Zánět středního ucha bez rýmy

billi
11. pro 2016

Pěkný den,
jdu se zeptat na vaše zkušenosti. V pátek jsme byli na pohotovosti se synem, protože ho bolelo ucho. Celý den byl v pohodě, po obědě šel spát, probudil se za hodinu s pláčem a plakal a plakal až do 17:30, kdy mu lékařka píchla ucho. Doktorka byla překvapená, protože syn bez rýmy, bez teploty a stěžoval si jen ty 3,5 hodiny a to už muselo být hodně zlé, protože celou dobu se za ouško držel.
Při odchodu mi řekla, že mám čekat, že se mu rýma spustí, je neděle a nic.
Jedná se o synův 5. zánět, ostatní 4 byly klasicky z rýmy.
Dá se tomu nějak předcházet? Na orl mi doktorka řekla smrkat a stříkat Vincentku + Nasivin, ale to je univerzální rada na rýmu, ale co když je bez rýmy?
Děkuji za rady a zkušenosti.

betelgeuzz
12. pro 2016

@soyevita do konvičky dáš slanou teplou vodu, asi 37 stupňů, což je teplota těla. takže voda ti v dutinách nepřipadá ani studená, ani horká. konvičku si přiložíš k jedné dírce a nakloníš hlavu na bok. Voda ti protíká dutinami, je to trochu nepříjemný tlak, jako když ti nateče do nosu voda v bazéně. Voda vytíká spodní dírkou včetně soplů. (sorry za popis). U konvičky jsou i obrázky, jak se má používat, možná najdeš i na netu nějaké video. je to trochu nepříjemné, ale udělám si to 2 večery po sobě a mám po rýmě.

anlek
12. pro 2016

Přesně tak, mladší se ji naučil jako tříletý. Starší později, neznala jsem ji před tím. Starší ji vnímá jako úlevu, sám se o ní hlásí. Zkuste ji pogooglit, na ofiko stránkách bývalo video.
Starší trpívá na chronické zelené rýmy, klidně celou zimu mimo akutní nemoc smrká 2x denně zelený hnus. Na ORL už se začalo mluvit o vytržení mandle. Já toho nejsem zastánce, měl ji zvětšení kvůli chronické infekci. ATB kapky mu zabrali jen na dobu, co jsme je kapali, pak hned rýma zpět. Loni jsme dali měsíční kúru konvičky a syn se rýmy na podzim zbavil + léčebna před vánoci a zbytek zimy byl bez rýmy, při kontrole mandle kamerkou, byla dr překvapená a řekla, že to na trhání není. 👍
Léčebnu preferujeme Cvikov, ale i tam se nám letos stalo, že mladšímu se tam rozjelo astma a nedařilo se jim ho zvládnout. ☹ Doma i přes změnu léčby kašel přešel v zápal plic. ☹

soyevita
12. pro 2016

@betelgeuzz Moc děkuji,učitě konvička přibude v naší lékárničce,v životě jsem o ní neslyšela

billi
autor
13. pro 2016

Od jakého věku je ta konvička vhodná?

soyevita
13. pro 2016

@billi Já viděla na netu dětskou konvičku a malé mimčo tak cca půl roku.Je to jako výplach "mořskou vodou",takže asi od miminek