zkoušela to mazat. Zabrala mastička Vitela (asi 160 korun za tubu v lékárně). Má to prý podobný základ jako Bepanthen. ale jsou tam navíc vitamíny. Mazala jsem několikrát denně, hlavně potom, co jsem třeba malému utřela pusu po jídle (používám perlan namočený ve vodě) a po koupání jestě na vlhkou pokožku. Za pár dní to bylo pryč, ale mažeme dál, i když ne tak často, protože malý je sušenka a pokud to někdy ošulím, za dva dny už má zase náznaky ☹

Jinak má malé ložisko kojeneckého exzému na boku (opravdu malinké, asi jako okvětní plátek kopretiny) a na to mi pediatr doporučil sudokrém, ale moc to nezabírá, nejvíc se nám zase osvědčila hydratace po každém koupání. Na to používám Ambiderman (lehký masťový základ z lékárny, není v něm nic, jen plno vody, asi 50 korun za 100 ml kelímek). Ten používám i pro sebe na obličej, ale není kvůli tomu obsahu vody vhodný na obnažené části těla na zimu.

ivanas11
6. zář 2010

Ahoj mamulky.
Lucinka měla od narození nádhernou pokožku - i dr. nám povídala, že tak alabastrovou dlouho neviděla. Žádnej pupínek ani opruzenina, krom drobných potniček (hice v létě a pár týdnů po narození - zřejmě nadměrný oblékání). Jednou jsem jí našla malinkatej zarudlej vysušenej flíček na bohu u žeber, ale nedávala jsem tomu žádnou pozornost. Teď se jí to ale udělalo po celých zádičkách, až po kostrč má sem tam flíček, teď jeden i na nožičce z boku po kyčlí a na ručičce zezadu (na paži). Protože ji mažu vždy po koupání a to ji mám vyslečenou úplně jedinkrát za den (teda i ráno, ale to leží na zádech a není teda nic vidět), nevšimla jsem si ničeho. Po koupání to má totiž jen mírně zarudlý a vypadá to jako prostě jen otlak od osušky, na který leží. Tuhle jsem si toho ale všimla. Když to tu čtu, má to plno dětí a nikdo neví, co to je. Mě to připadá jako "lišej", co jsme mývaly jako děti. (pod tímto názvem jsem toho moc nenašla, vlastněa ani nevím, co to jakože má být - jestli to není starší výraz pro atop). Ale možná je to i atopický exém, co tu mnoho mamin píše. Prášek používáme pořád ten samý, jen teď jsem začala používat Vanish na skrvny - ten ale pak zase vyperu. Možná je to i tím, ale ten jeden flíček první tam měla pár měsíců zpět. Mažu to dva dny sádlem, snad tím nic nepokazím, ale říkám si, jestli zavčas nezajít k dr. Fakt nevím no..... V lékárně nějaké mastičky kupovat nechci, raději tedy rovnou to, co by bylo třeba a pomohlo. Švagrová i tchán mají atop, tak jestli to není taky dědičný, i když manžel to nemá.