Žlutohnědá i zelená stolice. Je třeba jít k lékaři?

suki
10. pro 2007

Ahoj holky, je mi jasný, že toto téma už se tu probíralo, ale mě by zajímalo, jestli když skoro vždycky má malá normální stoličku-tedy žlutohnědou, tak jestli, když se třeba jednou mezi tím objeví zelená, tak jednou týdně až dvakrát. Jestli se mám znepokojovat a nebo jestli to je tím, že třeba vypila více předního mléka. Má třeba 3 normální stoličky a pak jednu zelenou. Ptám se, jestli kdyby to byla infekce nebo něco jiného, měla by ji zelenou pokaždé? Mám kvůli tomu volat doktorovi, když jinak teplotu nemá a vypadá naprosto spokojeně? Děkuju moc za odpovědi.

dendisa
10. pro 2007

mi řekl doktor, že u kojeného dítěte je jakákoliv stolice ok. A to jsme měli jednu dobu až hnědou.

suki
autor
10. pro 2007

Tak to asi teda bude O.K.Ale pište prosím vaše zkušenosti.Děkuju

majkeela
10. pro 2007

My máme s barvičkou totéž. Poprvé jsem to řešila a doktorka mi doporučila rýžovou kaši - to měla malá 2,5 měsíce. Málem jsem vyletěla z kůže, protože plně kojenému dítěti bych nic takového nedala. Laktační poradkyně mi řekla, že je to nesmysl. Souhlasím s dendisou, že u kojeného mimi, je barva stoličky jedno. Jediné čím se řídím je, zda je malá spokojená. Pokud je usměvavá, o jídlo si říká standardně s vyprazdňováním nemá potíže, tak barvu stoličky neřeším.

suki
autor
10. pro 2007

tak to jsem hned klidnější díky já jen jestli mám plašit k doktorovi nebo se na to vykašlat a neřešit to.

machire
11. pro 2007

My to máme taky tak. Malý má jednou žlutou podruhé zelenou. Doktorka mu dělala stěr a posílala to do laboratoře. Prý tam má nějakou bakterii, která se ve střevech vyskytuje normálně, ale on ji má mírně přemnoženou. Ale vůbec to neřešila, prý když přibírá, tak je všechno v pořádku, takže to taky neřeším.

petraluk
11. pro 2007

Suki, já bych tedy rozhodně netvrdila, že je všechna barva normální. Mám s tím nemalé zkušenosti. Malej měl hodně zelenou stolici, nejdříve jsme dostali Hylak a za 3 dny to přešlo. Ale ani ne za měsíc to bylo zpátky a stále se to zhoršovalo až jsme skončili na 14 dní v nemocnici. Nakonec zjistili, že měl jak píše machire hodně přemnoženou e-coli ve střevech. Dostal atb, už jsou to 2 měsíce a stále není úplně ok, ke kojení mu musím dávat rýžový odvar.
A podotýkám, že celou dobu byl naprosto v pohodě, usměvavej a spokojenej.
Takže já bch projistotu volala mudr ať udělá výtěr. 😉 Ale je to můj názor, byli jsme tenkrát u 3 doktorů a všichni radili to samí. 🙂

suki
autor
11. pro 2007

petraluk tak děkuju zavolám teda doktorovi a zeptám se. Díky 🙂

petraluk
11. pro 2007

Nemáš za co 😉 Já se svýma zkušenostma už bych to sama neřešila,a raději budu za bláznivou matku než aby mu zase něco bylo 🙂

suki
autor
15. pro 2007

Tak jsem se ptala doktora a ten mi řekl, že když malá dobře přibírá, tak je jedno jakou má stolici. 😉

artuse
15. pro 2007

ahoj holky,

my taky občas máme mírně nazelenalou stolici, prý to občas může být (podle knížek), tak to taky neřeším, příště se na to pro jistotu zeptám Dr. 🙂