Zelený průjem u sedmitýdenního miminka, jak mu pomůžu?

stajnyyy
17. črc 2013

Zdravím maminky, našemu malému je sedm týdnů, dostal zelený průjem, tak jsem mazala k doktorce, ta mi poradila vysadit mlíčko a dávat mu mrkvové a rýžové odvary, to jsem udělala, průjem už nemá, ale zelené to má pořád. Nevíte co by to mohlo být, jak mu mám pomoci? Je to nebezpečné, nebo jen plaším a je to naprosto normální?

berynka
17. črc 2013

Normální to není. Je kojený? Naší malé pomohlo bezmléčné období, které bylo cca 14 dní, až pak se to upravilo. Doktorka měla pro jistotu udělat i výtěr 😒 .
@stajnyyy

stajnyyy
autor
17. črc 2013

dělala výtěr, když jsme šli na kontrolu nic neříkala, tak to asi bylo dobré. No doře, zkusím tedy ještě nechat mrkev a rýži a uvidíme... někdo mi třeba taky říkal, že je to z UM- kojený totiž není - prý obsahuje více železa a to způsobuje zelenou barvu...
@berynka

berynka
17. črc 2013

@stajnyyy jo to je možné s tím železem 😉 a taky kakání zezelená, když je déle na vzduchu.

babka
17. črc 2013

@stajnyyy zelená barva není při UM nic neobvyklého. Naše mrně kakalo skoro pořád zeleně - byla na nutrilonu HA, potom obyč. Pukud nemá nějaké bolení bříška a dobře prospívá, tak není problém 🙂

luthien.k
18. črc 2013

@stajnyyy v sedmi týdnech byl určitě nedávala rýži a mrkev, to se mu může pěkně rozhodit zažívání, které na takovou stravu rozhodně není připravené. Pokud používáte HA mléko, tak je zelená barva naprosto normální a pokud nemá jiné problémy, tak bych se jí neobávala ani u normálního UM. Jinak při nejistotě bych chtěla ještě odběr stolice na rotaviry, toto vyšetření se z běžného výtěru nedělá, ale odebírá se extra do zkumavky.

stajnyyy
autor
18. črc 2013

@luthien.k mrkev i rýži mi doporučila dětská doktorka, dělám mu z nich jen odvary.... ta asi musí vědět, co dělá... jinak děkuji
@babka moc děkuji 🙂 jsem hned klidnější
@berynka no venku jsme téměř pořád 🙂

luthien.k
18. črc 2013

@stajnyyy ano, měla by to vědět, o výživě ovšem pediatři obvykle mnoho nevědí, když radí zavádět lepek formou piškotů a podobné nesmysly...

katyxq
19. črc 2013

@luthien.k taky jsem to chtěla napsat, jestli je ta doktroka normální ... hlavně že se všude píše, že minimálně do ukončeného 4. měsíce miminku do pusy nepatří nic jiného, než mlíčko (mateřské nebo, pokud kojení nejde, tak UM).
@stajnyyy Od téhle pediatry bych prchala hodně rychle. Čekala bych, že když na základě průjmu má pocit, že vadí mléčné (BKM), tak dočasně doporučí takhle malému miminku plně štěpené UM (Nutrilon allergy care, Nestlé althéra) a ne rýži a mrkev, vždyť v těch prakticky nejsou žádné bílkoviny, tuky, z čeho to dítě má růst, vyživovat mozek i jiné orgány? 😒 Plus doporučí probiotika (ty bych já dávala pořád, i když nejsou problémy), případně i prebiotika (Hylak) a udělá kultivace stolice kvůli průjmu, jestli za tím nestojí nějaké baktérie, viry. No a zelená stolice sama o sobě problém není, obzvlášť na UM, prý to dělá vyšší obsah železa.

zouipodana
17. čer 2015

Ahoj holky dnes mel poprve Davidek zeleny prujem . Uz skoro nekojim nemam bouzel moc mlicka tak dostava sunar. Cetla jsem ze to muze mit s UM a nebo ze ma hlad . No pockam jestli se to nezlepsi do odpol. Jinak zavolam doktorce

kristyna90
17. čer 2015

ahojky, zelenou stolici muze mit vazne z HA mlicka vsechny maminky co znam co byli na umelem mlicku HA meli jejich miminka zeleny prujem.. pri kojeni to je pry kdyz maminka sni vice cukru nez tuku tak je prujem zeleny pokud naopak tak oranzovy.. moc jsem tomu neverila ale podle zkusenosti s nasim malym to bude pravda.. 🙂

ladyhacek
17. čer 2015

@zouipodana zelená stolička z hladu to není - ta bývá prý hnědá > s UM nemám zkušenost, ale zelená je při větší konzumaci sladkého nebo alergie na laktózu

zouipodana
19. čer 2015

Dekuji za spravy ale zelenou stolici mel jen jednou jinak ted ma zas takovou zlutou tak je vse ok.