Zánět močových cest? Dvouletá dcera má teplotu

am123alka
13. pro 2013

Ahoj holky, dvouleté dcerce včera vylétly teploty a jiné příznaky nemá, teď už má přes den jen 37,5. Bojím se, aby neměla zánět močového měchýře nebo ledvin, protože trénujeme bez plenek a to s sebou nese občasné počůrání, a to i venku, v téhle kose, počůrání v noci, které jí ne vždy vzbudí nebo čůrání "na kytičky" venku. Nejsem si vědoma toho, že by prostydla ve smyslu prochladla, když se počůrá, mažeme domů, když čůrá venku, je to minutka a hned ji zas obléknu a v po spánku má k ránu ručky vždy teplé a vypadá vyhřátě. Přesto mě to hlodá, protože jsem četla, že u malých dětí mohou být jediným příznakem teplota či horečka. Jinak mi přijde ok. Máte s tím prosím zkušenost? Myslíte, že bych poznala, kdyby se něco takového dělo? Nevím, jestli mám uhánět se zkumavkou k dr. Prosím, poradíte? Díky!

klaire22
13. pro 2013

My také trénujeme nočník, ale ven bych ji bez plínky nevzala, právě proto, aby se nepočůrala a tím pádem nenastydla.
Pro jistotu ji nahřívej zádíčka, ať je má stále v teple a dávej hodně čaje, ale když by se to nezlepšilo, určitě rychle k doktorce.

helcenka
13. pro 2013

Počkala bych přes víkend, jak se to vyvine, horečky nebo teploty mohou být příznakem spousty nemocí a další příznaky se mohou objevit později. Vař jí brusinkový a heřmánkový čajík a drž ji v teple. Teď je na to brzo, dělat nějaké závěry. A v pondělí budeš moudřejší. A uvidíš.
Nebo také nemusí jít vůbec o nic. Pamatuju si, když naše prďola loni měla 3 dny horečky a nic k tomu a ani se nic dalšího nepřidalo. Pro jistotu jsem pak zašla s močí k dr. a vše bylo v pořádku.
Ale naprosto souhlasím s @klaire22, v tomhle počasí bych teda venku bez plenky netrénovala. Jedno z mých dítek je narozené v zimě, kolem toho druhého roku jsme také "odplenkovávali", ale na ven jsem vždycky dávala tréninkové kalhotky (to aby to byla správná simulace spodního prádla a ne pleny, aby se dali stejně stáhnout a natáhnout), kdyby náhodou došlo k nehodě, stalo se to sice asi jen 2x, byli jsme už dlouho bez počurání, přesto jsem je přestala dávat až s příchodem jara.
Malé děti prochladnou hodně snadno, stačí pár minut.