Výtok u 2,5 ročního děvčátka. Co to je?

basak
16. srp 2008

Ahoj moje malá (má 2,5 roku) jsem jí dnes zjistila že se jí začal tvořit výtok nevím z čeho by to mohlo být. ☹ máte s tím prosím některá zkušenost? 😖

junovka
17. srp 2008

pokial ju nesvrbi a nepali a neni z neho sama nervozna, tak to neries 😉 Ved aj u nas samych zien sa sem-tam objavi dakedy vytok, ktory nema ziadnu podstatu a fungujeme, nie?Mozno, je to aj vplyvom hormonov a samotneho rastu.Ak chces mat klud na dusi, tak zajdi za dokinou 😉

artep26
18. srp 2008

Já bych to nebrala na lehkou váhu. Nechci nikoho strašit, třeba to nic nebude, ale určitě dojdi s tímto problémem k doktorovi. A nejen dětskému . Stejný problém má i moje neteř, které je dnes 6 let a výtoky jí trápí asi od 2 let. Je náchylná na záněty a došlo to až tak daleko, že měla zánět dělohy (připomínám že jí tehdy bylo 5 let).
Proto nenechávat nic být a dojít k dětskému gynekologovi !! Není normální, aby 2 leté dítě mělo výtoky.
Toť jen můj názor, snad jsem nikoho moc nevystrašila, ale opravdu to není sranda a je třeba to řešit, než bude pozdě. 😉

laki
18. srp 2008

ahoj basak, mali sme presne ten istý problém ako ty píšeš.Kiku to postihlo v lete( mala približne 2,5 - 3 roky ), ja som si myslela či to nemá aj z toho, že detičky si hocikedy sadnú hocikde na zem a aj do piesku, a predsa aj keď mala nohavičky, aj tak je otázne či to náhodou nebolo z toho.Bola som s ňou u detskej gynekologičky, robila jej výter ( podotýkam veľmi opatrne, aby jej neublížila ), a potom sme dostali nejaký krém, lebo aj keď kultiváciou sa nič nepotrvdilo, doktorka sa bála, aby jej to nešlo vyššie a aby nedostala nejakú infekciu.Sa mi zdá, že nám vtedy predpísala očný framykoin, a tým som jej natierala šušku, ale len zvonka.keď som sa jej pýtala, že prečo očný framykoin, tak my vysvetlila, že je veľmi jemnučký a ona silnejšie lieky nepotrebuje.Ja by som s ňou v každom prípade išla k doktorke, predsa len, aby nato neskôr nedoplatila.Držím Vám palce.

lucky.lady
16. zář 2008

Ahoj basak 🙂
Ten věk 2,5 bude asi nějak zlomový, nebo co... Moje malá v tom věku taky začala mít výtoky. Ošklivě to páchlo 😖. Šla jsem k dětské lékařce, ta malé nejdřív udělala testy z moči (nevěřila mi, že páchne výtok a vnější genitálie), myslela, že páchne moč. Měla podezření na zánět močových cest, nebo ledvin. Výsledky vyšly dobře. Doktorka nás s močí i přes to poslala do nemocnice, ať tam udělají další testy. Vše vyšlo dobře. Potom doktorka uznala, že to budou nejspíš kvasinky a předepsala malé canesten krém a koupele v heřmánku a (tuším že) hypermanganové. Nic. Pořád to bylo stejné. Doktorka už s tím nic nedělala, tak jsem šla s malou k dětské gynekoložce. Byla jsem zoufalá, je to opravdu nepříjemná záležitost ty výtoky 😒. Gynekoložka udělala malé stěry, ale nenašla tam ani kvasinky 😕. Takže doktorky nepomohly (pro mně velké zklamání a od té doby jim už tak nějak nedůvěřuji ☹ )
Tak jsem začala sama odstraňavat možné příčiny... Přestala jsem malou, po použití toalety, otírat vlhčenými ubrousky a začala jsem ji mýt zadeček v umyvadle. A pomohlo to 😀. Od té doby je klid. Za ty dva roky se možná jen párkrát "něco na kalhotkách objevilo", ale co si budeme povídat, holčičky na sebe sem-tam dole šáhnou, nemají třeba úplně čisté ruce, a pak se ty orgány prostě čistí 😉.

