Zápach u 4letého dítěte. Co si o tom myslíte?

mellounowamanzelka
31. srp 2019

Hezký den všem.
Můžete prosím poradit, dcera 4 roky, mám pocit, že cítím zápach (potu asi?) v jejím podpaží. Přišla jsem na to zcela náhodou, dávala jsem pryč bordel z trika a nahodou jsem čichla, je to cítit jen doslova, když tam strčím nos. Doma říkají, že je to normální, ani moc nic necítí. U doktorky má odběry v pořádku (obraz krve, štítnou, cukr), dok. necítil, prohlédl ji, žádné jiné známky nějaké puberty nejeví, prý je určitý zápach normální,ale samozřejmě jí nestrkal nos až přímo tam. Vím, že děti do puberty cítit nejsou a nevím nakolik je normální nějaký zápach spocených dětí.
Přiznám se, že mi to leží v hlavě a mám o ni strach. Manžel říká, že přeháním.Je tu někdo, kdo by mi mohl říct, svůj názor, zatím jsem tu našla odpověď na spoustu otázek ohledně dětí.

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

@luckylee tak to je fajn, no jedla vždycky všechno, sladké moc nejí, maso jí moc nechutná, ale jí ho, jinak klasika, jí docela dost ovoce a zeleniny, polotovary nevedeme🤷. Já už i podezřívala ten rybí olej😄, ale to si myslím, že je už scifi. Je taky vysoká na svůj věk, ale tedy to byla vždycky nadprůměrná už od mimima, že by se teď ten růst lišil, nebo urychlil,to ne, má 114cm.

mellounowamanzelka
autor
31. srp 2019

@luckavolosyn no hrotím, to je fakt na zabití, když mně to nedá spát. Jinak každej den se koupem, když jsou vedra dáme si sprchu všichni v průběhu dne, oblečení děcka stejně zašpiní na písku, na hrišti, takže to je každý den čisté, i tak ho vyhazuju docela voňavé, i když se potí děcka jako vrata od chlívku, oproti tomu třeba já skoro vůbec...
Právě proto mě zaskočilo, že jsem něco ucítila přímo na ní a google je plný diagnóz🙄

klea81
31. srp 2019

@ladyhacek zvláštní, jak je to individuální, syn má 8,5 roku a nikdy propocené tričko neměl, vždy mně ho přijde škoda prát 😇

ladyhacek
31. srp 2019

@klea81 opravdu? Tak syn teda každý den pyžamo spí jen v tilku a slipech a zpocený.
Mladší (1 rok)se taky hodně potí

klea81
31. srp 2019

@ladyhacek neříkám, že se nepoti, ale že není tím potem cítit on, ani oblečení

ellena24
31. srp 2019

Jsem učitelka v mš a můžu říct že teda rozhodně po lítání a řádění na zahradě cítit jsou :D sice ne tak jako dospělí ale přesto trochu ano 🙂

krystofovaa
1. zář 2019

Synovi teda smrdí pyzamko kolem krku😂 Jak se v noci potí. Jinak nikde jinde

verace81
1. zář 2019

Já cítím zápach u 3,5 leté dcery z hlavy. Ona se dost potí, ale ten pach je cítit vždy, když déle nejde na velkou. Má s tím problémy už skoro rok a bere na to i léky takže to přikládám k tomu.

nikolab20
1. zář 2019

Syn je citit potem ve vlasech. Jsou mu take 4 roky

mellounowamanzelka
autor
1. zář 2019

@verace81 to je masakr, co všecko je provázané, tak snad to brzy přejde, jako malá jsem měla problémy se zácpou já a pamatuju, že to kolem 5. roku bylo dobrý👍

krucis
1. zář 2019

Dcera 7 let je taky někdy cítit a to nemusím čmuchat přímo tam, stačí když sedím vedle😉 mému čtyřletákovi dost smrdí nohy😉 Myslím, že je to normální a jako u dospělých je to dost individuální. Každé dítě to může mít jinak a vidět za tím hned nemoc mi přijde trochu přehnané. Chápu, že jako matka máš strach, ale pokud i lékaři to přijde normální, tak bych to neřešila...

mellounowamanzelka
autor
1. zář 2019

Díky všem za odpovědi, budu to sledovat, měl by teď být konec toho vedra tak uvidíme, snad je vše v pohodě.

marcicek84
1. zář 2019

Proboha to je teda diskuze,zrovna poceni je normalni vec,moc to resis...

mellounowamanzelka
autor
1. zář 2019

@marcicek84 neřeším pocení jako takové, což jsi si jistě všimla.

marcicek84
3. zář 2019

@mellounowamanzelka resis kraviny,kazdy kdo se zpoti tak zapacha...deti nedeti...

blumchenkin
4. zář 2019

@mellounowamanzelka Moji dcerce taky strašně smrdí podpaží🙂 asi od 6 nebo 7let, tak jsem to řešila s dr, ale ona je taková pohodářka, takže to přešla a řekla, že je to normální. Sice je ta moje už o 5 let starší než tvá, ale taky mě to vyděsilo a myslela jsem si, že udělá doktorka alespoň nějaké odběry. Ale dcera nesnáší jehly, takže jsem nebyla tak iniciativní, nechala jsem to být, a ušetřila jsem jí vyšetření:(
Kdyby si ještě něco vypátrala , dej vědět;) mě to úplně normální také nepřijde....

blumchenkin
4. zář 2019

PS: mojí druhé dceři je ted 7 a půl a potí se fakt minimálně a rozhodně nesmrdí jako její sestra v 6 letech.

marcicek84
8. zář 2019

100 pro to je genetika,ma nekdo tatinka co extremne pachne pri spoceni,nebo sam je takovy?moje segra se taky poti vic jak ja a pachne vic,moje mamka to nikdy neresila,byt byla mladsi...zije do ted a zdravotni problem nema