Zadržování dechu u miminka, mám to řešit u doktora?

vlci_mak
9. bře 2014

Ahoj holky,
nevím jestli to patří zrovna do zdravotních problémů, ale já si prostě nevím rady. Syn, 7 měsíců, už asi měsíc v bdělém stavu pořád zadržuje dech. Nadechne se, zadrží dech (jako u tlačení) a pak povolí (vydechne). Dělá to čím dál častěji. Přitom nevypadá, že by ho něco bolelo ani netlačí na prdění... Nepřijde mi to normální. Měla bych to řešit u doktora? Nedovedu si představit, co by u něj zkoumal, jestli rozbory krve nebo co... Nerada bych ho tahala po vyšetřeních, když by to prostě byl "jen" projev nějakého jeho zlozvyku... Co myslíte?

lenkalenulka
9. bře 2014

Za zeptani u doktorky nic nedate, urcite ma hodne zkusenosti tak lepe poradi😉

lv
9. bře 2014

Já myslím, ze si jen zkouší, co dovede, co jde s dýcháním dělat a za týden, dva to bude zas něco jiného, cim se zabaví.

zazulka
9. bře 2014

@vlci_mak Taky bych řekla, že jen tak blbne, ale jestli z toho máte špatný pocit, určitě se nestyďte zeptat MUDr!

vlci_mak
autor
9. bře 2014

@lenkalenulka
@lv
@zazulka Děkuji za názory, maminky! Nám doktor před měsícem náhle zemřel, teď se hledá nový, tak se nemám koho zeptat. Asi zavolám nějaké dr. z vedlejších obcí, pro jistotu... Jinak je Fanoušek divoký rarach, tak kdyby něco bylo, asi by se to projevilo i jinak. Ať vám dětičky krásně rostou a jsou zdravé! 🙂 😉

ahoso
16. bře 2014

@vlci_mak Můj syn to taky teď začal dělat, má 6,5 měsíců. Přišli jste na něco, z čeho to je, nebo proč to dělá? Díky moc 🙂

vlci_mak
autor
16. bře 2014

@ahoso Kamarádka učitelka v mateřské škole mi říkala, že její syn to dělal taky, tak pátrala v literatuře a prý to tak malé děti dělají... Tak to neřeším. Můj manžel to nevědomky dělá taky a tchán prý taky. 😀 Děti z toho prý vyrostou... Až půjdeme na kontrolu k dr., pro jistotu se na to zeptám, ale už z toho nemám blbý pocit. 😉

gepe
16. bře 2014

@vlci_mak nasi mlady ted bylo sedm mesicu a zrovna nedavno to delala skoro 14 dni. Nejdriv me vydesila, ze ma asthma zachvat, kolikrat zadrzovala a tlacila az do zarudnuti, zkousela ruzne sipat apod. Ted uz to nedela 🙂 celou dobu byla normalni, obcas tyhle chvilky, kdyz jsem ji rikala at to nedela, tak se pak vzdycky chechtala 🙂

tkanicka
16. bře 2014

Starší to taky dělala, má to po tatínkovi, tomu to zůstalo dodnes. Malou to naštěstí od jejího tatínka přešlo 🙂 Ptala jsem se i doktorky a ta se akorát zeptala, jestli to dělá jen když je vzhůru a jestli jo, tak že je to v pořádku. A když jsem řekla, že to manžel dělá ještě teď, tak se smála, že někoho to prostě nepřejde.

ahoso
17. bře 2014

@vlci_mak
No mi se zdá, že malý se tím vyloženě baví, takže to taky hážu za hlavu, ale budu ho raději pozorovat... 😎
Díky holky za info 🙂

mikdok
2. led 2017

@vlci_mak
Ahojky. Prosim te, chtela jsem se zeptat, jak to dopadlo se synkem, kdyz zadrzoval dech. Mam dcerku 6 mesicu a zacala mi to take delat. Delala to uz kdyz ji byly 4 mesice, ale nebylo to tak intezivni a hlasity, jako je tomu ted. Zacne jakoby natahovat vzduch do sebe a sipat. Vzdycky me to hrozne vydesi. V noci kdyz spinka, tak to nastesti nedela. Ptala jsem se na to dr. a rikala, ze jestli se mi to nezda, ze nas jedine musi poslat do nemocnice na vysetreni. Mala to dela jenom kdyz si hraje nebo kdyz se na neco tesi, jakoby si s dechem"hrala". Tak nevim. Prosim odepis, jestli to synka prestalo nebo jak to dopadlo. Dekuji moc.

vlci_mak
autor
3. led 2017

@mikdok Ahojky, vymizelo to úplně. Uklidnilo mě, když mi kamarádka řekla, že to některé děti prostě dělávají, tak jsem se na to přestala soustředit a ono to časem přešlo. Já v té době hodně nosila, takže jsem měla synovu hlavičku často "nahoře" a asi jsem to víc vnímala. Být Tebou bych se nebála. Asi kdyby to dělala ve spánku nebo u toho měnila barvu, zašla bych s malou k dr., ale možná je to jen experimentování s dechem. 😉 Držím palce!

mikdok
4. led 2017

@vlci_mak
Dekuji moc za odpoved, snad ji to taky brzy prejde. Zkusim na to taky tolik nemyslet. Diky😉