Záněty středního ucha

nursik
21. dub 2008

Ahojte, takže za krátký život naší malé už měla 2x zánět středního ucha. Poprvé v prosinci, trvalo skoro týden než se diagnostikoval, protože sice měla teploty, ale nebyl to takový ten učebnicový - prý to není žádná fňukna, říkala doktorka. Dostala ATB, přesně po dobrání dostala virozu a vysoké horečky, skončily jsme v nemocnici, 23. prosince nás k večeru pustili domů. Od toho prosince byla v naprosté pohodě, v pátek ráno se probudila s ukrutnou rýmou a v sobotu večer už jsme jeli na pohotovost. Teplotu neměla nijak vysokou, ale byla dost uplakaná, tak jsem to tipla na uši a taky že ano. Píchali jí jednou ouško, ATB napsali, ale prý uvidím, jak na tom zítra bude a podle toho je začít dávat nebo ne.
Maminky, co vám pomohlo jako prevence zánětů. Kapeme kapky, odsáváme, ale není to nic platné. Uvažuji i o očkování a teď se tluču do hlavy, že jsem si nevyžádala stěr z ouška. Jsem docela zoufalá, pokud by se tohle mělo opakovat i nadále. Díky za každou radu.

radost
21. dub 2008

my si zánět ouška nedávno prodělali taky, lékař nám doporučil očkovat co nejdříve proti pneumokokovi.

nursik
autor
21. dub 2008

Ano, ale ne vždy je původce nákazy jako je v očkovací látce ☹

viona
21. dub 2008

Malej měl zánět jednou v lednu a od té doby se bojím.Teď pokaždý při rýmě odsávám přes vysavač a v pohodě,do uší se zatim nedostala 🙂 Doporučil mi to ORL lékař a pak taky eventuálně očkovat Prevenarem,jak psala radost 😉 Jinak ,když jsem se o tom bavila s doktorkou,říkala,že ty záněty se většinou stejně zcela ovlivnit nedají,některý děti prostě mají ty ouška(eustachovu trubici) tak blbě anatomicky stavěný,že se tam ta rýma dostane hladce,prý je to často i dědičný,takže pokud jste na to trpěli i vy jako rodiče,nebo třeba i ob generaci prarodiče,je možný,že k tomu bude mít dispozice i vaše dítě 😒

aponchie
21. dub 2008

malicka mela zanet uz asi 4x fakt opruz 😒 nam nic nepomaha jen smrkat a smrkat a dbajrat pichala usi no jednou ji to dokonce prasklo samo,krev na polstari fakt brutus..no a zvazuju uz davno tu injekci ale nevim jestli ji to pomuze aby dalsi nemela.nicmene slysi hure nema vzduch v usich a jde na operaci na nejake trubicky co ji tam zavedou plus nosni mandle ven ☹

najana
21. dub 2008

holky, u dětí který ale mají časté obtíže s otitidami může dítě dostat prevenar zdarma.... ono jde asi hlavně o to, že sice ne všechny otitidy způsobuje pneumokok, to je jasné (jsou tam jiné streptokoky a nebo spousta virů), ale při častém onemocnění může dojít k celkovému oslabení imunity a pneumokok se pak může projevit jinde.... a to už jsou pak horší nemoce... ale myslím, že se to dá zjistit z výtěru z nosíku.... jestli tam pneumokok je či není... pak je ještě otázka, který kmen... protože prevenar je na těch 7 nejnebezpečnějších... držím vám palce... můj starší syn měl 22x otitidu a 3x zápal plic... takže je špikovanej atb... bohužel tenkrát prevenar nebyl... synovi bude 14....mrňouska už jsem nechala očkovat....

junovka
21. dub 2008

no, baby....stale zapal usi signalizuje alergiu.Moj manzel to by nebol mesiac pocas celeho detstva aby nemala zapal usi a nakoniec je silny alergik.Tak, isto moj synovec, ktory ma teraz 2 roky.Stale zapal usi a nakoniec diagnoza alergia.Odkedy je lieceny na alergiu, odvtedy pokoj 😉

aponchie
21. dub 2008

ja uz sem rozhodnuta ,ze potahneme na alergologii hned po te operaci ktera ma bejt za 2tydny ,ale buhviii jestli se uskutecni pac ma na mandlich nejake bile carky a mudra nevi co to je tak brala teprve stery 😠 kuwa uz neni 3tydny ve skolce a uz ani nebude je nejaka zalepana nemocena a to do tri let nic nemela az ve skolce 😖

me mudra rekla ze prevenar muzu mit zadara ale musim mit nejak 3otitidy po sobe v jednom roce coz ted nesplnujeme ale loni jo takze tudle nudle prej