Snad bude vše v pořádku, a Tvoje holčička bude mít brzy klid, a já věřím, že bude 😉

basak
autor
23. zář 2008

lucky ty mne mluvíš z duše 😀 s malou jsem byla u dětské gyn. a taky po stěrech na nic nepřišla a jak píšeš že to páchne tak u nás to samé tak na tvou radu přestávám používat vlhčené ubrousky a ještě zkusím po vyprání spod.prádlo ještě jednou propláchnout a uvidím co bude 😀

lucky.lady
24. zář 2008

basak: hlavně klid 🙂 Já jsem kvůli tomu byla úplně nešťastná, ale nejspíš to nic není. Je to dost nepříjemné, ale určitě to zmizí. Můžeš zkusit i ty koupele v heřmánku (pozor trošku barví, tak kdyžtak do lavorku, ne do vany) a na ten hypermangan se kdyžtak radši zeptat doktorky. Jsou to takové ty fialové granulky. Taky to barví, tak do lavorku jen snad tři zrníčka. I když já jsem to sypala i do bílé vany. Potom jsem to vždy vydrhla a taky to bylo v pohodě 😉.Tak držím palečky 🙂 a určitě napiš, jak se to lepší 😉

lackaplacka
18. říj 2010

Ahojte,
prosim Vas poradte mi,asi pred 4-5 dňami som zistila,že ma moja 4-ročna dcéra výtok,(ktory zapácha)
Niesom si istá,ale dnes bol asi aj nejak zafarbený do ružova alebo do červena,ani nevem,som strašne zmetena.
Vobec nema pocit svrbenia ani bolesti,nerozumiem tomu.Je troška nachladena má kašel ale nieje to až take hrozne,ma aj nadchu ale len taku miernu,každé rano jej davam B-komplex na imunitu,ževraj to neškodi a podporuje aj rast atd.....
Čo mam robit?

ria80
18. říj 2010

Ahoj,myslím,že by to i s tím nachlazením mohlo mít souvislost.Ale i tak bych pro jistotu zašla k doktorce.Nic vážnýho to nebude,ale není dobrý to zanedbat.

mwana
19. říj 2010

Ahoj..rada by som prispela zopar drobnymi radami..myslim ze mas urcite zvladnutu techniku utierania dievcenskej prdelky, teda spredu dozadu, len pripominam 🙂 , dalej suhlasim s preferenciou umyvania pred utieranim, ale nie mydlom!!! staci cistou vodou. Nosit len bavlnene pradlo, ktore je treba po vyprati i prezehlit. A este jedna zaujimava rada, ktora mi utkvela v pamati pri stazach z detskej gynekologie.. kupele v sode bikarbone, teda jemne zasadity roztok by mal obnovit prirodzenu floru vo vagine a posobi protizapalovo. Je to nedrazdive, kazdy to mame doma v kuchyni a jemnejsie ako hypermanganove roztoky. Teda do lavora 1-2 male lyzicky a nech si v tom kupeli holka trosku posedi. Pozor tiez je mozny prenos manualne pri infekte hornych dychacich ciest, cize v tom pripade hygiena ruk. A nezabudnut mysliet na pritomnost cudzieho telesa. Deticky si tam dokazu nastrkat neuveritelne veci. Tolko prevencia a bez atb. Ale pokial je treba a kultivacia alebo mikroskopicke vysetrenie nieco ukaze, samozrejme odborna liecba je na 1. mieste.

