Zanořený penis u kojence, máte zkušenost?

nivinau
29. říj 2012

Dobrý den,
nemáte prosím některá zkušenost s touto diagnozou u kojence??

lucajdak
29. říj 2012

Co to je zanoreny penis jako ze je maly a leze jako by dovnitr?Jestli jo mame neco podobneho ale zadnou diagnozu nam nikdo nerekl

nivinau
autor
30. říj 2012

Ahoj, je to ono. Je problém, že se o tom nikde nedá moc najít. Je to časté u obézních chlapečků, ale náš mrňous je hubeňour a pindíka má jakoby vevnitř. Když čůrá a nebo mu zatlačím na ten okolní tukový polštářek, tak ho má "normálního"... Dr. mi k tomu taky nic neřekla, ale tatínek řešil že ho "má malého" tak jsem začala pátrat. Někdo z toho prý vyroste a někdo musí na operaci. Jak půjdeme na preventivní prohlídku, chci si nechat napsat doporučení na urologii. Tak mne zajímalo jestli jste to někdo neřešil ☹

nivinau
autor
30. říj 2012
vendullka
30. říj 2012

A kolik je malému?

nivinau
autor
30. říj 2012

osm měsíců. Má to ale od narození. 😕

lucajdak
30. říj 2012

@nivinau nas mrnous ho ma sice venku ale je to miniatura a ten tukovy polstarek ma taky a taky kdyz to zmacknu tak mu vic vyleze ale je taky hubeny ale ono to opravdu nic neni taky mam nekdy pocit ze mu zalejza ale ja to zatim neresim mame 4 mesice.

nivinau
autor
30. říj 2012

@lucajdak No náš brouček ho má pohledově taky hodně malého, trčí mu jen jakoby špička. Ale když jsem pátrala, tak po dlouhém hledání se mi povedlo najít diagnozu zanořený penis. Na jednom americkém serveru jsem našla informaci, o možnosti ukrytí penisu v tukovém polštářku. A skutečně, když mu zatlačím na ten tuk. polštářek, penis mu začíná již na stydké kosti a já nevím co s tím. Jestli je to normální a časem se to srovná? Nebo jestli nás čeká operace ☹

lucajdak
30. říj 2012

@nivinau no zni to hrozne, kdyby jsi sem nenapsala tak by me to ani nenapadlo ze neco takoveho muze byt ale i nase doktorka nic nerikala tak se ji na to optam a moc dekuji ze jsi to tema zalozila aspon to nenecham jen tak a zeptam se, ale nechci se tim nejak stresovat uz takle jsme si prozili celkem hnusny porod a navic ma male oboustrannou hydrokelu a triselnou kylu k tomu a jeste resit toto..... Ach jo 😒

nivinau
autor
30. říj 2012

Taky jsem to neřešila 🙂 Ale přišlo mi divné, že ostatní miminka mají pinďíka jasně ohraničeného (jde poznat kde jim začíná) a v klidovém stavu jim vysí. Našemu malému ne, pořád mu jakoby trčí špička, začátek nahmatáš až u stydké kosti a vypadá malý, ale snad není 😅

nivinau
autor
30. říj 2012
bacubacu
30. říj 2012

Já jdu se synem na operaci, diagnóza je zanořený penis se zúženou předkožkou! Má problém i u čůrání. Pediatr to nijak neřešil, musela jsem se snažit sama!

