Zduřelá uzlinka na hlavičce u miminka. Máte zkušenost?

beruska1979
17. kvě 2008

Holky, tak jsem nasla dalsi "problem"
Pri kojeni jsem na hlavicce miminka nasla boulicku velikosti hrasku na hlavicce u krcni patere. Kdyz na ni zatlacim, je tvrda a hyba se. Nevim, jestli to dobre vysvetluju, ale docela mne to polekalo. Na druhe strane nic takoveho neni. Doktorka po telefonu rikala, ze je to nejspise zdurela uzlinka a ze se nemam obavat. Nemate s tim nektera zkusenosti? ☹

rogorca
17. kvě 2008

beruško mám - minulý týden se malé našla za ouškem,ale trošku více vzadu malou bulku,která se stejně jak tvrdíš pohybuje.Byla jsem vylekaná a hned v pondělí jsem s ní běžela k lékařce.Ta mne uklidnila,že je to zduřelá uzlinka / objevují se v celé oblasti zátylku a za ušima/. U nás je to pravděpodobně reakce na kožní problémy jak na obličeji /vyrážka/ tak ve vlasech / krusta/.Ale může se objevit i z jiných důvodů /nachlazení atd../Nemusí se objevit bezprostředně při té dané příčině,ale se zpožděním.Může tam zůstat dlouho - měsíc...nebo i napořád.NESMÍ RŮST POD RUKAMA!! jen se pozvolna zvětšovat,nebo naopak.Tak myslím,že nemusíš panikařit-to určitě bude v pořádku,ale zajdi s tím jen pro kontrolu. 😉

beruska1979
autor
17. kvě 2008

rogorca: tak to jsem rada. Akorat jsem nepochopila, co myslis tim, ze nesmi rust pod rukama?

rogorca
17. kvě 2008

tzn.že by se neměla rychle zvětšovat - jako,že by byla každý den větší a větší

beruska1979
autor
17. kvě 2008

jo, tak to jo 😉
No, porad ji kontroluju a jsem uz asi z toho nejaka pomatena, protoze mi prijde, ze je trochu vetsi, ale to je asi jenom pocit. Manzelovi se vetsi nezda.
Ach jo, je to hruza. Kdyz jsem ji nasla, uplne se mi udelalo spatne od zaludku 😒

majaaita
17. kvě 2008

Berusko, náš malej to má taky, cca od půl roku. Hlavně sleduj, jestli neroste. Když se ti to nebude zdát, doktorka tě uklidní 🙂
Jo, malej jí má doteď, stejně velkou.

minea
17. kvě 2008

Dcera má taky boule, mezi uchem a zátylkem - na každé straně různě velkou. Má to asi od dvou měsíců jako reakci na seboreu, která se u ní projevila dost výrazně. Já to moc neřeším, protože sama ty boule mám za ušima taky, už ani nevím kolik let 😅 . Ještě jsem k tomu někde četla, že se boulička musí pod kůží při ohmatání hýbat, neměla by být napevno...

beruska1979
autor
17. kvě 2008

ano, to mne doktorka taky rekla, ze se musi hybat, byt tvrda a nesmi rust, cervenat a meknout. Ja jsem takovy blazen, ze ji na tu boulicku saham kazdou minutu, abych se ujistila, ze je vse ok. Neumim si vubec predstavit, jak bych vyvadela, kdyby to bylo neco horsiho....