Zvláštní bolesti v krku u dítěte. Máte zkušenost?

nick1234
1. led 2022

Dobrý večer, rada bych se zeptala, ze má někdo zkušenost s podobnými projevy bolesti v krku u dítěte 5 let (nehledam radu odborníka, ale stále zvažuji, zda jet na pohotovost nebo ne😉).
Syna od čtvrtka bolí v krku. Před cca měsícem prodělal hnisavou anginu (hodně silná bolest v krku, únava, ale bez teplot). Hned jak začal naříkat ze ho bolí pusa vzadu (předpokládám v krku) napadlo mě hned, ze má zase anginu. Večer se přidala ještě bolest uzlin, ale jen na jedné straně. V pátek občas naříkal, ze ho to bolí (v krku i uzliny), nechtěl jist, pak zase ze ho to nebolí a jedl normálně (vím určitě, ze si nevymyšlí). Dnes to stejne, občas řev, ze ho to bolí a nemůže jist nic (ani kasovitou stravu) pak zase ji normálně. Krk má na jedné straně zarudlý a takový bílý puchýř….teploty nemá, je víc unavený (cely den jen tak polehavá, ale žádná extrémní únava). Pořad s manželem tapeme, jestli s nim jet na pohotovost nebo vyčkávat 🤷‍♀️

jinajanna
1. led 2022

Já nechci strašit, ale zdá se mi to jako mononukleóza. Na pohotovost bych to (zatím) neviděla, specifické léky neexistují. Jen kdyby se něco přidalo, třeba horečka, nebo zhoršilo.

zmrzlinka
1. led 2022

@nick1234 může tam mít aft a ten bolí hodně.At pije něco studeného a ji mixované.Nebo pohotovost jestli to není angína.Nebo zarudly patrový oblouk?

nick1234
autor
1. led 2022

@zmrzlinka včera se nám zdálo ze to má docela zarudle, dnes už tak moc ne, nevím případně mi to v takových vlnách ta bolest 🤷‍♀️
@jinajanna no prave brouzdání po Googlu a taky už mě to napadlo, ale mate mě, ze nemá žádné jiné potíže 🤷‍♀️

jinajanna
1. led 2022

Tak ještě přidám jednu zkušenost, svou. Před 3 lety mě začalo šíleně bolet v krku, opravdu jsem nemohla polknout, absolvovala jsem kolečko po doktorech a koukali na mě jako na blázna, nikdo nic nenašel. Bolest pak zmizela sama.

lida9
2. led 2022

joo ted syn prodelal to same, chvilku bolelo, za chvilku zas ne... bylo to divne, a skoncilo to suchym kaslem po 3 dnech bolesti v krku🙂 jinak ja mela kdysi anginu a zasazenou jen jednu pulku krku, na druhou to nepreslo🙂 jsou to sajrajty co koluji🙂 at je lepe...

nick1234
autor
2. led 2022

@lida9 no nakonec to vypadá “jenom” na aft na mandlich (protože proste žádné jiné příznaky nemá🤷‍♀️) takže jsem koupila něco na dezinfekci dutiny a vitamin B a C tak uvidím co z toho bude 😒. Nicméně zítra jde normálně do školky

petrasipkova1
2. led 2022

@nick1234 doufám že ne do naší ☹ 4 dny ho bolí v krku, víkend polehává, ale v pondělí jde do školky. uffff.

elinka90
2. led 2022

@nick1234 bud musis byt troll a nebo fakt uplne hloupa. Premyslis nad pohotovosti, ale dite posles nasledny den do skolky. To je videt, jak nekterym rodicum zalezi na vlastnich detech

nick1234
autor
3. led 2022

@elinka90 proč bych měla být troll? Kvůli tomu ze s bolesti v krku nebezim hned zbytečně na pohotovost? Nemá teploty, kasel, rýmu nic🤦‍♀️ Od čtvrtka se nic nezměnilo, občas ho to zaboli a kvůli tomu mam jet na pohotovost, nebo ho nechávat doma? Je vidět ze jsi nikdy neměla aft v puse😠 Tak se laskavě zdrž takových závěru😡

nick1234
autor
3. led 2022

@petrasipkova1 ano víkend měl setrici a čekala jsem, jestli se něco nerozjede , ale nic. Při každém zakaslani nebo ryme ho nechávám doma (sama pracuji ve školství) a sama vim jak to bolí mít afty v puse, ale není to důvod, proč by měl zůstat doma 🤦‍♀️Není to infekční nemoc