Zelená stolice, horečka, nechuť k jidlu u 13ti m. prcka

galigula
18. dub 2011

Ahoj, prosim o radu, nas maly ma uz 3 dny teplotu, prvni den mel 40, to byl jen uknourany, ospinkany, mazlivy, davala jsem Panadol cipky a horecka klesla, druhy den bez teplot, ale zase nechtel nic jist, vsechno vyplyvoval, takze mel za cely den jeden jogurt. No a dnes v noci zase teplota 39,4 , zase Panadlo, zase bez teploty, ale ma uz asi 3. stolici uplne zelenou a vodovatou, nekdy jsou v ni i takove hleny. Nevite, co to muze byt? Jsme ted v zahranici a do CR se vracime ve ctvrtek, mame se vratit driv, nebo vyckat, co myslite? Hledala jsem to i tady, ale vsude je jen zminka o zelene stolici u kojenych deti :(

latvia
18. dub 2011

@galigula dolezite je aby prijimal tekutiny, hnacka ho moze dehydrovat...ked je stolica ako spinava voda, bolo by vhodne zajst na pohotovost, pokial ste v EU tak by to problem nemal byt. Moze to byt nejaky virus, alebo mu len nieco nesadlo, ale vzhladom na tu teplotu skor nieco infekcne.tazko povedat takto na dialku.zatial co mozes tak mu dat dietnu stravu - olupane jablko, banan, varena ryza, varena mrkva, suchare, cierny casj mierne osladeny so stipkou soli

hancazivocich
18. dub 2011

@galigula - pokud by to šlo a nejste daleko, tak já osobně bych se vrátila - pokud by to bylo např. autem pár hodin jízdy. Nás učili, že zelená, vodnatá s hlenem a horečkama může být salmonella.
Ale my měly zelenou stoličku - po UM, ale spíš zácpovitou. Ne vždy to musí být salmonela. Záleží na tom, jak vypadají klasické stoličky..
Vynech mléčné výrobky - to prohání ještě víc. Nabízej mu pořád a pořád něco k pití - klidně i lžičkou...Po trošičkách..
Co zoubek? Nemůže růst?

babulinkab
18. dub 2011

@galigula nebo zkus dávat pití stříkačkou třeba z nurofenu, syn tím vypil docela dost, ale hlavně pořád a pořád dokola

galigula
autor
18. dub 2011

@latvia, @babulinkab Holky dik, teda s tou salmonelou si me @hancazivocich docela vylekala. No copak, domu to mame 8h autem, jsme v Zahrebu v Chorvatsku. Ale manzel tu ma do stredy praci, tak jsme to chteli nejak vydrzet. Malej pije casto a dost, davam mu caj a na noc sunar, ted to zkusime bez toho sunaru, jenom s cajem. Zoubky to sice asi taky muzou byt, i kdyz do ted ma 7 zubu a vsechny vylezly bez horecky a malej byl uplne v klidu, jeste jsme si pochvalovali, ze tohle nas minulo. Ani to nevypada, ze by se nejaky klubal.

jajkax
18. dub 2011

Já bych asi s takhle vysokýma teplotama raději došla na pohotovost, v chorvatsku se to určitě v pohodě dá.Držím palce ať je to dobrý. 🙂

hancazivocich
18. dub 2011

@galigula - já tě nechtěla vyplašit! Promiň! A nedávala jsi nějaké jídlo co by mohl ,,barvit"? Špenát nebo tak? Je otázka - jestli ten Sunar dát či nedat.. Pokud ho máte jen na noc... Hlavně nedávej jogurty, sýry atd..
Ty horečky jsou srazitelný - jestli to dobře chápu? A nejsou často? A pije dobře - říkáš... Pokud tam tvůj muž pracuje, tak bude vědět i o nějakým lékaři, který by vás event. vyšetřil - ne? 8hodin autem je dost.

Jo a k zoubkům - zkus juknout i dál - nám to rostlo cik-cak. Nejdřív vyrostla čtyřka a pak teprve dvojka.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
galigula
autor
18. dub 2011

@jajkax horecky uz nema, dnes jsme bez teplot, v noci mel sice 39,4 ale po Panadolu je klid. @hancazivocich Nic co by barvilo nemel. Tak nevim. Je to tezke, tady se mi k doktorum moc nechce, nevim jak bych se domlouvala, pze ani manzel tady neni dlouho na to, aby se domluvil. Prcek je z nas nejvic v pohode, celou dobu radi jako normalne, akorat ten den, kdyz mel ty vysoke, tak byl tulivy, ale jinak zadny rozdil oproti normalu, coz si zase rikam, ze kdyby to bylo neco hrozneho, tak by becel, nebo polehaval. No uvidime, zatim dnes dobry, i neco pojedl, tak uvidime do vecera a kdyztak se sbalime a pojedeme domu.

galigula
autor
18. dub 2011

@em_ka nevarila, vsechno mame z nasi balene Dobre vody, tak to tim asi taky nebude. Treba jen nejaka lehka viroza, snad teda. Kazdopadne v patek jsme stejne objednany k dr. tak se ji na to zeptam. Pokud se to nezhorsi, jinak jedeme hned a klidne i tady, ruce, nohy mam, tak se nejak domluvime 🙂

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
mamkamarketa
18. dub 2011

@galigula rozhodne te nehodlam strasit,ale na tohle si pamatuju jako dite ☹ zeleny prujem, bolelo me bricho,horecky i jsem zvracela. skoncila jsem na kapackach v nemocnici.. diagnoza? salmonela ☹ byt tebou necekam a jdu k dr... udelaji vyter a maji jasno. drzim palce

galigula
autor
19. dub 2011

@mamkamarketa diky, ale uz je to u nas mnohem lepsi, navic si myslim, ze kdyby to bylo neco vaznejsiho, tak tady neradi, nesmeje se a je naprosto v pohode od toho prvniho dne. Navic uz se nam i ta stolice zlepsila, vcera jsme udelali dietni den, jen rohlik a cerny caj a uz je normalne hneda a kasovita, maly je bez teplot, takze to asi byl jen nejaky lehounky vir. Kazdopadne hned jak prijedem, coz je zitra, tak skocime k doktorce a dam vedet jak jsme dopadli 🙂 ale dekuji moc za rady a zkusenosti 🙂