romana29
19. říj 2010

Jejda, tak tohle mě teda taky čeká, jo? 🙂
Je ale moc dobře, že dnešní lékaři už k tomu přistupují s citem - já měla jako malá - tak 8 let taky výtok, máti mě vzala k doktorce a byl to můj nejhorší zážitek na dlouhou dobu a stejně se nic nevyřešilo - výtok jsem mívala a mívám, přesto, že žádné kvasinky atd. nemám 😒

dsnadja
19. říj 2010

my sme to mali u staršej dcerky vo veku asi 5 rokov,u postup bol že....vytoky mala až žltkasto zelene, alebo sa jej urobil vačok plny hnisu pri zube(mliečom vzadu stlička)a potom za 2-3 dni dostala nadchu,jakmile sa jej pustil sopel, zmizol vytok....ked to mala prvy krat ,tak som s nou utekala k detskemu gynekologovi,no to bol otrasny zažitok ,už som to tu niekde na konovi opisovala,vtedy dostala čipky do šušule,najprv žlte, tušim tyžden potom biele, no to bolo, ako keby sme ju každy večer znasilnovali 😖 .....takže potom som si tuto suvislosť s nadchou všimla,a bolo po probleme.....potom to aj prestalo asi za rok dva.....

mwana
20. říj 2010

Ahoj Romana29, k tym vytokom..nemusia to byt vzdy kvasinky ktore sposobuju tuto otravu, existuju takisto rozni bakterialni povodcovia, ktorych by ale kazdy gynekolog mal bez problemov odhalit. Ale, existuje aj stav ked sa vo vagine premnozia tie nespravne laktobacily a tie tiez sposobuju vytoky. Vola sa to laktobaciloza (alebo laktobacilova vaginoza), pritomny je biely tvarohovity vytok, a dalsou je Cytolyticka vaginoza (alebo Doderleinova cytolyza), tiez s bielym hustym tvarohovitym vytokom, podobne ako u kvasinkovej infekcie a kvasiniek nikde..) Sprievodnym javom je palenie, svrbenie, drazdenie..to co nas najviac otravuje ze?Neviem ale ci je to tvoj problem, ale je potrebne s tym ratat..mozno sa ten gynekolog uspokoji s vysledkom, ze kvasinky tam nie su, bakterie tiez nie, tak to asi az tak nevadi. Spominane stavy sa liecia pomerne jednoducho, vyplachy vaginy s roztokom jedlej sody (30-60gna 1l vody 2-3x tyzdenne), alebo ta prva i antibiotickou liecbou. Dokonca na obnovu beznej flory u dospelej zeny je mozne nanasat si "tam" jogurt s obsahom kultur, pri kvasinkach dokonca obmedzit prisun sladkosti v strave. A takisto ak chodis na bazen..zaviest tampon namoceny v oleji (olivovy lebo rastlinny) do vaginy. A plus to co som napisala vyssie. Okrem toho existuju pripravky na obnovu mikroflory v posve ,kt. ti gynekolog predpise.Tie vytoky su jedna komplexna vec, na kt. sa neda pozerat len z jednej strany..je to tam alebo nie je. A este nieco ak sa tam nieco najde, pri istych typoch treba preliecit i partnera, lebo sa to vrati znovu a znovu. Ale to azda vsetci gynekologovia vedia.

luisa74
18. kvě 2011

Ahoj mám dotaz, dneska za mnou přišla moje 5-ti letá dcera, že má něco špinavého na kalhotkách, byl to žlutý hustý výtok, převlíkla jsem ji kalhotky a za pár hodin ho tam měla zase. Nic ji nebolí, nesvědí, byla nachlazená - nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti co s tím?