nivinau
autor
31. říj 2012

@bacubacu Mám podezření na to samé!! Moc děkuji že jsi se ozvala.
Prosím tě, jak se to u vás projevovalo? A co na to dr? Řešila jsi to na urologii?? A jak je tvůj syn starý? Co bude obnášet ta operace?? Jak se projevují problémy u močení?
Omlouvám se za moc dotazů, ale trápí mě to a nemá mi kdo poskytnout informace 🙂
Díky 🙂

bacubacu
31. říj 2012

Syn má dva a půl roku, řeším to od jeho tří měsíců, měl totiž jednu pánvičku v ledvině menší a proto mě dr. poslala s močí do laboratože, zjistilo se, že má hodně zvýšené procento bakterií, byla v šoku, tak jsem se ji zeptala jestli to nemůže být tím, že se mu v té předkožce zadržuje moč, že pokud nemá dobrou plenu, která dobře saje, tak se mu naplní močí a potom mu to musím vymačkávat, to trvá dodnes, pokud sedí na nočníku a opře se mu lulík o stěnu nočníku, a ucpe se mu ta dírka, tak se naplní předkožka a potom ho musím dávat do vany a vymačkávat protože to stříká všude kolem... operace bude obnášet plastiku s obřízkou (on má totiž hodně zúženou předkožku)... byla jsem s ním na urologii, ale nebylo to dětské oddělení, proto mi tam řekli, že to budou řešit až bude větší - mezi 13 - 15 rokem, což je blbost, tak jsem si sehnala na netu dětskou urologii (u nás v ČR jsou jedině Praha, Brno, Olomouc), tam jsme se dostali a bude se to řešit operací... Lulíka má vlastně v podbříšku a to co je jako lulík, to je jen kůže - předkožka, která je, jak už jsem psala hodně zúžená, proto se mu tam ta moč drží... jinak mu to od těch čtyř měsíců vystřikávám každý večer po koupání heřmánkem (naberu do stříkačky a vstříknu do té předkožky a potom vymačkám). Možná jsem to napsala chaoticky, ale snad to pochopíš...
Dobře znám tu beznaděj, proto jsem se tady ozvala, protože sama vím, že jsem nikde žádné informace nemohla sehnat...

nivinau
autor
31. říj 2012

@bacubacu Tak to máte opravdu velké trápení, musíte si užívat ☹ Moc děkuji že jsi se ozvala!
U nás s čůráním snad problém není, ale obávám se možných zánětů, prý je to dost časté ☹
Takže tvého synka čeká obřízka a plastika? Co ta plastika prosím tě bude znamenat? Co jsem se dopátrala, tak oni uvolňují nějak ty úpony aby se penis dostal z podbřišku?
Zkusím zajít na tu urologii co mi řeknou a kdyžtak zkusím pořešit tu dětskou.
Ještě jednou díky. Prý to není zase tak ojedinělý problém.....

radusberus
31. říj 2012

No holky tak dnes jsme byli u doktorky a malemu stahla predkozku na silu..... nas prcek ho ma taky ,,maleho´´ jako by cve špíčku schovaného, už od miminka se mi to zdálo divné že má jen takového cvrnďulku..... občas mu vylze občas je zalezený.... no a stou předkožkou má problémy hrozné, s čuráním až těď po tom co mu to foktorka přtetáhla na silu , bolíá ho to..... koho se mám zeptat ať se mu na něj mrkně?

bacubacu
31. říj 2012

@nivinau ojedinělé to asi není, ale nikde se o tom moc nemluví! Plastika bude znamenat, že mu tu kůži nahoře rozříznou a přišijí mu jí za žalud, nechají jí volnou aby měl žalud místo pro uvolnění. Dělá se to v celkové narkoze. Vyšetřením na urologii určitě nic nezkazíš, aspoň budeš mít jistotu!! Držím vám palce, aby vám to dobře dopadlo!

bacubacu
31. říj 2012

@radusberus ahoj, našemu staršímu synovi taky přetahovali předložku násilím, na urologii, ale nemá zanořený penis, má ho normálního. Nejhorší bylo první vyčurání. Potom jsme mu ho museli omývat heřmánkem, tak to byla věc, nechtěl si ho nechat přetáhnout, takže manžel držel kolena, já jsem ho musela přilehnout, a potom jsem mu ho omyla tím heřmánkem. Trvalo to cca čtyři měsíce, ale teď proti mladšímu to byla procházka růžovým sadem! Takže holky penisům zdar!! 😉 jo a ještě k těm zánětum, je to protivné a smrdí to, ale léčí se to antibiot.kapkama.

