Zvětšené uzliny u dětí. Nalezli jste je?

lilili2
12. únor 2010

Ahojte holky moc by mne zajímalo zda jste u svých dětí také někdy nalezli zvětšené uzliny. Synovi jsem našla zvětšené uzlinky na šíji a doktorka říkala, že je to zcela normální. 😖 Tak jsem se chtěla zeptat zda je to opravdu u kojenců tak časté a normální jak říká? Syn má 3 měsíce

maly_prcek
12. únor 2010

My měli po očkování TBC cca v 8m... Už jsou fuč... 😉

lilili2
autor
12. únor 2010

maly-prcek: jak velké prosím tě byly a kde?

maly_prcek
12. únor 2010

Takové malinkaté hrášky (tak 0,5cm), zezadu na krčku... Je to prý běžbá reakce. Neměly by mít víc než 1cm...

shaula
12. únor 2010

V 16 měsících po očkování MMR. V tříslech viditelné pouhým okem (cca 1,5 cm), za ušima prý pohmatem (já to necítila 😀 ).

usounek25
12. únor 2010

Taky jsme je měli po očkování TBC, po tom co mu začlo hnisat ramínko, tak jsem objevila taky uzliny na krčku, ptala jsem dr., ta se na něj koukla, prý je to normální. Už je nemá.

dezyre
6. led 2013

Ahoj holky,
trochu oživím toto téma ..
Zhruba před čtvrt rokem jsem synovi našla zvětšenou uzlinu na krku (na levé straně na boku), zašli jsme k doktorce, protože mě to dost vyděsilo, ta udělala výtěr z krku a vyšel z toho pozitivní masivní streptokok, ale i po přeléčení tam ta zduřelá uzlina zůstává a dokonce když má rýmu nebo nějaké nachlazení, tak se k tomu přidávají i další - většinou kolem té jedné větši a pak dole u kliční kosti. Doktorka nám žádné krevní testy nic nedělala, prostě jen řekla, že to bývá u dětčí časté (to jsem se taky dočetla) a že to zmizí až bude zdravý. Ale mě to tam popravdě hrozně rozčiluje. Proto jsem se Vás chtěla zeptat, jestli s tím máte taky nějakou zkušenost a jak se těch zduřelých uzlin zbavit - např. nějaké přírodní preparáty, vitamíny anebo se prostě musí opravdu stoprocentně vyléčit od všech rým a kašlíků, průjmů a pak to časem zmizí?

dezyre
6. led 2013

Holky, opravdu tady s tímto nemáte některá zkušenosti?

jmisa
7. led 2013

@dezyre uzliny má syn prakticky zvětšené pořád, řešila jsem to už se 4 doktorama, nikdo v tom neviděl nic zvláštního, pediatra jen pro jistotu nabrala krev, krevní obraz a takový ten základní rozbor, vše bylo v normě. Na imunologii mi naposledy řekla dr., že to má od toho, jak tělo bojuje s chorobama, což u nás bojuje stále, protože syn je stále dokola nemocný. uzliny často prý mizí třeba 2-3 měsíce po infekci, což u nás prakticky nemají šanci.

luciina
7. led 2013

@dezyre Eli ma take na leve strane krku uzlinku a je malinka a nejvic je videt, kdyz na ni leze nejake nachlazeni. Dr. take rikala, ze to deti mivaji a ani jediny odber neudelala ani vyter. Pro me je to dobry indikator nemoci a hned nasazuji Kalobu a snad to i funguje. Je malokdy nemocna. tuktuktuk 🙂

dezyre
7. led 2013

@jmisa
@luciina
Holky díky za reakce. Staník jich má opravdu hodně, ale je fakt, že je poslední dobou pořád nachlazený. Uvidím teda jestli to zmizí na léto, až bude delší dobu zdravej.

jmisa
8. led 2013

@dezyre mně třeba doktorka řekla, že se to víc vyskytuje u světlovlasých dětí, ale nevím, jaký je Tvůj synek.
a jinak náš jich má taky několik, ale jedna je taková větší a zmizí málokdy, ostatní tak střídavě zvětšují zmenšují.

dezyre
8. led 2013

@jmisa náš malej se narodil jako černovlasej a teď má vlásky hnědý (takže střed). On má právě taky jednu větší - ta se zmenšuje a zvětšuje a ty ostatní se objevují a zase mizí.

