Zkrácený čípek, zánět, může to být plodovka?

tinkad29
5. črc 2019

Zdravím 2 dny zpět jsem byla na poho kvůli bolestem, tvrdnuti břicha, ale i bolestem při curani. MUDr mi řekla že mám zkrácený čípek a že hrozí riziko předčasného porodu, že musím už zůstat doma. Z moci prý něco vyšlo, ale poslala to na přesnější rozbor, kdy bude mít výsledky až v pondělí a příp.dostanu atb. Poctivě ležím, zda se mi to lepší, ale dnes se mi zdá že mám,, víc,, takovy vodnaty výtok, není toho moc. Myslíte že by se mohlo jednat o plodovku? Mám strašný strach, ale zase nechci moc plasit :( děkuji za názory.

nicolnik
5. črc 2019

@tinkad29 nevim kolikaty tyden si, ale ja skoro ve 25tt a mam silene vodnaty vytok. Ve stredu na kontrole mi doktorka rekla, ze je to v pohode. Ja teda mam, ale cipek 4cm dlouhy

tinkad29
autor
5. črc 2019

@nicolnik jsem v 18tt zapomněla jsem napsat. No mě právě ani neřekla jak dlouhý, jen že je zkrácený :(

puhelin
5. črc 2019

Ve 26tt jsem mela podobne problemy, udelali mi pro jistotu cerklaz (zasiti cipku). Bylo to pry na posledni chvili, ale od te doby drzi (klepu), zitra zacinam 37. tyden. Cipek jsem mela jen asi 18 mm dlouhy, ale hlavne byl rozevreny do tvaru V (sirka toho rozevreni asi 17 mm).

tinkad29
autor
5. črc 2019

@puhelin teď jsem to našla v průkazce, mám 25mm, říkala mi že to je hraniční. Jinak výtok teď mám trosku a spíš hrudkovitej, tak myslím že by to mělo být v pohodě. 😉 Děkuji

puhelin
5. črc 2019

@tinkad29 Tak uvidis, snad cipek vydrzi. Moje dr. mi rikala ve 26tt, ze by cipek mel byt v te dobe alespon 30 mm.
Jinak doporucuju se vyhnout sexu a to bohuzel i orgasmu. Kazdy stah muze cipek zkratit a zacit rozevirat a ted uz je to dost nezadouci. Drzim pesti.

nicolnik
5. črc 2019

@tinkad29 tak to je uz opravdu hranicni hodnota. Takze fakt klid, bez sexu, namahy, brat magnesium at je ta cinnost delohy a vseho co nejmensi a on urcite vydrzi🍀

tinkad29
autor
5. črc 2019

@puhelin to by mě ani nenapadlo něco takovyho jako sex teď. Poctivě ležím a doufám že bude vše v pořádku 🙂 děkuji

tinkad29
autor
5. črc 2019

@nicolnik ano poctivě ležím, odpočívám a doufám že bude vše v pořádku. Děkuji moc 🙂

puhelin
5. črc 2019

@tinkad29 Verim, ze ted te to desi. Ja uz takhle drzim 11. tyden a zacinam mit krizi. Mam ted nejak moc atraktivniho manzela, hezci, pritazlivejsi. 🙂 Uz se tesim, az mi steh odstrani a pustime se do vypuzovani.

tinkad29
autor
22. črc 2019

@puhelin no to věřím, ne už se naštěstí čípek zlepšil, ale klidový režim a zákaz sexu mám 0orad 🙄 už mi z toho začíná taky celkem hrabat 🙂

puhelin
22. črc 2019

@tinkad29 My jsme meli uplny zakaz 12 tydnu, tak si to umim predstavit. Pozor i na orgasmus, ten "skodi" cipku velmi :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru