Zahleněné 3-měsíční miminko. Co s tím?

romous
13. zář 2008

Ahojky holky prosim o radu moje 3 mesicni holcicka je strasne zahlenena ale nosanek ma cistej,takze ji nemuzu ani odsat ale vetsinou kdyz ji nakrmim tak se pak pozvraci,teplotu ma 37,7 to se snad za horucku jeste nepovazuje ne??A taky ma na rtech takove bile puchýřky,prosim poradte co s tim.dekuji moc vsem

caira
14. zář 2008

romous neboj se, nektere holky na koni jsou proste slepice a budou se do tebe navazet, delaji, ze jsou chytre jako kdyz spi na radiu a pritom vedi velky kulovy 😠 Nejdriv se te mely zeptat na duvod proc davas kasicky nez hned zacit poucovat a delat z tebe nejhorsi matku stoleti, nikde neni psano, ze sem hned na zacatek musis psat svou zivotni story, takze ti nema nikdo co vycitat, ze jsi hned nerekla, co holcicce bylo, staci preci, ze jsi rekla, ze pro to mas sve duvody...Do ostatniho je jim s prominutim hovno 😠

takze pro "damy" jako tannawe, prestante romous poucovat, ze podavani kasicek nepomuze naopak uskodi, pokud nejsi pediatr tak bys mela drzet pusu a krok a nekybicovat tady a nepoucovat ji..jedina rada na kterou se zeptala bylo zahleneni..o radu se stravovanim sve dcery vas rozhodne nezadala..takze neradte dokud se nekdo o radu nepta.... Hadam, ze pediatr vi lip nez ty co dela! 😝

nikka.vo
14. zář 2008

wooow 😅 😀 😎

maruskag
14. zář 2008

Romous: O zahleneni nevim ☹ . S tema puchyrkama bych sla radsi k DR... 37,7 je mirne zvysena u miminka, nam rikali v nemocnici ze do 37,5 je ok. Ale psalas to odpoledne, uz je to lepsi???

To se to radi nekterym tady... Moje mala byla v nemocnici 12 tydnu po celou dobu mela mimo jine zavedenou hadicku na krmeni a verte mi radsi bych davala kasicky...
Jinak k tomu nemam co rict 😖

petronilla
15. zář 2008

Romous:chci se ti omluvit za můj příspěvek-teď když jsem si přečetla Tvé reakce,jak to máte s papáním,tak to beru zpět a plně chápu,že jsi ráda,že malinká vůbec něco baští,a když to máš požehnané pediatričkou,tak se není čeho bát 🙂.Muselo to být pro Vás těžké,když na tom malá byla tak špatně,ale snad se vše spraví a bude fit 😉 ,každá máma chce pro své dítko jen to nej,takže ještě jednou omluva,že jsem ti křivdila 😉 .přeju vám,ať malá hezky roste a dělá Ti jen samou radost 🙂

romous
autor
15. zář 2008

DEKUJI MOC VSEM HOLKAM CO PRI ME STOJI A I ZA OMLUVU OD PETRONILLI MOC SI TOHO VAZIM. 😵

petronilla
15. zář 2008

romous,dík že jsi omluvu přijala 😵 ,byla jsi s malou dnes u té doktorky?

romous
autor
15. zář 2008

BYLA SEM U DOKTORKY A DYCHANI JE CISTE TAKZE JE TO JEN RYMA KTEROU MAJI DETI DOLE V DYCHACICH CESTACH MISTO V NOSANKU TAKZE MAME ODSAVAT

zuka
15. zář 2008

Musim napisat, ze vo vseobecnosti tu na MK casto nechapem z reakcii roznych mamiciek. Samozrejme, kazdy mame pravo na vlastny nazor, ale niekoho az pranierovat za ten jeho? Ved kde mame istotu, ze mame patent na pravdu?
Drzim palce Romous a jej dcerke, aby rychlo prekonali nadchu a vsetky ostatne zdr. problemy. A snad aj tato tema prispela trochu k civilizovanej komunikacii tu na MK.