petule.h
22. dub 2008

ano pneumokoka určitě...my měli ucho píchané 2x jednou pravé, jednou levé a jednou v létě, jednou v zimě..a párkrát jsme to rozehnali.Teď klepu skoro rok je pohoda 🙂 .Ale já znám děti, co měli stále píchané uši, tak jim vyndali nosní mandle, udělali živou vakcínu, která by měla pak zabránit dalšímu píchání, nebo alespoń v takové míře a stále mají uši 2x za rok píchané ..no uši jsou bolístka 🙂 , u nás přitom nebyla ani rýma, ani teploty, já to vždy poznala po strašném pláči...ano prevenar je při píchání myslím 5x a více zdarma jak píše najana

aponchie
22. dub 2008

jako myslis,ze ta nosni mandle vytahnout je blbost?me mudra rikala ze je kompletne zahlenena a porad s ev noci dusi kucanim ale nechrape ..ale to az ted v te skolce 😠 me rikala na orl ze ji ta mandle pomuze i od tech usi a jeste ty trubicky ze pomuzou chudera spatne slysi a ted nevim jestli uz dlouho po vsech tech pichanich nebo az ted jak je nemocna 😢

petule.h
22. dub 2008

neříkám , že je to k ničemu, to určitě není, oni jim ty uši budou píchat jen méněkrát.Jen se to omezí...u mě to tak má neteřinka i dítě velice dobré kamarádky.Ale jinak nemocné jsou prakticky stejně, jako rýmy...atd, ale to taky může být dané tou školkou, alergií...atd

petule.h
22. dub 2008

já bych to taky udělala, kdyby mému dítěti píchali uši třeba 3-4x za rok a doktorka to doporučila...ale ono to bohužel není tak, že vytrhnout a máš od toho pokoj... 😖

aponchie
22. dub 2008

no ona naposledy byla pichat ucho tak pred pul rokem takze nic dramatickeho kdyz se to tak veme ,ale spis posledni dobou dost casto trpi na kasel rymu a nosohltan ..asi proto to chce mudra udelat jinak rikala ze to zase dorusta ta mandlicka toz uvidime na druhou stranu v nemocnici rikala sestra ze uz to ma snad skoro kazde dite tak fakt nevim ale rozhodne jdeme na ty usi pac jak neslysi je to o nicem..navic uz se citi dobre jen ma na mandlich takove bile carecky vypadaji jako malinkate roupy takove dovne vubec nevime co to je mudra delala vyter a vysledky az ve ctvrtek fakt me sibe z te skolky co se tam da chytit 😠

petule.h
22. dub 2008

nojo, to je jasné, že pokud neslyší, bude to pro ní lepší, o těch trubičkách jsem taky slyšela.Pokud ti to doktorkam poradila, tak bych neváhala a v nemocnici ti to doktor taky doporučil 🙂

nursik
autor
22. dub 2008

Prevenar zdarma je od 4.zánětů výše za rok, včera jsem to studovala. Taky jsem našla informaci o kapkách Otobacid, o homeopatické léčbě, je toho moc 😒

petule.h
22. dub 2008

otobacid je na předpis a tím nám rozháněli ucho snad 5x 🙂 ,na dovolené ho vozím ssebou, ale někdo ho zase nedoporučuje...ale mě ho na orl vždy napíší když je ucho trochu zarudlé.Jinak se omlouvám, myslela jsem, že od 5 a více 🙂 píchání

zanetka82
22. dub 2008

Tak ja se musím přidat. Zrovna dneska jsem byla s Petříkem na ORL. Dělali na tympano (křivka sluchu) Před 14 dny jsme měli zanět středního ucha už 6 😠 od narození. Panu dr. se nezda leve ucho. Ten poslední zanět byl ve velkem rozsahu prasknul nam bubínek. Hned nas objednáli na trhaní mandlí. A pak se pry uvidí. Není vyloučene že se to bude opakovat a že nam ty mandle dorostou. Taky sme měli antibiotika Augmentin duo. Jsou dobre a pak jsme měli i otobacit. NESMÍME se potapět pod vodu ať nam to nevleze do nosu a do uši. Jinak hodně smrkat!!!! 😉 😀

petule.h
22. dub 2008

nojo, to má ta moje známá s tim klučinou taky, jemu je 5 let a už ani neříká, že ho bolí ucho a praskne mu to samo..ty uši jsou trápení, jinak augmentin jsme měli taky.To smrkání je hlavní, u malých dětí se to řeší sáním luxem, protože to prostě nevysaješ..jsem zvědavá , jak na tom bude malé až se narodí 😒

nursik
autor
22. dub 2008

Odsáváme, kapame, ale stejně se to do ucha dostane, není to prostš tak jednoduchý 😢

petule.h
22. dub 2008

to já vím, že není.my byli před rokem v březnu na horách, nejdříve to chytlo malého, tak jsme jeli do Prahy, pač z Černého dolu bychom museli na pohotovost až do semil a nakonec mu ucho píchli, druhý den po nás jela s dcerou švagrová a v Praze po dovče šlo na píchání zase dítě kamarádky, takže ono se to prý m,ůže i nakazit z dítěte na dítě...

