Zahlenění.Co může znamenat?

lucajdak
3. únor 2010

Ahoj
Potřebovala bych holky poradit, maminky jestli budete vedet.Máme zvlhčovač vzduch, aby se malému dobře dýchalo, funguje dobře, v ložnici máme příjemných 20-21 stupnů a 66% vlhkosti, ale vždycky ráno se mi zdá že je Petřík zahleněný, má sucho v nosíku ale přitom kucká z těch hlenů.Odsát to odsavačkou na vysavač nejde
Dnes dostal banán s jablíčkem, hrozně mu šmakovalo, ale v polovině začal kuckat, a zas jako by chtěl ty hleny vykašlat.Nevíte co to může znamenat?V pondělí máme jít na očkování Hexu a Synflorix a tak nevím jestli budu moct.K doktorce jít nechci, protože ona vůbec nic neví co má dělat 😀 Musíme změnit.

anysek1
3. únor 2010

zkus zavolat sestřičce do ordinace ona ti určitě poradí co a jak a řekne ti jestli můžete jít na očkování🙂

petkula
3. únor 2010

Nám taky Vojta kolem 5. měsíce začal pokašlávat - hlavně večer, před usnutím nebo v noci. Jakoby se snažil něco vykašlat. Šli jsme k dr., ať si ho poslechne ale nic tam prý neměl. Říkala, že je to asi mlíčko, které se mu vrací. Pak ho to časem přešlo. Být tebou, tak si k dr. zajdu, ať si ho pro jistotu poslechne.

kocule
3. únor 2010

Luci, 66 % je strašně moc. My máme standardně 40 % a je to OK. Zdravá vlhkost má být 35-65 %, ale to už nám smrdí omítka a mohou se tvořit plísně. Pozor na to, nemusí být vůbec vidět. Určitě bych vlhkost snížila a možná se i to zahlenění zlepší. 😉

kocule
3. únor 2010

Dívala jsem se ještě do návodu a zvlhčovač se nemá používat při vlhkosti vyšší než 50 %, takže bych v tomto byla opravdu opatrná. 😉

petkula
3. únor 2010

kocule, nemyslela jsi nižší než 50% ? Jo a 66% je opravdu dost...to je pomalu jako v koupelně 😉

kocule
3. únor 2010

Petkula: Nemyslela. Zvhlčovač by se měl používat do té doby, než vlhkost v místnosti dosáhne cca 50 %, pak by se měl vypnout. Takto jsem to četla v návodu. Teda doufám, že jsem to blbě nepochopila 😅, ale i 50 % se mi teda zdá dost. 😝 A 66 % si nedovedu představit

misule82
3. únor 2010

66% vlhkosti je docela dost, doporučuju koupit ceresit, nám docela pomohl. V ložnici jsme měli vlhost až 80% a pořád plíseň 😠 teď máme něco přes 50% 😉 Klárka taky pořád špatně dýchá, ale má to už od narození - stridor.

petkula
3. únor 2010

kocule, spletla jsem si to já, myslela jsem, že se bavíte o odvlhčovači 😉
Jinak, v tomhle článku: http://tiscali.cz/bydl/bydl_center_080104.10296...
se píše, že optimální vlhkost je 55-65% 😲

lucajdak
autor
3. únor 2010

holky díky moc za rady, vlhkost snížíme.Zkusim nepouštět zvlhčovač.No máme nový byt ale stejně se mi zdálo že je tam suchy vzduch 🙂

gjavurkova
11. únor 2010

no holky my teď stím nosem bojujeme. Malá furt chrčí, nejde to pořádně odsát, jen po koupání večer a to jí vydrží tak do jedné, pakzačíná chrčet, pištět, kopat nožičkama a já nemůžu skoro nic dělat. A doktorka taky neporadila, jen že si máme dojít kdyžtak na ORL. Huraa. Zvlhčovač nemám, furt větrám a rozvěšuju mokrý pleny. Možná zvlhčovač zkusím. už nevím co dělat. ☹