Zarostlý nehet u kojence. Máte zkušenost?

milejdy
23. dub 2011

Holky,chci se zeptat,máte některá zkušennosti se zarostlým nehtíkem na nožičce. Mě se to stalo u palce maličkého a zjišťuji,že se mu to začíná dělat i na druhé nožičce. On má zvláštní tvar špičatého palečku a přesto,že jsem to zastřihla vodorovně,tak se mu to podebralo. Po Velikonocích ho vezmu k doktorce,ale jsem z toho celá špatná....

beruska24.9.
23. dub 2011

@milejdy - malá to má od malička na obou palečkách na nožičkách a přesto, že se snažím stříhat nehtík rovně, u palečků to prostě nejde. Ale nikdy ji to nehnisalo, nechávala jsem to kontrolovat i Dr. na prohlídkách. Jen ty nehtíky na palečkách jsou teď (1,5 roku) takové zdeformované. Možná by nebylo od věci zajet na dětskou chirurgii (pohotovost). Pokud to hnisá, tak ať se na to radši podívají, příp. s tím něco udělají nebo poradí co s tím.

eloana
23. dub 2011

ahoj...myslim, ze to mel kamardky syn jako miminko --byli s tim na chirurgii

kris2008
23. dub 2011

me to delali nekolikrat,kdyz sem byla mala a i ted--byla to silena bolest jak to zarostlo hluboko-neslo stim nic delat nez honem na chirurgii.
ani to neboli,pichnou injekci do mista.to jen trochu stipne a pak to ostrihaji az do hloubky a zavazou.v pohode stim fungujes.urcite tam zajed,protoze pak se muze stat,ze to bude moc a budou mu muset sundat cely nehet ☹

milejdy
autor
23. dub 2011

jo,vám se to řekne,vem ho na chirurgii,tady v tom zapadákově....volala jsem Dr.,tak bude v ordinaci v úterý po svátcích,tady je svátek v neděli a pondělí. Mám mu na to dávat betadin (to je jako český ajatin nebo podobně,už si nevzpomenu) a ještě jednu mastičku Bactroban. Pak jsem volala kámošce (ona je taky doktorka),tak mi doporučila to samé....zítra se možná za mnou zastaví a podívá se malému na ty nožičky. Já se fakt zblázním! Stále máme něco kolem prcka. Když už má pupečníkovou kílu,ta je prý nepatrná,ale přece. Pak se ohodil vyrážkou,tak to jsme už zmákli taky a na to měl stomatitidu,tak jsem mu pusinku musela uvnitř mazat gelíčkem. No,hrůza! Je to mé druhé dítko,ale tohle jsem s první Kačenkou nezažila nic obdobného ani náhodou!

milejdy
autor
23. dub 2011

Díky všem za zájem a odpověď..... 😉

ined77
16. črc 2014

Dobrý večer maminky,

do naší Wiki knohovničky byl přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/zarustani-nehtu/ Zarůstání nehtů.
Budu moc ráda, pokud se Vám podaří vyšetřit chviličku a podělit se o své zkušenosti s tímto nešvarem i s ostatními maminkami, které třeba zrovna trápí totéž. Vaše rady, tipy a zkušenosti jistě velmi ocení 🙂 .

Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace 🙂!!

Krásný letní večer všem
Denisa
@milejdy @kris2008 @eloana @beruska24.9. ... a další 🙂 .

onetka
14. čer 2020

Mám dvojčátka. Oběma zarůstaly nehty (4tyden) Nikam jsem s nimi neletěla. Trochu jsem sázela na selský rozum. Desinfikovanymi nůžkami jsem jim ten hnis odstřihla a sem tam stříkla bezalkoholovou desinfekcí. Zasílám foto pro představu. Ještě to není úplně ono, ale o 100% lepší jak předtím. Rozdíl týden.

verca9595
23. led 2021

@onetka máte to už dobré? Synovi také zarustaji oba palce, má to snad už od 4.týdne a dr. mi na kontrole vždy tvrdí, že by se to mělo do jeho 3 let stavit, kdyby ne, tak mu je budou muset strhnout, do ty doby se to prý u tak malých dětí neřeší...mu to teda nehnisa a ani nemá nic kolem červeného, ale má ty nehtiky takové zakřivené.