olusenka
31. říj 2012

Náš malý to má také tak, jako psala lucajdak. Zatím mě nenapadlo nad tím nějak přemýšlet, říkám si, prostě ho bude mít malého. Dr. mu ho při každé návštěvě kontroluje, i předkožku a nikdy nic zatím neříkal. Snad každý malý pindík neznamená hned špatnou věc. Nevím. Až dojde na stahování předkožky, uvidíme, jestli budeme koupat v heřmánku a přetahovat, na to je teď ještě čas.

nivinau
autor
31. říj 2012

@radusberus všude se píše že by se nemělo přetahovat násilím... paní dr. nechápu 🤐
Jinak to máme stejně, při čůrání se zvětší, ale jinak je v tom polštářku schovaný.

@bacubacu To mu s tím jeho posazením nebudou nic dělat? Když se zeptám blbě, pokud mu přešijou kůžičku za žalud, tak se mu vzhledem k tomu zanoření schová celý pindík dovnitř, ne? Nebudou mu to nějak upravovat aby "velezl" ven? 😕

@olusenka já se na jednou americkém serveru dočetla, že penis se má měřit od kořene, který nahmatáš u stydké kosti (lékařský server 😉 ) Někomu se to může upravit samo, ale zajímalo by mne, jak se to "řeší" pokud ke zlepšení nedojde 😒

Koukám že je to celkem časté téma 😕

hojda
31. říj 2012

Holky, nechcete si to dát do uzavřené diskuze, přece jen to třeba vašim dětem bude někdy vadit, že se tohle píše na netu. Nic ve zlém. Myslím to dobře. , nevíte, kdo to čte a jak s tím naloží,

nivinau
autor
31. říj 2012

@hojda jj, to máš pravdu, proto píšu s nickem bez informací.
Ale na druhou stranu je to fakt častý problém o kterém se skoro nikde nedočteš a myslím že pro maminky které mají stejné obavy může být tato diskuse přínosem 🙂

olusenka
31. říj 2012

@hojda uzavřená diskuze? To existuje? Proto se taky moc nerozepisuju...

bacubacu
31. říj 2012

@nivinau to je úprava aby mu vylezl ven, ono není každý zanořený penis stejný! Kdyby mu to mělo nějak uškodit nebo zhoršit, tak bych to toho nešla! Myslím, že na urologii kam chodíme ví co dělají, nejsme jediní komu tuto operaci dělali a výsledky jsou super!

bacubacu
31. říj 2012

@hojda jsem tady anonymně, napsala jsem svou zkušenost, na tom nevidím nic vhodného ke zneužití! Chtěla jsem se podělit o svou zkušenost a poradit a tím jsem vlastně řekla už vše!

nivinau
autor
1. lis 2012

@bacubacu držím pěsti ať je malý brzy v pořádku a operace dopadne na 1 🙂

hojda
1. lis 2012

@bacubacu Já to chápu, ale je to dost citlivé téma a některé maminky tu anonymně nejsou, ale je to na vás. Prostě bych se jen přesunula do soukromé diskuze.

hojda
1. lis 2012

@nivinau to určitě, řeším něco podobného. Máte oficiální volné téma, kde ho maminky mohou najít, ale pak už diskutujeme v uzavřené části.

hojda
1. lis 2012

@olusenka Ano, někdo jí musí založit a udělit vám do ní vstup.

bacubacu
1. lis 2012

@nivinau díky!!!

bacubacu
1. lis 2012

@hojda citlivé?! Je to něco o čem se nemluví, čím víc maminek o tom bude vědět, tím víc jich bude v pohodě.... Já na tom, že napíšu ať si každá nechá napsat doporučení na urologii a ujistila se, nevidím nic citlivého!!