graziela
15. zář 2008

Ahojte,
priklanam sa k nazoru ostatnych tolerantnych maminiek, ktr. stoja pri Romous...nakukla som do tejto temy len okrajovo, lebo aj nas maly ma posl. tyzden okrem kaslu trochu zahlienene priedusky, no uplne ma vytocila reakcia niektorych mamieciek, ktr. tak agresivne reagovali na prispevok romous... 😉
Snad kazda matka vie, co je najlepsie pre jeho dieta a urcite by som si nedovolila spochybnovat riesenie doktorky takto na dialku a vlastne uplne ako laik...
Takze Romous, nenechaj sa odradit niektorymi nie moc inteligentnymi prispevkami a zelam vam vela, vela zdravicka, nech vam malicka krasne rastie a robi len a len radost 🙂

kalo
15. zář 2008

Romous: jestli je to takové to "chrochtání" a v nosíčku nic nemá, tak to jsme měly taky...Doktorka mi řekla, že to se malinkým dětem stává při přechodech z tepla do zimy a opačně...Ze se ta jejich sliznice neumí na změny teplot adaptovat a tvoří se taková ta "zadní rýma" která nejde odsát a nic se s tím nenadělá. Přestane to samo.

...Jinak obecně k hlenům...zahlenění organismu způsobuje mléko a mléčné výrobky...to je všeobecně známé (ani dospělý, když má rýmu, by neměl jíst nic z mléka, páč je to pak horší). Každopádně strava na to má určitě vliv...I v UM i v kaších je nějaké procento kravské bílkoviny. 😉

radka.m.
15. zář 2008

ygreen,na jak dlouho jsi musela to kojení vysadit,teda jestli ti nevadí,že se ptám,ale docela mně to fakt zajímá,mně malý začal bojkotovat kojení kolem 4 měs,tak jsem se snažila do něho dostat mlíčko alespon lžičkou a tou se mi taky odstavil,doted mm odsávám a papáme ho lžičkou,tak by mě zajímalo,jestli se mimčo po pauze zase vrátí k prsu.omlouvám se,že se to netýká přímo zahlenění,ale nedalo mi to,abych se nezeptala,moc děkuji.

caira
16. zář 2008

ahojky, jen aby ostatni vedeli...

tannawe { asi si uvedomila, ze hodne maminkek je proti jejimu hloupymu nazoru} mi napsala IP ...Asi si chtela postezovat..bylo to cca na stranku 😀 Ale po precteni osloveni DRAHOUSKU 😀 { pritom ji ani neznam} jsem to smazala aniz bych se obtezovala jeji vylev cist... porad si stojim za nazorem, ze se tu zachovala s prominutim jako husa co si nevidi dal nez na spicku nosu { nevim jak je dlouhy- to je jen obrazne receno} 😀 a mela by se Romous za svuj pristup omluvit..zadne blizsi kamaracofty nebo vymeny IPecek s ni nepovazuji za nutne 😉

A tannawe pro priste.. pokud mas potrebu si vylit srdce..nebud srab a napis to tu verejne jako jsem udelala ja...IPcka od lidi jako ty nectu uz z principu 😵

romous co holcicka, doufam, ze uz to zahleneni je lepsi?
My na zahleneni nastesti netrpime, jen jedna ryma ale nedotala se ji na prudusky.. jinak bych rada poradila 🙂

kar.la
16. zář 2008

Nečetla jsem úplně celo diskuzi, ale v každém případě na zahlenění je nejlepší co nejvíce tekutin n azředění právě těch hlenů. Pokud miminko pije fenyklový čaj, tím lépe - fenykl je právě působí na ředění hlenů.

A pokud miminko "chrochtá" - napadlo mě: nezkoušela jsi kapičky do nosu Libenar? Je to jen fyziologický roztok, ale uvolňuje nosánek a lépe se dýchá 🙂

Držíme pěsti ať jste co nejdříve fit 🙂

lenulin
16. zář 2008

ahojky taky mám ten pocit, že má malý hleníky v krčku a přitom rýmu nemá ale preventivně odsáváme je plně kojený a i ve stolici ty hleníky má tak nevím z čeho nezdá se mi, že by byl nachlazený.Zajímalo by mě co na to říká dr. Já když jsem se jí na to ptala tak hned, že nas pošle do nemocnice že průdušky jsou špatné když sou zahleněné a odsavačkou to nevysajem.Fenikl dávám kvůli bříšku ale jen tak dvě lžičky mezi kojením

radka.m.
16. zář 2008

ahojda,nám když byly 2měs.takjsme měli nejdříve rýmu a z toho pak pěknou bronchitidu-žánět průdušek,odsávali jsme odsávačkou na vysavač a průdušky jsme roztahovali foukadlem-ventolinem a zvládli jsme to i bez antibiotik.takhle to děláme i tento týden,protoře jsme zase zahleněny.ta odsávačka na vysavač vytáhne opravdu vše.libenar je jenom na propláchnutí nosu,při zahlenění je poškozená i sliznice,na to je dobrý nasivin a vůbec nejlepší je vincentka ve spreji,má dostatečné množství minerálů,které poškozenou sliznici zahojí.