ninach
30. led 2013

hledala jsem zrovna nejake informace o zvetsenych uzlinach a narazila jsem na tuhle diskuzi.Dcera ma zvetsenou uzlinu na jedne strane krku od malicka,vsimla jsem si toho asi v 5 mesicich,ted byla casto nemocna a ma ji velkou asi jako olivu,zitra jdeme k doktorce,pry nas posle na sono a na odbery(pro jistotu),ale jinak rikala,ze je to nejspis kvuli oparu,co se ji udelal

baris
30. led 2013

@ninach ahoj, neboj, starší dcera má ty uzliny na krku již 2 roky. Podle Dr. se nemám bát. Teda já jsem v klidu, jenom moje mamka vyšiluje a kupuje pořád roláky 😀

Dr. mi říkala, že se tak projevuje, že tělo s něčím bojuje. Nemusí to být zrovne nemoc, ale třeba má záděr... něčeho, čeho si ani nevšimneš.

dezyre
30. led 2013

Nedávno jsem ty uzlinky tady řešila a máme je pořád. U doktorky jsme už delší dobu nebyli..
@baris myslíš, že může mít na krku zvětšené uzliny i ze záděru? Malej má totiž na všech prstech záděr.. je to malej nenechavec a imrvére si trhá nehty a rozškrabává lůžka 😅
Jinak se ještě zeptám.. všimla jsem si, že má Staník na rtu nějaký pupínek, ale už strašně dlouho.. nevím jestli je to opar (já jsem opar na rtu vživotě neměla, tak nevím pořádně jak vypadá). Staník tam má malej pupíneček, ale už fakt pár týdnů, to asi na opar nevypadá, že?
Jinak uvidím potom na jaře a v létě co a jak. Podle doktorky musí být dítě pár týdnů úplně zdravé, aby se ty uzliny zpět zmenšily.
Jo a samozřejmě už jsem měla i období strachu kvůli toxoplazmoze, u té je typické zvětšení krčních uzlin, ale to mě pořád děsí, takže jakmile půjdeme k doktorce, tak se jí zkusím zeptat, jestli malýmu nevezme alespoň krev.

baris
30. led 2013

@dezyre ano, i ze záděru. Tak mi to říkala moje dr., když jsem se jí ptala u Katušky na ty uzliny. Mladší to nemá. Je to indivudiální. Mě ty uzliny jen prohmatala.

A starší ta má taky pořád záděry, atopický ezkém, rýmu ... a to tam máme ty uzliny 2 na to krku. Někdy větší, někdy menší. Já si toho nevšímám, jenom moje mamka při každé návštěvě málem bere logaritmické pravítko a měří 😀

a opar - já ho taky nikdy neměla. Ale nemůže to mít z té zimy - stačí, aby si v zimě prákrát venku otřel jazykem pusu a hned je tam něco. Neteř (má teda ještě občas cumel) má teď v zimě pusu jak kačer - ten horní ret. 😝

janinka3
31. led 2013

naše malá má taky uzlinu na levé straně. Vyskočila jí při jedné viroze. Dostala vysoké horečky a měla bílé fleky na mandlích a na straně krku viditelnou bouli. Tak jsem manžela vyslala na pohotovost (já musela být se starší nemocnou doma) , že má angínu. Na pohotovosti řekli, že je to viroza, že to není angína. Uzlina nemizela jen se zmenšovala. Ale měli jsme super období, že malá měla asi 4x do roka angínu takže než jí uzlina zmizela tak s angínou opět vyjela a tak dokola. Takže už tam má ted přes 2 roky uzlinu. Doktorka říká, že už jí třeba taky nemusí zmizet.

ninach
2. bře 2013

ahoj,jenom jsem chtela napsat,jak jsme dopadli s uzlinou my.Doktorka nas poslala na odbery a vyslo nam :prodelana mononukleoza a citomegalovirus,ta uzlina je z toho a pry bude trvat jeste minimalne 4 mesice,nez se zmensi

patrycja
3. dub 2013

Mám zkušenost z listopadu. Našla jsem synovi ( 2 roky a 9 měsíců) už dosti zvětšenou uzlinu v podpazdí, místo bylo zarudlé a bolelo na dotek, byl už večer tak jsem volala naší mudře, co to jako může být a kestli musíme na pohotovost. Teploty neměl a celkově byl ok, tak jsme na vyšetření jeli rámo. Mudra nás poslala do nemocnice, kde jsme si pobyli 5 dní. Nyl to zánět lymfat. Uzlin, ale doteď nevíme co jo způsobilo. Další zvětšení temtokrát na krku za pár měsíců znovu, ale krev ok, dle mudry je prý žlázový typ a začátek nemovi se může projevit právě takto. Každopádně to hlídáme.