bets
19. kvě 2011

@luisa74 moja dcera tiez asi v 5 rokoch mala podobny vytok. ihned som s nou sla k detskej gynekologicke. dostala mast s aplikatorom, ktoru som jej mala aplikovat co najhlbsie ako nam to slo. lenze ja som sa bala, tak som jej do davala skor povrchovo a pekne ju to preliecilo. doktorka vtedy hovorila, ze to moze byt z toho, ze ma nejaky infekt v tele a prejavilo sa jej to aj takymto sposobom. mala pravdu, lebo predtym bola prechladnuta a chorlava. preliecila sa bez atb, ale keby sa jej stav nezlepsoval, musela by dostat aj atb.
takze odporucam navstivit lekara.

vlasa
19. kvě 2011

@bets ako sa volala ta mast prosim ta?moja dcera teraz dostala macmiror,taka zlta mast.z vyteru jej zistili enterokoka,ale ona sa aj stazuje ze ju boli suska,ked ju umyvam ☹

bets
19. kvě 2011

@vlasa nepamatam sa, bolo to asi pred rokom a pol. ja podobne problemy nemam, takze nemam prehlad v liekoch na tieto problemy. vtedy som doverovala gynekologicke a snazila sa aplikovat, to co predpisala. svojim predchadzajucim prispevkom som chcela len povedat, ze nech luisa urcite ide k lekarovi. nie je normalne, aby male dievcatko malo vytok, urcite to treba preliecit pod dohladom detskej gynekologicky.

jjjb
19. kvě 2011

@luisa74 já mám teda 2,5letou holčičku a měla ted v unoru taky žlutozelený výtok, nic ji nesvědilo. Když to trvalo tři dny, všimla jsem si, že má v moči kal a to už jsem mazala k doktorce, poslala nás na děckou gyn., tam nám vůbec nic neřekli!!! žádný výtok neviděla 😠 No nedala jsem a šla zpátky na pediatrii a naše mudra ji vzala stěr,moč, samozřejmě že měla zánět, měla tam nějakého "koka" co se vyskytuje v hlíně a ve výkalech psů!! netuším kde jsme k tomu přišli, umýváme ruce pořád!!! tak se nenech odbít a určitě jděte k doktorovi!! museli jsme dokonce potom za další měsíc na testy, protože ta bakterie nějak mutuje a sedá na ledvinové pánvičky či co!!!

luisa74
20. kvě 2011

🙂 Holky, díky moc za rady, mazala jsem ji to Sudocreamem a díky bohu to hned druhý den zmizlo, ale je fakt, že ji každý den kontroluju, my jsme před dvěma lety prodělali zánět močáku a po přeléčení ji to sedlo na kyčel, takže malá nemohla 14 dní chodit, museli jsme ji nosit i na záchod, měla tu nožku dokonce delší, v té kyčli se ji udělala voda, tak jsme chodili i v sobotu do nemocnice na kontrolu (rentgen + sono), doufám, že to bude dobré.

hlavinka
17. zář 2011

Ahoj holky, tak male se taky objevil vytok - zapacha a je takovy zlutozeleny☹ Prisla jsem na to vcera vecer, cili musim pockat na dr. na pondeli. chjo....Takze se jen maze a nic nezavadi, ze? To by ani neslo, coz? No, snad to bude dobry.

irriss
17. zář 2011

@hlavinka
...nedovolim si posuzovat, nejsem lekar...ale vim, ze jsem obcas v ordinaci u gynekologa zaslechla, ze pokud vytok neni "pruhledny" a zapacha....ze to neni v poradku..Neber to jako 100% odpoved, ani odpoved alarmujici, jen jsem si na toto vzpomnela, pri cteni Tvych radku... 😉

sasrnka
17. zář 2011

@hlavinka , my ani vytok velmi nemame, iba obcas, ale dost zapach. Detska lekarka, z eona by to velmi neriesila a predpisala kupel v hypermangane. Niektory den je to lepsie, inokedy nezaberie. Tak som zasla za mojou gynekologickou a zobrali sme ster. Cakame na vysledky. Mne to neda, chcem to riesit, aby nahodou mala nemala z toho v buducnosti nasledky. Urcite zajdi k lekarke a zatial prestan pouzivat akukolvek chemiu, ci vlhcene obruzky, ci mydla, alebo peny do kupela...

