Zácpa u půlročního miminka, nic nepomáhá

20sarinka
22. lis 2016

Dobry den. Prosim o radu.. uz jsem zoufala. Doslova... mala je od 3.mesice napul na MM a napul na UM (HIPP). Cca od 4.mesice ma zacpu. Kakala jednou za 3 - 4 dny sama, ale pak 11 dnu nic. Byli jsme i ma ultrazvuku.. vse ok..pak se vykadila sama se silenym placem. Bobky trvde. Od te doby nekadi. Vzdy jedine s cipkem glycerinpvym a kdyz uz kadi musim ji pomahat. Roztahovat zadecek a tlacit na brisko. Zkousela jsem : svetskovou stavu HIPP dokonce az 60ml neredene. Nic. Hermankovy caj. Nic. Masaze, nahrivani. Zmena UM (BEBA), fenyklovy caj a dokonce i Lactulozu, ktere jsem se jakoze chemie branila...NIC. Nic z vyse uvedeneno nezmenilo ba ani nezlepsilo situaci... male bude pulrok a ja uz vazne nevim... pomazde jsou bobky tvrde hrozne.. a musim pomahat. Mnohdy na me bobek jen vykoukne a zas to vzda a je zpet uvnitr. Cca 20 dnu uz prikrmuju.. vyhybam se mrkvi bramborum.. stavi...PROSIM RADY CI ALESPON UTECHU ZE TO JEDNOU BUDE DOBRE.... ☹

januuu
11. únor 2019

Dobrý den,nevím jestli to sem úplně patří.Mam syna 6m od narození je na UM. Stále bojujeme se zacpou, i když už je na prikrmech . Vyzkoušeli sme už pět druhů mlicek poslední na doporučení Dr je Nutrilon allergy care a stejně se nám nedaří. Dáváme šťávy švestkove, laktulozu,vlákninu,olej prikrmu a nic,čaje heřmánek a fenykl. Jediné co pomůže je rourka. Můžete mi prosím poradit co dělat? Děkuji

bayt
11. únor 2019

@20sarinka Zhruba v tento čas to bylo u kojeného prcka podobné, trochu tedy lepší. Ale ono se to pak často spraví s příkrmy, kor s ovocem. Jinak já dávala do každého příkrmu od začátku různé oleje. Taky bych zkoušela prostě další a další druhy těch UM.