Zduřelá uzlina na krku od očkování TBC

valsik
16. říj 2007

ahoj všechny, už nevím, kde se zeptat, tak začínám nové téma...

Kristýnce před dvěma měsíci (tj.ve 2měs) zduřela uzlina na krku z boku. Je velká cca 2x1cm. Mudr.nás poslala na ORL (tam žádný nález nebyl), pak na plicní na kalmetizaci, tam Týnce už 2x vytáhli hnis z ramínka jehlou, pak jí ještě píchali do té uzliny v domění, že vytáhnou hnis a nic. Na sonu uzliny zjistili, že je to normální uzlina a že v ní není žádná tekutina podobná hnisu atd.

Od té doby se uzlina nemění (ani neroste, ani se nezmenšuje, ani nerudne, ani nehnisá...prostě nic se s ní neděje).
Na plicním nám stále říkají, že ji máme pozorovat, že je ještě dost času na paniku a že máme být v klidu.

Týnku evidentně uzlina nebolí, nepřekáží jí ani v pohybu.

chci se zeptat zkušenějších maminek, jestli jste se s tím setkaly a pokud ano, jaký to mělo u vás průběh? díky

berdicek
16. říj 2007

Ahoj valsik, sice nepatrim mezi zkusenejsi maminy, ale uzlinku na krku mame taky zhruba tyden.Je malinka jako hrášek. Dnes jsme byli v poradne, tak jsem to nahlasila doktorce, rekla, ze je to reakce na TBC a pry se to stava, na zadne dalsi vysetreni nas neposlala.

pho
17. říj 2007

Ahoj, mám 7 měsíčního chlapečka. Taky se mu udělaly uzlinky po očkování TBC v zátylku, na krčku a v podpaží na straně, kde je naočkovaný. Největší je ta uzlina v podpaží - prohmatala to a řekla, že je to normální. Ramínko nemá taky ještě pořádně zhojené, takže není ještě ani jednou naočkovaný hexavakcínou. Zatím nás MUDr. nikam neposlala, vyčkává, že se to zahojí samo. Teď k ní půjdeme znovu tak uvidíme.

valsik
autor
21. říj 2007

holky, díky za zprávu. tak jste mě trochu uklidnily, aspoň v tom nejsme samy. My máme jít znovu na kontrolu na plicní asi za dva týdny, tak vám dám pak vědět, jak se to vyvíjí, ale zatím se to vůbec nemění.

cifer
18. bře 2009

Ahoj holky,
vytahuju tohle starý téma, protože jsem malýmu včera našla na krku a v podpaží bouličky, podle dr. je to reakce na očkování TBC, poslala nás na plicní, kde mu to dr. jenom prohlídla a poslala nás na další vyšetření do Brna, nic moc nám k tomu neřekla, jen že se to někdy stává, že by se to mělo vstřebat a že se to většinou hojí dlouho ☹ kvůli tomu samožřejmě neproběhne očkování hexou, až to zmizí. Nemáte někdo zkušenost jestli to opravdu samo zmizí, nebo co se s tím případně dělá, do té dětské nemocnice jedeme až za týden..... Díky.