hlavinka
17. zář 2011

@irriss Taky si myslim, vsak to zname od sebe, ze....Ona si stezovala asi pred tydnem, ze ji boli pipinka, tak jsem koukala, nic nebylo videt. Namazala bepanthenem a dobry. Myslim, ze je to tim, ze se snazi sama utirat a vzdycky si vybere vlhcenej papir. Asi ho presunu nahoru, abych ji zadecek mohla utirat jen ja. A v pondeli tam ale radsi zavolam.
@sasrnka Urcite dobre delas, ze jsi nechala udelat ster. lepsi nez to zanedbat.
jediny co, ze Adelka teda na sebe nenecha sahnout ode mne, natoz od ciziho. To by bylo pekny nasili ji udrzet, aby dr. ziskala ster☹ No, snad to nebude treba....
No a penu do koupele taky omezime....

irriss
17. zář 2011

@hlavinka
a neni to nejaky "darecek" prineseny z bazenu, more, od rybnika??? 😉

sasrnka
17. zář 2011

@hlavinka , mali sme vyhodu, ze ster sme robili doma, babka je sestricka na gynekologii. Takze bez stresu to bolo... Inak, mne sa mala praveze vobec nestazovala, ze by stipalo, alebo svrbelo nieco. A tiez si myslim, ci to nema nahodou, ked si sadla niekde v piesku, alebo ako sa oblievali s kamaratom s vodou zo suda(strazil tatinko a ten vsetko dovoli 😉 )

miranda77
18. zář 2011

tak se pridavame do klubu ... my jsme ted zahajili sedaci koupele ... jestli to nepomuze, tak mirime na detskou gyndu :(

hlavinka
18. zář 2011

@irriss ne e, ted jsme dlouho nikde nebyli....

@sasrnka jo, tak ten ster doma by byl mozna lepsi, ale to asi pujde tezko - leda rano udelat a hnedka donest do laboratore...to by mozna slo...uvidime.
Zitra volam dr., asi zahajime hypermangan - to projde, je to ruzovy, cili se to Adelce bude libit🙂

diky a drzte se vsechny

hlavinka
19. zář 2011

Tak jsme byly, vzal nam ster, za tyden vysledky. Zatim jen 3x denne sprchovat i vevnitr jakoby, pak mazat pytiolem, 10 minut lezet s podlozenym zadeckem....uf....Ale rikal, ze to neni nijak vazne, ze to celkem jeste jde....No, uvidime dle vysledku kultivace.

hlavinka
23. zář 2011

Ahoj holky, prosim vas, dr. mi rikal, ze pokud by nasadil cipkovou lecbu, tak by musela dojizdet 2x tydne na vyplach. Jezdily jste takhle nekam? Mne se to teda moc nezda☹ Mame placenou skolku, krouzky, dovolenou a jiny lekare, musela bych to vsechno zrusit (na 14 dni), coz si teda neumim predstavit.-(
Muzete mi napsat, prosim vas, co mely vase holky za cipky, jestli nejaky mely? Dekuju moc.

hlavinka
10. říj 2011

Zdravim - tak pro ostatni pridavam svoju zkusenost.
Jeden lekar rekl, ze vyplachy musi byt, druhy rekl, ze ne. Dostali jsme atb. cipky a kazdy vecer zavadeli. Na vyplachy jsme nechodili - zrovna nam to vyslo na dovolenou. Ale cipky se rozpustily a odesly ven samy.
Ted se zda, ze uz je v pohode. Cipky byly na 10 dni.

miranda77
10. říj 2011

tak jsme nakonec na tu gyndu šli 😖
podle výsledků testů vyšla nějaká bakterie ... zítra snad doktorka řekne, co dál ☹