knobloska
31. kvě 2014

@dezyre
@baris Dobrý den, moje dcera (6let) má od února zvětšené uzliny na krku. Viděli jí 4 dr a nikomu z nich to "nevadí", tedy zkonstatují, že jsou veliké, ale žádná vyšetření provádět nechtějí. Proto se chci zeptat na vaše zkušenosti, jestli už vašim dětem uzlinky zmizely nebo je stále mají? Já už jsem z toho hodně nervózní, od dubna ji léčím homeopatiky, ale uzliny jsou stále ohromné ☹

boban
31. kvě 2014

@knobloska vyžádala bych si podrobný rozbor krve..zvětšené uzliny na krku můžou být při infekční mononukleóze 😉

loafeer
31. kvě 2014

my taky máme na krku uzlinku zvetsenou. Je tam asi od jeho 8.mes. Dr rekla, ze do peti let nebo do kolika je to normalni, krevni obraz mu ted brala, ze byl casto nemocny, jedine co, tak nam napsala zelezo, ze ma hranicni hodnotu cervenych krvinek....jinak nic

knobloska
31. kvě 2014

@boban krev jí byla nabrána, ale jen z prstíku. Ale muselo se dělat více než crp, protože to si naše dr dělá sama v ordinaci, tuhle krev někam posílala. Tak jí zavolám, díky

knobloska
31. kvě 2014

@loafeer Kristýnka měla v prosinci neštovice a v únoru spálu. Od té doby jsem si všimla, že je má zvětšené a jsou stále. Byla jsem i u homeopatky, od dubna je v léčbě, ale uzliny jsou stále stejné. Homeopatka říkala, že po spále mohou být zvětšené až rok, ale mně se to nezdá.

loafeer
1. čer 2014

@knobloska Nám se zvetsily po operaci v tom 8.měs- to se v nemocnici i trosku nachladil. A od té doby, když otočí hlavu na jednu stranu, tak mu tam naskočí. Má tak vel.menšího hrášku. Ted nekdy máme jit k doktorce, tak se ji na to zeptam znova. Docela jste me tu ted vydesily, doted jsem to neresila

jmisa
1. čer 2014

Syn to má stále, celková krev dělána a je v pořádku. Tak neřeším.

knobloska
1. čer 2014

@loafeer moje dcera je má ale ohromné, tak jako třešně. Kdyby je měla jako hrášek, tak si toho snad ani nevšimnu, protože běžně svým dětem uzliny neprohmatávám. Já rozhodně nechci nikoho děsit, sama jsem z toho špatná dost, jen se ptám na zkušenosti jiných 😉

@jmisa jak je má, prosím, veliké?

baris
1. čer 2014

@knobloska dcera bude mít na konci léta 6 a pořád tam ty uzliny má - 2 vedle sebe.

Já to nějak neřeším. Moje mamka z toho vyšiluje 😀. Byla jsem se zeptat znovu na ORL, a bylo mi opět řečeno, že uzlinky na tom krku má hodně dětí, ale u těch hubených je to hold mnohem více vidět. Starší dcera je kost a kůže. Mladší dcera je taky hubená, ale uzlinky nemá.

A ty uzlinky = tělo bojuje s infekcí, nemusí to nutně značit nemoc, stačí i záděr, odřenina .... Ani o ní nemusíme vědět.

dezyre
1. čer 2014

@knobloska I Staník je stále má. Při nachlazení větší a postupně se menší, ale nikdy nezmizly. Na léto je má nejmenší, pak začne podzim, nějaký soplík a hned zase vylezou. On často nemocný nebývá. Popravdě jsem z toho mírně nervózní, ale vždycky když jde k doktorce, tak mu to prohmátne,řekne, že je to "normální" a neřeší. Honzíkovi jsem nedávno také našla zvětšenou uzlinku, ale vzadu na hlavičce.. Dr. ji ještě neviděla, ale je pohyblivá, takže to bude něco obdobného jako u Staníka.

loafeer
1. čer 2014

@knobloska no já mu je taky neprohmatávám, když otočí hlavou, tak to jde vidět, ale na druhé straně to tak nemá....To je jasné, že nechcheš nikoho děsit....ale co se týče malých dětí, člověka vyplaší kde co