lenlut
22. dub 2008

Ahoj,malá od kamarádky je ted asi 14 dní po očkování Prevenarem,ale jí stačilo mít během 6 měsíců 4x zánět středního ucha a při tom posledním jí doktroka řekla že už má automaticky naárok na očkování zdarma.JInka byli na alergologiii-nic,mandle nosní ji trhali v loni v listopadu a stejně se jí to vrací a většinou to i bohužel samo praskne.Ted při tom poslendím zánětu jí už ušařka vyhrožovala že to není možné,že jí malá z takovou ohluchne-jí to ucho při tom zánětu asi nijka moc nebolí,prý byla i 2x bez teplot.Do dvou let byla zdravá a pka se to nějak rozjelo a je věčně na hromadě-ales píš že pořád kašlala a ted ty záněty.Tak snad jim to zabere.
U nás v rodině na to trpěla segra když byla malinká, tak do 6-8 měsíce pravidelně jednou za měsíc, chytla rýmu a ta jí pak sedla do uší.Poprvé jí bylo asi tak 3 měsíce a pak byli na ušním pravidelní návštěvníci,Bylo to v roce 91 a doktor už tehdy nadával že to není možné,jako by to mamka snad dělala schválně. 😖 Přešlo to jakmile začala sedět.

petule.h
22. dub 2008

no má kamarádka má 5-leté dítě a nepřešlo to ani náhodou...

nursik
autor
22. dub 2008

Tak jśme byly na kontrole, ucho se hojí dobře. Očkování Prevenarem mi nedoporučil, že prý těch zánětů způsobených pneumokokem je malé % a spíš je očkování zátěž pro organismus. Spíš doporučoval nějaké trubičky, co se zavedou do ucha a vyrovnávají tlak, prý má s tím dobré zkušenosti, tak uvidíme, jak nás to bude ještě zlobit. Předepsal nám i Otobacid jako první pomoc.

aponchie
22. dub 2008

nursik ja na ne s malou jdu za 14dni 🙂

najana
22. dub 2008

tak to záleží doktor od doktora... naše by to při častých zánětech doporučila... já si to ale taky myslím...vždyť to tělíčko je oslabené tím neustálým bojem a vyřizovaním pohromy po atb.... myslím, že očkování je proti tomu menší zátěž... a kdyby to zabbránilo alespoň tomu % z otitd, které způsobuje pneumokok, byla bych asi ráda... nevím, staršímu synovi, který na to trpěl, už bude 14.... přešlo ho to v druhé třídě na základní škole... první třídu prakticky měl domácí vyučování....atb bral od 2 let každý měsíc (od listopadu do dubna)... HRŮZA!!! tomu říkam zátěž....nosní mandli mu vyndavali 2x...podruhé, to bylo na konci první třídy mu z ní udělali tu autovakcínu... a to asi zabralo...vůbec nechápu, proč to neudělali dřív....bral to celé prázdniny... a v druhé třídě si už jen občas stěžoval na bolest, ale atb neměl pak asi 5 let....

nursik
autor
22. dub 2008

No jo, doktoři se taky nemůžou shodnout, ale dětská mi nedoporučuje, dva ORL doktoři taky ne, tak zatím zkusíme vydržet. Navíc tento zánět byl virového původu, takže by nám očkování bylo houby platné ☹

aponchie
23. dub 2008

ja jsem ted dosla od lekare a byl tam zaskok a rikala ze klidne jo a moje predtim rikala ze zase moc ne tak si vyber 😅

berynka
23. dub 2008

Ahoj,
já sama měla asi do 4 let 13x píchané ucho. Ty poslední záněty si dost živě pamatuji a dodneška to je věc, kterou bych nechtěla opakovat ☹ . Dokud mi nevytrhli mandle, tak nebyl pokoj 😢 .

najana
23. dub 2008

ty mandle řešení asi je... ale musí to podle mě být ve správný čas.... tomu staršímu to poprvé vůbec nepomohlo... to mu byly tuším 4 roky... zas mu dorostla a záněty se pořád opakovaly... no a podruhé mu bylo 6, ale spíš asi pomohla ta autovakcína... no a mrňouska jsem naočkovat nechala... tak uvidíme....

nursik
autor
23. dub 2008

U takhle maličkých dětí to prý ani nedělají, nejdříve po druhém roce, tak uvidíme, jak budem válčit.

najana
27. dub 2008

tak pokud to nedělají do 2 let, tak asi jedině zkusit očkování...ale každý si to musí rozmyslet po svém