ivetienka
16. zář 2008

Ahojte mamicky, som rada, ze ste otvorili tuto temu, moja malicka ma 4. mesiace a s nosikom sa trapime uz asi dva mesiace. lekarka nam dala nasivin, no ten velmi nepomahal, potom zabral pamycon - no len na kratky cas. Okrem toho mi poradili v lekarni zvlhcovat sliznicu s MarPlus alebo Vincentkou. Stale odsavame s vysavacom, najhorsie je to vecer, Saske sa zle dycha - funi 😠 a potom tak vyzera aj spanok. Lekarka mi hovorila, ze ak to neprejde, tak nam zoberie krvicku, ci nie sme alergici ☹
Romous: drzime palceky tvojmu dievcatku a stojime so Saskou pri vas 😀

chell
16. zář 2008

cauky my dnes byly na prohlice a malou mame taky zahlenenou obcas se davi odsat nic nejde tak sem pani doktorce rekla ze mame libenar.. nebo jaxe to menuje ty ampulle pro mimi od narozeni a ona rekla at kapu to a stridam s pamykonem 5kapek do nosanu 🙂 at kdyz nudle nema v nse neodssavam ze je to zbytecny a at kapu na stridacku to tvoje.. homeopatycka neni takze to semnou neresila to mame jako bonus a je to lepsi 🙂
takze moje rada a zkusenost od pani doktorky...

at to de co nejlip 🙂

radka.m.
16. zář 2008

já myslím,že to odsávání není zbytečný,pokud jsou takhle malý děti zahleněný,tak neumějí odkašlávat,tak by jim to mohlo sednout na průdušky a to pak už je horší.oni ty hleny se uvolnují postupně,tak když se ti už ted podaří něco málo odsát,tak by to mohlo zítra třeba už jít daleko víc.

chell
16. zář 2008

takhle doktorka rekla ze plice sou ok prudusky taky a ze to ma jen jako v tvarickach a ze odsavackou odsaju stejne jen tu nosni oblast a kdyz tam nic neni tak neni co odsavat 🙂 ony ty hleniky protekaji rovnou do briska obcas ji nakopnou... jen prodavam jak sem koupila 🙂 samo ze kdyby tu rymu mela horsi tak odsavat ne ze ne ale nam se udela jen obcas suchej holoubek kterej vyndame usonkem 🙂
mam pocit ze ten pamykon je asi jenom na predpis ale...

radka.m.
16. zář 2008

ten pamycon je jenom na předpis,protože to jsou kapičky s antibiotikama,ted je zrovna máme taky.

listicka20
16. zář 2008

Ahojky, když měla moje malá rýmu ve 3 měsících, tak jí z toho nosu taky nešlo moc odsát, i když jsem se snažila tou odsavačkou na vysavač (když jsem řekla manželovi, že odsávám luxem, tak si myslel, že si dělám srandu a neřešil to... dokud neslyšel z ložnice zvuk vysavače! to přilítnul, cože to provádím s jeho dcerou 😀 )
No ale hleny ven nešly, neměla klasicky ucpanej nos, spíš to taky sedělo dole. Doktorka mi řikala, že se s tím moc dělat nedá a může to trvat dýl než u dospělýho, protože ty miminka nemůžou vykašlávat, hůř se toho zbavujou. Jestli není teplota, tak se může chodit ven - na vzduchu se dýchá líp, a taky to chce asi doma ten vzduch zvlhčovat... No jak už psaly holky.

Jinak mě zaráží některé reakce na začátku, romous, prosím tě, až bude Tvá dcera v pubertě a bude mít akné, tak si vzpomeň, že je to kvůli tomu, žes jí krmila ve třech měsících kaší 😀 😀 😀
To musim taky svojí mámě říct, že tolik trpim na beďary proto, že mi dala coby kojenci ochutnat vanilkový rohlíček! 😀 😀 😀

krissssss
28. bře 2013

Ahojky holky,mam otázku 🙂 mam 3.mesicniho kluka a od narozeni mi chrci proste jako by byl zahleneny a myslim,ze ho to docela stve a když jsem byla u dr.doporucila mi fenistil kapky ale nepripadalo mi,ze mu nejak zabiraji. 😒 Zajimalo by me proc?proc tak chrci??Plne kojim a při kojeni mu to nevadi i když třeba chrci taky ale docela me to stve:/ prijde mi ,ze to ma na průduškách presne jak popisuje tady nektera z vas. ☹